Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ୬୦ କେଜି ଚନ୍ଦନ କାଠ ଜବତ: ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ୭୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର: ବିଶାଖା ଏଗ୍ରୋ ସୋରୁମ୍ ଆଗରେ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆମରଣ ଅନଶନ
  • ||
  • ଅପରାହ୍ନରେ ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁବ ‘ବୁରେଭି’ : କେରଳ-ତାମିଲନାଡୁର କିଛି ଜିଲ୍ଲାରେ ଛୁଟି ଘୋଷଣା, ବିମାନବନ୍ଦର ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଜଗତପୁର : ଧାନ କଟାଳୀଙ୍କୁ ଶୁଣ୍ଢରେ କଚାଡି ମାରିଲା ହାତୀ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଓ ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ମୃଦୁ ଭୂକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା ଅନୁଭୂତ
  • ||
  • ଆଜି ପ୍ରଥମ ଟି୨୦ : ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ କଡା ଟକ୍କର ଦେବ ଭାରତ, ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣରଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିର ଫାଇଦା ନେବ ବିରାଟ ବାହିନୀ
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ନାବାଳିକା ଝିଅକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ, ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର: ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତରୁ ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ପୋଲିସ୍‌ ଏବଂ ଜୁଆ ଆଡ୍ଡା ମାଲିକଙ୍କ କଥାବାର୍ତ୍ତାର ଅଡିଓ କଲ ଭାଇରାଲ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ ମ୍ୟୁନିସିପାଲ କର୍ପୋରେସନ ନିର୍ବାଚନ : ଏବେସୁଦ୍ଧା ଆଗରେ ବିଜେପି, ପଛରେ ଟିଆରଏସ ଓ ଏଆଇଏମଆଇଏମ
  • ||

ଚେନ୍ନାଇ ଆପୋଲୋ ହସ୍ପିଟାଲରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଅଭିଜ୍ଞ ଓ ସୁନାମଧନ୍ୟ ଓଡ଼ିଆ ଡାକ୍ତର ସୁଦୀପ୍ତ କୁମାର ସ୍ବାଇଁ ପାକସ୍ଥଳୀର ରୋବୋଟିକ୍ସ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଦେଶ ବିଦେଶରେ ସାଉଁଚୁଛନ୍ତି ଆଦର…

21/08/2019 at 7:08 PM

ବାଙ୍ଗାଳୁରୁ୨୧|୮: ଆଜିକାଲି ମେଡିକାଲ ସାଇନ୍‌ସ୍‌ ବହୁତ ଉନ୍ନତି କଲାଣି । ବିଭିନ୍ନ ରୋଗର ଟ୍ରିଟ୍‌ମେଣ୍ଟ, ଅପରେସନ ଆଦିକୁ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଜ୍ଞାନକୌଣଳ ମାଧ୍ୟମରେ ଅତି ସଫଳତାର ସହ କରାଯାଇପାରୁଛି । ଆଜି ଆମେ ଭେଟିବା ଏମିତି ଜଣେ ଅଭିଜ୍ଞ ଓ ସୁନାମଧନ୍ୟ ଓଡ଼ିଆ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଯିଏ ରୋବୋଟିକ୍‌ ସର୍ଜନ ଭାବେ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରିଛନ୍ତି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ।….

ଚେନ୍ନାଇ ଆପୋଲୋ ହସ୍ପିଟାଲରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଏହି ଓଡ଼ିଆ ଡାକ୍ତର ଜଣକ ହେଲେ ଡାକ୍ତର ସୁଦୀପ୍ତ କୁମାର ସ୍ବାଇଁ । ପାକସ୍ଥଳୀ ଶଲ୍ୟ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଭାବେ ବେଶ୍‌ ଜଣାଶୁଣା ନାଁ । ଜଣେ ରୋବୋଟିକ୍‌ ସର୍ଜନ ଭାବେ ଦେଶ ବିଦେଶରେ ଖୁବ୍‌ ଆଦର ସାଉଣ୍ଟିଥିବା ଏହି ଓଡ଼ିଆ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲା ଆମ ନ୍ୟୁଜ୍‌ ସେଭେନ୍‌ଟିମ୍‌ । କଟକଜିଲ୍ଲା ନିଆଳି ଗାଁରୁ – ଚେନ୍ନାଇ ଆପୋଲୋ ହସ୍ପିଟାଲ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସଫଳତାର ଲମ୍ବା ଯାତ୍ରା  ତାଙ୍କର ।

ଚିକିତ୍ସା କ୍ଷେତ୍ରରେ ସବୁ ବେଳେ କିଛି ନୂଆ କରିବାର ନିଶା ତାଙ୍କୁ ଆଜି ଜଣେ ସଫଳ ରୋବୋଟିକ୍‌ ସର୍ଜନ ଭାବେ ପରିଚିତି ଦେଇଛି ।

ପ୍ରତିବର୍ଷ ପାଖାପାଖି ୨ଶହ ଅପେରସନ କରୁଥିବା ଏହି ରୋବୋଟିକ୍‌ ସର୍ଜନ ଭାରତ ତଥା ଭାରତ ବାହାରେ ମଧ୍ୟ ଖୁବ୍‌ ନାଁ କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଏବଂ ତାଙ୍କ ଟିମ୍‌ର ସଫଳ ଉଦ୍ୟମ ପାଇଁ ଆଜି ପାକସ୍ଥଳୀ ରୋଗ ଚିକିତ୍ସା ଏବଂ ରୋବୋଟିକ୍‌ ସର୍ଜରୀ ପାଇଁ  ଚେନ୍ନାଇର ମୁଖ୍ୟ ଆପୋଲୋ ହସ୍ପିଟାଲ ହୋଇପାରିଛି ଭାରତର ଏକ ନମ୍ବର ହସ୍ପିଟାଲ । ଚେନ୍ନାଇରେ ପୂରା ପରିବାର ସହ ରହୁଥିବା ଡାକ୍ତର ସୁଦୀପ୍ତ କୁମାର ସ୍ବାଇଁଙ୍କ ପତ୍ନୀ  ଡାକ୍ତର ସୁନୀତା ସାମଲମଧ୍ୟ ଜଣେ ପ୍ରସୂତି ଓ ସ୍ତ୍ରୀ ରୋଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ । ସେ ଏବେ ଚେନ୍ନାଇର SRM ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ବିଭାଗୀୟ ମୁଖ୍ୟଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ।

ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଜ୍ଞାନ କୌଶଳ ଦ୍ବାରା ସଫଳ ଚିକିତ୍ସାସେବା ଯୋଗାଇଦେଉଥିବା ଆପୋଲୋ ହସ୍ପିଟାଲ ମଧ୍ୟ ଏସିଆ ମହାଦେଶରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା କ୍ଷେତ୍ରରେ କ୍ରାନ୍ତି ଆଣିଛି । ୧୩ଟି ଦେଶରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ଯୋଗାଇ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ଭାରତକୁ ମିଶାଇ ମୋଟ ୭୦ଟି ସ୍ଥାନରେ ଆପୋଲୋ ଗ୍ରୁପ୍‌ର ହସ୍ପିଟାଲ ରହିଛି ।

   Related Posts