Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||
  • କଟକ : ଟ୍ରେନିଂ ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଆସି କଟକ ଷ୍ଟେସନରେ ଯବାନ ନିଖୋଜ, ସ୍ବିଚ୍ ଅଫ୍ ଆସୁଛି ମୋବାଇଲ୍
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଝାରସୁଗୁଡା କୋଲାବିରା ଅଞ୍ଚଳରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଭାଙ୍ଗିଲେ ଘର ପାଚେରୀ
  • ||

ରଣଜୀ ମୁକାବିଲାରେ ହରିୟାଣାକୁ ହରାଇଲା ଓଡିଶା , ସୂର୍ଯ୍ୟକାନ୍ତ ମ୍ୟାନ୍‌ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍‌

14/01/2020 at 12:29 PM

ରୋହତକ ୧୪।୦୧: ଚଳିତ ବର୍ଷ ଖେଳାଯାଉଥିବା ରଣଜୀ ମ୍ୟାଚରେ ହରିୟାଣାକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି ଓଡିଶା  । ରୋହତକର ବଂଶୀଲାଲ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯାଉଥିବା ଏକ ମ୍ୟାଚରେ ଓଡିଶା ୧ ଓ୍ବିକେଟରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି । ହରିୟାଣା ଟସ୍‌ ଜିତି ବ୍ୟାଟି କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ପ୍ରଥମ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବା ନିଷ୍ପତ୍ତି ଦଳ ପାଇଁ ହାନିକାରକ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥିଲା । ହରିୟାଣା ଦଳ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୩୧ଓଭର ଖେଳି ସମସ୍ତ ଓ୍ବିକେଟ ହରାଇ ୯୦ ରନ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା । ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ପାଞ୍ଚ ଜଣ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ଦୁଇ ଅଙ୍କ ଛୁଇଁପାରିଥିଲେ । ଓପନର ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ଶୁଭମନ ରୋହଲିଆ ସର୍ବାଧିକ ୨୦ ରନ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ପଛକୁ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ଓ୍ବିକେଟର ପତନ ହୋଇଥିଲା । ହରିୟାଣା ପକ୍ଷରୁ ଶୁଭମନ ରୋହଲିଆ ୫୭ ବଲ୍‌ ଖେଳି ୨୦ରନ୍‌, ଅଙ୍କିତ କୁମାର ୧୦, ପ୍ରମୋଦ ଚାଣ୍ଡିଲା ୧୬, ଆଶିଷ ହୁଡ୍ଡା ୧୨ଓ ଟିନୁ କୁଣ୍ଡୁ ଅପରାଜିତ ୧୫ରନ ସହଯୋଗରେ ଦଳ ୯୦ରନ୍‌ ହୋଇଥିଲା । ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ଓଡିଶା ପକ୍ଷରୁ ସୂର୍ଯ୍ୟକାନ୍ତ ପ୍ରଧାନ ସର୍ବାଧିକ ୬ଟି ଓ୍ବିକଟ ହାସଲ କରିଥିଲେ । ସେହପରି ବସନ୍ତ ମହାନ୍ତି ଓ ରାଜେଶ ମହାନ୍ତି ୧ଓ ୨ଟି ଲେଖାଏଁ ଓ୍ବିକେଟ ଶୀକାର କରିଥିଲେ ।

ଓଡିଶା ପ୍ରଥମ ଇଂନିସରେ ଓଡିଶାର ଜବରଦସ୍ତ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ବିପ୍ଲବ ସାମନ୍ତ୍ରରାୟଙ୍କ ଅର୍ଧଶତକ ବଳୟରେ ଦଳ ୬୧ଓଭର ଖେଳରେ ସମସ୍ତ ଓ୍ବିକେଟ ହରାଇ ୧୬୦ ରନ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହୋଇଥିଲା । ଓଡିଶା ପକ୍ଷରୁ ପାଞ୍ଚ ଜଣ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ଦୁଇ ଅଙ୍କ ଛୁଇଁପାରିଥିଲେ । ହରିୟାଣା ପକ୍ଷରୁ ଟିନୁ କୁଣ୍ଡୁ ପ୍ରଥମ ଇଂନିସରେ ସର୍ବାଧିକ ୫ଓ୍ବିକେଟ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ।

ରଣଜୀ ମ୍ୟାଚ୍‌ର ଦ୍ବିତୀୟ ଇଂନିସରେ ହରିୟାଣା ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲା । ଓପନ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ଶୁଭମନ ରୋହଲିଓ ଓ ଅଙ୍କିତ କୁମାର ଶତକୀୟ ପାର୍ଟନସିପ କରିଥିଲେ । ଯାହାଫଳରେ ଦଳ ଏକ ଦୃଢି ସ୍ଥିତିକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଦେଖାଯାଇଥିଲା । ହରିୟାଣାର ମଧ୍ୟକ୍ରମରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନମାନଙ୍କ ସହଭାଗିତାରେ ଦଳର ସମସ୍ତ ଓ୍ବିକେଟ ହରାଇ ୮୬.୧ ଓଭରରେ ୨୪୮ ରନ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହୋଇଥିଲା । ୧ୟ ଇନିଂସରେ ମଧ୍ୟ ସୂର୍ଯ୍ୟକାନ୍ତ ପ୍ରଧାନ ସର୍ବାଧିକ ଓଡିଶା ପକ୍ଷରୁ ୫ଟି ଓ୍ବିକେଟ ହାସଲ କରିଥିଲେ । ୧୭୯ରନ୍‌ର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ନେଇ ଓଡିଶା ଟିମ୍‌ ୨ୟ ଇଂନିସରେ ପଡିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲା । ଓଡିଶା ଟିମ୍‌ ସମ୍ମୁଖରେ ଥିବା ରନ୍‌ ଟାର୍ଗେଟକୁ ୫୮ .୧ଓଭରରେ ୯ଓ୍ବିକେଟ ହରାଇ ବିଜୟଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିଦେଇଛି । ସୁଜିତ ଲେଙ୍କା ୨୮,ସାନ୍ତନୁ ମିଶ୍ର ୧୯, ଗୋବିନ୍ଦ ପୋଦ୍ଦାର ୩୦, ରାଜେଶ ଧୂପର ୩୨,ରାଜେଶ ମହାନ୍ତି ୨୧ , ସୂର୍ଯ୍ୟକାନ୍ତ ପ୍ରଧାନ ୧୨ରନର ସହଭାଗିତରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି ଓଡିଶା । ୨ୟ ଇନିଂସରେ ହରିୟାଣା ପକ୍ଷରୁ ଅଜିତ ଚାହଲ ସର୍ବାଧିକ ୭ଟି ଓ୍ବିକେଟ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଉଭୟ ଇନିଂସରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ସୂର୍ଯ୍ୟକାନ୍ତ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଭାବେ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ଏହି ମ୍ୟାଚ ବିଜୟ ସହ ଓଡିଶା ଟିମ୍ ଏଲିଟ୍ ଗ୍ରୁପ ସିରେ ୪ପଏଣ୍ଟ ସହ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି ।

   Related Posts