Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟୁପି ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସକୁ ଝଟକା : ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ଆରପିଏନ୍ ସିଂହ, ବିଜେପିରେ ହେବେ ସାମିଲ୍
  • ||
  • ଫୁଟବଲ ମ୍ୟାଚ୍ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଦଳାଚକଟା : ୬ ମୃତ, ୫୦ରୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଆଗଲପୁର ବ୍ଲକ୍ ସେକ୍ସନ୍ ଅଫିସର୍, ଏକକାଳୀନ ୩ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ବେଳେ ଉତ୍ତେଜନା : କୋଭିଡ୍ କଟକଣା ଭାଙ୍ଗି କରୁଥିଲେ ସଭା, ୨ ଗୋଷ୍ଠୀ ମୁହାଁମୁହିଁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୩୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୮୯୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୧୭୮୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାରଠୁ ଓଡିଶା ଓପନ୍ ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ୍, ଭାଗନେବେ ୧୭ ଦେଶର ୩୫୦ ପ୍ରତିଯୋଗୀ
  • ||
  • ସମାଧାନ ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ ମହିଳା ଏସଆଇ, ୨ ଘଣ୍ଟା ଅଟକ ରଖିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||
  • ଇନ୍ଦୋରରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଭାରିଆଣ୍ଟର ନୂଆ ଷ୍ଟ୍ରେନ୍, ୬ ଶିଶୁଙ୍କ ସମେତ ୧୨ ରୋଗୀ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ ରେଞ୍ଜରେ ଗୋଠଛଡା ଦନ୍ତା ଆତଙ୍କ : ଭାଙ୍ଗିଲା ଘର, ନଷ୍ଟ କଲା ଫସଲ
  • ||

ଚେନ୍ନାଇ ଆପୋଲୋ ହସ୍ପିଟାଲରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଅଭିଜ୍ଞ ଓ ସୁନାମଧନ୍ୟ ଓଡ଼ିଆ ଡାକ୍ତର ସୁଦୀପ୍ତ କୁମାର ସ୍ବାଇଁ ପାକସ୍ଥଳୀର ରୋବୋଟିକ୍ସ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଦେଶ ବିଦେଶରେ ସାଉଁଚୁଛନ୍ତି ଆଦର…

21/08/2019 at 7:08 PM

ବାଙ୍ଗାଳୁରୁ୨୧|୮: ଆଜିକାଲି ମେଡିକାଲ ସାଇନ୍‌ସ୍‌ ବହୁତ ଉନ୍ନତି କଲାଣି । ବିଭିନ୍ନ ରୋଗର ଟ୍ରିଟ୍‌ମେଣ୍ଟ, ଅପରେସନ ଆଦିକୁ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଜ୍ଞାନକୌଣଳ ମାଧ୍ୟମରେ ଅତି ସଫଳତାର ସହ କରାଯାଇପାରୁଛି । ଆଜି ଆମେ ଭେଟିବା ଏମିତି ଜଣେ ଅଭିଜ୍ଞ ଓ ସୁନାମଧନ୍ୟ ଓଡ଼ିଆ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଯିଏ ରୋବୋଟିକ୍‌ ସର୍ଜନ ଭାବେ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରିଛନ୍ତି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ।….

ଚେନ୍ନାଇ ଆପୋଲୋ ହସ୍ପିଟାଲରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଏହି ଓଡ଼ିଆ ଡାକ୍ତର ଜଣକ ହେଲେ ଡାକ୍ତର ସୁଦୀପ୍ତ କୁମାର ସ୍ବାଇଁ । ପାକସ୍ଥଳୀ ଶଲ୍ୟ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଭାବେ ବେଶ୍‌ ଜଣାଶୁଣା ନାଁ । ଜଣେ ରୋବୋଟିକ୍‌ ସର୍ଜନ ଭାବେ ଦେଶ ବିଦେଶରେ ଖୁବ୍‌ ଆଦର ସାଉଣ୍ଟିଥିବା ଏହି ଓଡ଼ିଆ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲା ଆମ ନ୍ୟୁଜ୍‌ ସେଭେନ୍‌ଟିମ୍‌ । କଟକଜିଲ୍ଲା ନିଆଳି ଗାଁରୁ – ଚେନ୍ନାଇ ଆପୋଲୋ ହସ୍ପିଟାଲ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସଫଳତାର ଲମ୍ବା ଯାତ୍ରା  ତାଙ୍କର ।

ଚିକିତ୍ସା କ୍ଷେତ୍ରରେ ସବୁ ବେଳେ କିଛି ନୂଆ କରିବାର ନିଶା ତାଙ୍କୁ ଆଜି ଜଣେ ସଫଳ ରୋବୋଟିକ୍‌ ସର୍ଜନ ଭାବେ ପରିଚିତି ଦେଇଛି ।

ପ୍ରତିବର୍ଷ ପାଖାପାଖି ୨ଶହ ଅପେରସନ କରୁଥିବା ଏହି ରୋବୋଟିକ୍‌ ସର୍ଜନ ଭାରତ ତଥା ଭାରତ ବାହାରେ ମଧ୍ୟ ଖୁବ୍‌ ନାଁ କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଏବଂ ତାଙ୍କ ଟିମ୍‌ର ସଫଳ ଉଦ୍ୟମ ପାଇଁ ଆଜି ପାକସ୍ଥଳୀ ରୋଗ ଚିକିତ୍ସା ଏବଂ ରୋବୋଟିକ୍‌ ସର୍ଜରୀ ପାଇଁ  ଚେନ୍ନାଇର ମୁଖ୍ୟ ଆପୋଲୋ ହସ୍ପିଟାଲ ହୋଇପାରିଛି ଭାରତର ଏକ ନମ୍ବର ହସ୍ପିଟାଲ । ଚେନ୍ନାଇରେ ପୂରା ପରିବାର ସହ ରହୁଥିବା ଡାକ୍ତର ସୁଦୀପ୍ତ କୁମାର ସ୍ବାଇଁଙ୍କ ପତ୍ନୀ  ଡାକ୍ତର ସୁନୀତା ସାମଲମଧ୍ୟ ଜଣେ ପ୍ରସୂତି ଓ ସ୍ତ୍ରୀ ରୋଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ । ସେ ଏବେ ଚେନ୍ନାଇର SRM ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ବିଭାଗୀୟ ମୁଖ୍ୟଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ।

ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଜ୍ଞାନ କୌଶଳ ଦ୍ବାରା ସଫଳ ଚିକିତ୍ସାସେବା ଯୋଗାଇଦେଉଥିବା ଆପୋଲୋ ହସ୍ପିଟାଲ ମଧ୍ୟ ଏସିଆ ମହାଦେଶରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା କ୍ଷେତ୍ରରେ କ୍ରାନ୍ତି ଆଣିଛି । ୧୩ଟି ଦେଶରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ଯୋଗାଇ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ଭାରତକୁ ମିଶାଇ ମୋଟ ୭୦ଟି ସ୍ଥାନରେ ଆପୋଲୋ ଗ୍ରୁପ୍‌ର ହସ୍ପିଟାଲ ରହିଛି ।

   Related Posts