Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ଖସୁନି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଆଉ ୬ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ସରିଲା ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ପ୍ରଜ୍ଞାଙ୍କ ନିର୍ବନ୍ଧ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ରିଙ୍ଗ୍ ସେରିମନି ଫଟୋ ଭାଇରାଲ
  • ||
  • ଗାଡି ପାର୍ଟସ ଦୋକାନରୁ ଲୁଟ୍, ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ନେଇଗଲେ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଅଜଗରକୁ ଗିଳିଲା ଅହିରାଜ, ସାତକୋଶିଆରେ ବିରଳ ଘଟଣା !
  • ||
  • ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବାଇକ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ୨ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ ୨୦ରୁ ହଜିଯିବ ଶୀତ, ୨୩ରୁ ବର୍ଷା !
  • ||

ଭୁବନେଶ୍ୱର ଉପକଣ୍ଠ ବିଶ୍ୱନାଥପୁରର ଜଣେ ସଫଳ ଚାଷୀ ନିଜ ଖର୍ଚ୍ଚରେ ତିଆରି କରିଛନ୍ତି ମୋଦିଙ୍କ ଗୀତ “ମେଁ ଭି ଚୌକିଦାର ହୁଁ, ଦେଶ କା ପୁକାର ହୁଁ, ମୋଦି ଜି କେ ସାଥ ହୁଁ” : ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ ସେ ଚାଷୀ

8/04/2019 at 11:41 AM

ବାଲିପାଟଣା ୮/୪ : ସଫଳ ଚଷୀ ମୋଦିଙ୍କ ଫ୍ୟାନ । ନିଜ ଖର୍ଚ୍ଚରେ ତିଆରି କରିଛନ୍ତି ଚୌକିଦାର ଗୀତ ଯେଉଁଥିରେ ଗୀତ ରଚନା, ସ୍ବର ସଂଯୋଜନା ଏବଂ କଣ୍ଠଦାନ କରିଛନ୍ତି ସଫଳ ଚଷୀ ଉମାଶଙ୍କର । ଯାହା ଭାଇରାଲ ହେବାକୁ ଲାଗିଛି ।


ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କର ମେଁ ଭି ଚୌକିଦାର ଏବେ ସମସ୍ତ ମୁହଁରେ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି । ନିର୍ବ।ଚନ ବିଗୁଲ ବାଜିବା ପରେ ବିଜେପି ନେତା ଘରେ ଘରେ ବୁଲି ପ୍ରଚର କରିବା, ରୋଡ ଶୋ ଏବଂ ବାଇକ୍ ରାଲିରେ ମେଁ ଭି ଚୌକିଦାର ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇଛନ୍ତି । ମାତ୍ର ଜଣେ ସଫଳ ଚଷୀ ମୋଡିଙ୍କ ମେଁ ଭି ଚୌକିଦାରରେ ଅନୁପ୍ରାଣିତ, ମୋଦିଙ୍କୁ ଭଲପାଆନ୍ତି । ସେଥତ୍ପାଇଁ ମୋଦିଙ୍କ ପାଇଁ ଗାଇଛନ୍ତି ଏହି ଗୀତ, ଯାହା ଭାଇରାଲ ହେବାକୁ ଲାଗିଛି ।

ମେଁ ଭି ଚୌକିଦାର ହୁଁ, ଦେଶ କା ପୁକାର ହୁଁ, ମୋଦି ଜି କେ ସାଥ ହୁଁ, ବନ୍ଦେ ମାତରମ୍ । ଏହି ଚୌକିଦାର ଗୀତକୁ ଲେଖଛନ୍ତି ରାଜଧାନୀ ଉପକଣ୍ଠ ବାଲିପାଟଣା ବିଶ୍ବନାଥପୁର ଗ୍ରାମର ଉମାକାନ୍ତ ମହାରଣା । ଖାଲି ଗୀତ ରଚନା କରିନାହାନ୍ତି, ସ୍ବର ସଂଯୋଜନା ଏବଂ କଣ୍ଠଦାନ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ଉମାକାନ୍ତ ।

ଗୀତରେ ମୋଦିଙ୍କର ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ଉଜ୍ଜଳା, ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ମିଶନ, ଜିଏସ୍.ଟି, ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଗୀତରେ ଗୀତରେ ଗାଇଛନ୍ତି ଉମାକାନ୍ତ । ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ଚୌକିଦାର ଚୋର ହେ ଟିପ୍ପଣୀ କୁ କାଉଣ୍ଟର ଆଟାକ୍ କରି ଉମାଶଙ୍କର ଗାଇଛନ୍ତି ଚୌଦିକାର ସେର ହେ, ୧୦୦ ପରସଂଟେ ପିଓର ହେ, ରୀଟର୍ଣ୍ଣ ଇସ୍କା ସିଓର ହେ, । ୬ ମିନିଟ୍ ର ଏହି ଗୀତର ସମସ୍ତ ଖର୍ଚ୍ଚ ଉମାଶଙ୍କର କରିଛନ୍ତି ।

କୌଣସି ଦଳ ପାଇଁ ନୁହେଁ, ମୋଦିଙ୍କୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି ଏବଂ ମୋଦିଙ୍କ ପାଇଁ ଗାଇଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଉମାଶଙ୍କର । ସମ୍ବିତ ପାତ୍ର ଉମାଶଙ୍କରଙ୍କର ମୋଦିଙ୍କୁ ଭଲପାଇବା କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ଟ୍ବିଟର ପେଜରେ ।

ଉମାଶଙ୍କରଙ୍କର ଏହି ଗୀତ ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଭାଇରାଲ୍ ହେବାକୁ ଲାଗିଛି ।


ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଉମାଶଙ୍କର କିଏ । ଉମାଶଙ୍କର ହେଉଛନ୍ତି ବାଲିପାଟଣା ବିଶ୍ବନାଥପୁର ଗ୍ରାମର ବିଲୁଙ୍କେଶ୍ବର ଏବଂ ମନୋରମା ମହାରଣାଙ୍କର ପୁତ୍ର । ତିନି ଭାଇ ମଧ୍ୟରେ ସାନ ହେଉଛନ୍ତି ଉମାଶଙ୍କର । +୨ ପରେ ଅଟୋମୋବାଇଲ୍ ରେ ଡିପ୍ଲୋମା କରିଥିବା ଉମାଶଙ୍କର ପ୍ରାଇଭେଟ୍ ଚକିରୀ ଛାଡି ଚାଷ ପ୍ରତି ମନ ବଳାଇଥିଲେ ।

ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଉନ୍ନତ ମାନର ଚାଷ କରି ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି । ଚାଷରେ କୌଣସି ରାସାୟନିକ ସାର ପ୍ରୟୋଗ କରନ୍ତିନାହିଁ ଉମାଶଙ୍କର । ଜୌବିକ ପଦ୍ଧତିରେ ଚାଷ କରି ବାର୍ଷିକ ପ୍ରାୟ ୨ ରୁ ୩ ଲକ୍ଷ ରୋଜଗାର କରନ୍ତି । ପୋଟଳ, କଲରା, କାକୁଡି, କାଙ୍କଣ, ଜହ୍ନି, ଭେଣ୍ଡି ଆଦି ଫସଲ କରନ୍ତି ଉମାଶଙ୍କର । ଚାଷରେ ସଫଳ ହୋଇ ଉମାଶଙ୍କର ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦାହରଣ ପାଲଟିଛନ୍ତି ।

   Related Posts