Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ନିରୁଦ୍ଧିଷ୍ଟ ବାୟୁସେନା ବିମାନରେ ଓଡିଆ ପାଇଲଟ ଥିବା ସୂଚନା, ନିଖୋଜ ପାଇଲଟ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ସୁମିତ ମହାନ୍ତି

7/06/2019 at 5:56 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୭।୬:  ଆସାମ  ଜୋରହଟରୁ ଗତ ୩ ତାରିଖ ଦିନ ଅଋଣଚଳ ପ୍ରଦେଶ ମେଚୁକା ଅଭିମୁଖେ ଯାଇଥିବା ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ବିମାନ ଏଏନ-୩୨ର ଏଯାଏଁ ସନ୍ଧାନ ମିଳିନାହିଁ। ଏହି ବିମାନର ଚାଳକଦଳ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ  ଜଣେ ଓଡିଆ ପାଇଲଟ ଥିବା ଶୁକ୍ରବାର ସୂଚନା ମିଳିଛି। ବିମାନକୁ  ଫ୍ଲାଇଂ ଲେଫ୍ଟନାଣ୍ଟ ମୋହିତ ଗର୍ଗ ଚଳାଉଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ସହ କୋ ପାଇଲଟ ଥିଲେ ଆଶିଷ ତମ୍ବର ଓ ସୁମିତ ମହାନ୍ତି। ସୁମିତ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ବାଲିଆପଲ୍ଲୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି। 

ନିଖୋଜ ବିମାନରେ ୫ ଜଣ ଯାତ୍ରୀ ଓ ୮ ଜଣ ଚାଳକଦଳ ସଦସ୍ୟ ମୋଟ ୧୩ ଜଣ ଥିଲେ। ୩ ଜୁନ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୧୨ଟା ୨୫ ମିନିଟରେ ବିମାନ ଆସାମ ଜୋରହାଟ ବାୟୁସେନା ଘାଟିରୁ ଅଋଣାଚଳର ମେଚୁକା ଆଡଭାନ୍ସ ଲ୍ୟାଣ୍ଡିଂ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ ଅଭିମୁଖେ ଉଡାଣ କରିଥିଲା। ତେବେ ଉଡାଣ କରିବାର ୫୫ ମିନିଟ୍ ପରେ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ ସମ୍ପର୍କ ବିଛିନ୍ନ ହୋଇଥିବା ନେଇ ବାୟୁସେନା ସୂଚନା ଦେବା ସହ ତୁରନ୍ତ ସନ୍ଧନ ନିମନ୍ତେ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଥିଲା। 

ନିଖୋଜ ବିମାନ ପଛେ ପଛେ ଗୋଟିଏ  ଏଏଲଏଚ୍ଏ ହେଲିକପ୍କଟର ସି-୧୩୦ ଜେ  ସହ  ଏକ ଏମଆଇ-୧୭ ବିମାନକୁ ପଠାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ନିଖୋଜ ପରିବହନ ବିମାନର କୌଣସି ସନ୍ଧାନ ମିଳିନଥିଲା। ବିମାନ ନିଖୋଜକୁ ନେଇ ନାନା ସନ୍ଦେହ ଲାଗିରହିଥିବା ବେଳେ ବିମାନରେ ଥିବା ଚାଳକଦଳ ସଦସ୍ୟ ଓ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ପରିଚୟ ମିଳିବାର ଲାଗିଛି। ଓଡିଆ ପାଇଲଟ ସୁମିତ ମହାନ୍ତି ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିଲେ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । 

   Related Posts