Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି: ମିନିବସରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ: ବାଲିନାଶିରେ ୨ ଭାଇଙ୍କୁ ଗୋଡ଼େଇ ଗୋଡ଼େଇ ହାଣିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଏମ୍ସରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ବେଆଇନ୍ ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଜବତ, ମାଲିକଙ୍କ ଉପରେ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ଫାଇନ୍ ଲଗାଇଲେ ତହସିଲଦାର
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: କଲୋନୀରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳି ପାଉଁଶ ହୋଇଗଲା ୨ ବଖରା ଘର
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ନିଖୋଜ ଯୁବକଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କାମାକ୍ଷାନଗର : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ହାଇଓ୍ବା, ଜଣେ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଆକ୍ସନ ମୋଡ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା ବିକାଶ ପରିଷଦର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ, ଆରମ୍ଭ କଲେ ନୂଆ ପ୍ରକଳ୍ପ
  • ||
  • ବରଗଡ : ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଓ ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୨ ଜଣ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କୁ ମିଳିବ ‘ପରୀକ୍ଷା ଦର୍ପଣ’, ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ହେବ ସହାୟକ
  • ||

ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ ଓ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ପାଇଁ ବିହାରରୁ ସ୍ପେଶାଲ୍ ଲିଚୁ ନେଇ ଦିଲ୍ଲୀ ଆସିଥିବା ଅଧିକାରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍

21/06/2020 at 3:12 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧/୦୬ : ସାରା ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ବଢି ବଢି ଚାଲିଛି | ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲାରେ ବିହାର ମଧ୍ୟ ପଛରେ ନାହିଁ | ବିହାରରେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୭ ହଜାର ୩୮୦ରେ ପହଞ୍ଚିଛି | ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୪ ହଜାର ୮୪୪ ଜଣ ମେ ୩ ତାରିଖ ପରେ ବାହାର ରାଜ୍ୟରୁ ବିହାରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି | ବିହାର ମୁଜାଫରପୁରରେ କୃଷି ବିଭାଗର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି | ଉକ୍ତ ଅଧିକାରୀ ଜଣଙ୍କ କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସ୍ପେଶାଲ ଲିଚୁ ନେଇ ଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ଥିତ ବିହାର ଭବନ ଯାଇଥିଲେ | ଏହି ଲିଚୁ ଉପହାର ସ୍ୱରୂପ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଓ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପଠାଯାଇଥିଲା | ମୁଜାଫରପୁର ଜନସମ୍ପର୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ତରଫରୁ ବୟାନ ଜାରି କରାଯାଇଛି ଯେ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାମ କେବଳ ଲିଚୁ ପହଞ୍ଚାଇବା ଥିଲା | ଲିଚୁ ବିତରଣ ସହ ତାଙ୍କର କିଛି ସମ୍ପର୍କ ନଥିଲା |

ଏହି ମାମଲାରେ ମୁଜଫରପୁର ଜିଲ୍ଲା ଅଧିକାରୀ ଚନ୍ଦ୍ର ଶେଖର ପ୍ରସାଦ ସିଂହ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଧିକାରୀ କେବଳ ଲିଚୁ ଟ୍ରକ ବିହାର ଭବନ ଯାଏଁ ପହଞ୍ଚିଲା ନା ନାହିଁ ତାହା ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ | ତାପରେ ସେ ନିଜର ଦୁଇ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ | ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି | ସେହି ଆଧାରରେ ଅଧିକାରୀ ଜଣଙ୍କ ନିଜର ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରାଇଥିଲେ ଏବଂ ନିଜେ ମଧ୍ୟ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା |

ଜିଲ୍ଲା ଜନସମ୍ପର୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ତରଫରୁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରି କୁହାଯାଇଛି ଯେ ମୁଜାଫରପୁର କୃଷି ବିଭାଗ ଅଧିକାରୀ ଜୁନ ୯ ତାରିଖରେ ଟ୍ରେନରେ ଲିଚୁ ପ୍ୟାକେଟ ନେଇ ଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ଥିତ ବିହାର ଭବନ ଯାଇଥିଲେ | ବିହାର ଭବନରେ କରୋନା ଗାଇଡଲାଇନ ପାଳନ କରି ଅଧିକାରୀ ନିଜ କୋଠରୀରେ ହିଁ ଥିଲେ | ଲିଚୁ ବିତରଣରେ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କୌଣସି ଭୂମିକା ନଥିଲା | ବିତରଣ କାର୍ଯ୍ୟ ବିହାର ଭବନ ଟିମ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିଲା | 

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଖବର ଆସିଥିଲା କରୋନା ପଜିଟିଭ ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀ ଲିଚୁ ବିତରଣ ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ | ବୟାନ ଜାରି କରି ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି ଯେ ଉକ୍ତ ଅଧିକାରୀ କେବଳ ଲିଚୁ ପହଞ୍ଚାଇବାକୁ ଯାଇଥିଲେ, ବିତରଣ କରିବାକୁ ଯାଇନଥିଲେ | ଉକ୍ତ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ କୋଭିଡ କେୟାର ସେଣ୍ଟର ପଠାଯାଇଛି | ତେବେ ଏଠାରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି, ଅଧିକାରୀ ଜଣକ ଦିଲ୍ଲୀ ଟ୍ରେନରେ ଯାଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଫ୍ଲାଇଟରେ ଫେରିଥିଲେ | ତେବେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ତାଙ୍କର କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟ ଟ୍ରେସିଙ୍ଗ କରିବେ କି ?

   Related Posts