Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ଫେଲ୍ ମାରିଲା ବ୍ୟାଟିଂ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ନିକଟରୁ ୩୧ ରନରେ ହାରିଲା ଭାରତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ତୃତୀୟ ଲହର ଚାଲିଛି, ତଥାପି ଭୟଭୀତ ହେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ: ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ: ପୋଲିସ କବଜାରେ ୩ ଧଳାଜହର ବେପାରୀ, ୧୭୨ ବ୍ରାଉନ ସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • କ୍ୟାପଟେନ୍ ପଦ ଛାଡିବା ପରେ କୋହଲିଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ ରାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ରେ ସୁଧାର, ଟପ୍-୧୦କୁ ଫେରିଲେ ବୁମରା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି; ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ଗାଁ ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଜାଆଁଳା ଭାଇ ମୃତ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ମିଶି ପାରନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ପୋଷ୍ଟର ଗର୍ଲ ପ୍ରିୟଙ୍କା ମୌର୍ଯ୍ୟ, କହିଲେ- ପାର୍ଟି ମୋର ଫାଇଦା ଉଠାଇଲା
  • ||
  • ଭାରତର ଷ୍ଟାର ଟେନିସ୍ ଖେଳାଳି ସାନିଆ ମିର୍ଜାଙ୍କ ଅବସର ଘୋଷଣା, ୨୦୨୨ ହେବ ଶେଷ ସିଜିନ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୮୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୪୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୬୦୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୬୭୦୯୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ ଓ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ପାଇଁ ବିହାରରୁ ସ୍ପେଶାଲ୍ ଲିଚୁ ନେଇ ଦିଲ୍ଲୀ ଆସିଥିବା ଅଧିକାରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍

21/06/2020 at 3:12 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧/୦୬ : ସାରା ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ବଢି ବଢି ଚାଲିଛି | ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲାରେ ବିହାର ମଧ୍ୟ ପଛରେ ନାହିଁ | ବିହାରରେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୭ ହଜାର ୩୮୦ରେ ପହଞ୍ଚିଛି | ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୪ ହଜାର ୮୪୪ ଜଣ ମେ ୩ ତାରିଖ ପରେ ବାହାର ରାଜ୍ୟରୁ ବିହାରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି | ବିହାର ମୁଜାଫରପୁରରେ କୃଷି ବିଭାଗର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି | ଉକ୍ତ ଅଧିକାରୀ ଜଣଙ୍କ କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସ୍ପେଶାଲ ଲିଚୁ ନେଇ ଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ଥିତ ବିହାର ଭବନ ଯାଇଥିଲେ | ଏହି ଲିଚୁ ଉପହାର ସ୍ୱରୂପ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଓ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପଠାଯାଇଥିଲା | ମୁଜାଫରପୁର ଜନସମ୍ପର୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ତରଫରୁ ବୟାନ ଜାରି କରାଯାଇଛି ଯେ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାମ କେବଳ ଲିଚୁ ପହଞ୍ଚାଇବା ଥିଲା | ଲିଚୁ ବିତରଣ ସହ ତାଙ୍କର କିଛି ସମ୍ପର୍କ ନଥିଲା |

ଏହି ମାମଲାରେ ମୁଜଫରପୁର ଜିଲ୍ଲା ଅଧିକାରୀ ଚନ୍ଦ୍ର ଶେଖର ପ୍ରସାଦ ସିଂହ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଧିକାରୀ କେବଳ ଲିଚୁ ଟ୍ରକ ବିହାର ଭବନ ଯାଏଁ ପହଞ୍ଚିଲା ନା ନାହିଁ ତାହା ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ | ତାପରେ ସେ ନିଜର ଦୁଇ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ | ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି | ସେହି ଆଧାରରେ ଅଧିକାରୀ ଜଣଙ୍କ ନିଜର ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରାଇଥିଲେ ଏବଂ ନିଜେ ମଧ୍ୟ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା |

ଜିଲ୍ଲା ଜନସମ୍ପର୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ତରଫରୁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରି କୁହାଯାଇଛି ଯେ ମୁଜାଫରପୁର କୃଷି ବିଭାଗ ଅଧିକାରୀ ଜୁନ ୯ ତାରିଖରେ ଟ୍ରେନରେ ଲିଚୁ ପ୍ୟାକେଟ ନେଇ ଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ଥିତ ବିହାର ଭବନ ଯାଇଥିଲେ | ବିହାର ଭବନରେ କରୋନା ଗାଇଡଲାଇନ ପାଳନ କରି ଅଧିକାରୀ ନିଜ କୋଠରୀରେ ହିଁ ଥିଲେ | ଲିଚୁ ବିତରଣରେ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କୌଣସି ଭୂମିକା ନଥିଲା | ବିତରଣ କାର୍ଯ୍ୟ ବିହାର ଭବନ ଟିମ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିଲା | 

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଖବର ଆସିଥିଲା କରୋନା ପଜିଟିଭ ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀ ଲିଚୁ ବିତରଣ ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ | ବୟାନ ଜାରି କରି ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି ଯେ ଉକ୍ତ ଅଧିକାରୀ କେବଳ ଲିଚୁ ପହଞ୍ଚାଇବାକୁ ଯାଇଥିଲେ, ବିତରଣ କରିବାକୁ ଯାଇନଥିଲେ | ଉକ୍ତ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ କୋଭିଡ କେୟାର ସେଣ୍ଟର ପଠାଯାଇଛି | ତେବେ ଏଠାରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି, ଅଧିକାରୀ ଜଣକ ଦିଲ୍ଲୀ ଟ୍ରେନରେ ଯାଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଫ୍ଲାଇଟରେ ଫେରିଥିଲେ | ତେବେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ତାଙ୍କର କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟ ଟ୍ରେସିଙ୍ଗ କରିବେ କି ?

   Related Posts