Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟିକା ବଣ୍ଟନ ପାଇଁ ୨୧ ଜଣିଆ ପରିଚାଳନା କମିଟି ଗଠନ, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ହେଲେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ
  • ||
  • ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ନଷ୍ଟ ହୋଇ ସାରିଥିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଫୁସ୍‌ଫୁସ୍, ଇକମୋ ପଦ୍ଧତିରେ ସୁସ୍ଥ କଲେ ସମ୍ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଦ୍ଵିତୀୟ ଲହର ସଂକ୍ରମଣର ଆଶଙ୍କା ନାହିଁ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୬୦୫ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୮ରେ କୃଷକଙ୍କ ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରା, ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସର ସମର୍ଥନ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ପଞ୍ଚମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୃଷକ-ସରକାରଙ୍କ ଆଲୋଚନା ବିଫଳ, ଡିସେମ୍ବର ୯’ରେ ପୁଣି ବୈଠକ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଷଣ୍ଢକୁ ଧକ୍କା ଦେବା ପରେ ହୁତୁ ହୁତୁ ହୋଇ ଜଳିଲା କାର୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪ ଜଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ପରୀ’ ହତ୍ୟାକାରୀକୁ ଧରାଇଦେଲେ ମିଳିବ ଲକ୍ଷେ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଘର ବାଡିପଟୁ ମିଳିଲା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୁଣ୍ଡ ଏବଂ ମୁହଁରେ ରହିଛି କ୍ଷତଚିହ୍ନ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୧୨ ବଖରା ଘର ସହ ଜଳିଗଲା ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା ଗହଣା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଆରୋହୀ ପିଟିହେଲେ ଟ୍ରକ୍‌ରେ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

ଦିଲ୍ଲୀରେ କଂଗ୍ରେସ ସଜାଡିବାକୁ ଚାଲିଛି ମାନସ ମନ୍ଥନ: ଓଡିଶାରେ ପିସିସି ସଭାପତିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସର ବିଷୋଦଗାର, ସୁର କହିଲେ ପୁରୁଣା ରୋଗ…

12/09/2019 at 5:51 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ/ଭୁବନେଶ୍ବର୧୨|୯: ଦିଲ୍ଲୀରେ ତୃଣମୂଳ ସ୍ତରରେ କଂଗ୍ରେସକୁ ଦୃଢ଼ କରିବାକୁ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ ମାନସମନ୍ଥନ କରୁଥିବାବେଳେ ରାଜ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସରେ ଫାଟ ଆଁ ମେଲା କଲାଣି । ଜଣକ ପ​‌ରେ ଜଣେ ନେତା ପିସିସି ସଭାପତିଙ୍କୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ଜାହିର କରୁଛନ୍ତି। ସଦସ୍ୟତା ସଂଗ୍ରହ ଏବଂ ଗାନ୍ଧୀଜୟନ୍ତୀ କୁ କଂଗ୍ରେସ ତୃଣମୃଳ ସ୍ତରରୁ ଦୃଢ଼ କରିବାକୁ  କମର କଷିଛି । ଏହାସହିତ ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସରେ ଯେଉଁମାନେ ବିଦ୍ରୋହ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି, ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଶୃଙ୍ଖଳାଗତ କାର୍ଯ୍ୟନୁଷ୍ଠାନ ନେବାକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରଭାରୀ… 

 

ଦିଲ୍ଲୀରେ କଂଗ୍ରେସର ମାନସ ମନ୍ଥନ । ତୃଣମୂଳ ସ୍ତରରୁ ସଙ୍ଗଠନକୁ ସୁଦୃଢ଼ କରିବା ପାଇଁ କର୍ମୀଙ୍କ କାନରେ ମନ୍ତ୍ର ପୁଙ୍କିଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ ।   ୨୦୨୨ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଂଗ୍ରେସର  ସଦସ୍ୟତା ସଂଗ୍ରହ ଉପରେ ଏଥିରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି । ୫ ଟଙ୍କା ଦେଇ ନୂଆ ସଭ୍ୟ ହେବେ । ନିଷ୍ଠା ଓ କାର୍ଯ୍ୟ ଅନୁସାରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଧିକ ଦାୟିତ୍ବ ଦିଆଯିବ। ଏହାସହ ଗାନ୍ଧିଜୀଙ୍କର ୧୫୦ ତମ ଜୟନ୍ତୀ ସବୁ ରାଜ୍ୟର ରାଜଧାନୀରେ ପାଳନ କରିବାକୁ ଦଳ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି । ଅକ୍ଟୋବର ୨ରେ ପଦଯାତ୍ରା କରିବ। ଅକ୍ଟୋବର ୩ରୁ ୯ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁ ବ୍ଲକସ୍ତରରେ ଗାନ୍ଧୀ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳନ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି ।  

ଏପଟେ ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସରେ ବିଦ୍ରୋହର ବହ୍ନି ଜଳୁଛି । ପିସିସି ସଭାପତିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ ବିଷୋଦଗାର କରିଛି ।  ତାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ବହିଷ୍କାର କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛି । ନିରଞ୍ଜନଙ୍କ ପାଇଁ ହିଁ ୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନରେ  କଂଗ୍ରେସର ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଘଟିଲା ​‌ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ କରିଛି ଛାତ୍ରକଂଗ୍ରେସ। ଏପଟେ ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ସୁର ରାଉତରାୟ କହିଛନ୍ତି ଏହା ରୋଗ ହୋଇ ଗଲାଣି । ଯିଏ ସଭାପତି ହେବ ତା ବିରୋଧରେ ମୋର୍ଚ୍ଚା ବାନ୍ଧିବା ଅଭ୍ୟାସ ହୋଇଗଲାଣି । ତେବେ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରଭାରୀ କହିଛନ୍ତି ସମସ୍ତ ବିଷୟରେ ଅବଗତ ହେବା ପରେ ଶୃଙ୍ଖଳା ଗତ କାର୍ଯ୍ୟନୂଷ୍ଠାନ  ନିଆଯିବ।

କାଲି ବୈଠକର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ । ଏଥିରେ ସବୁରାଜ୍ୟର ସଂପାଦକ ଯୋଗ ଦେବେ।  କଂଗ୍ରେସର ନୀତି ଓ ଆର୍ଦଶ କିଭିଳି ତୃଣମୂଳ ସ୍ତରରେ ପହଞ୍ଚିବ ତା ଉପରେ ଆଲୋଚନା ହେବ।  କଂଗ୍ରେସ ସେଥିପାଇଁ ପ୍ରେରକ ନାମରେ ଏକ କ୍ୟାଡର ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଯାଉଛି । ଏହି ପ୍ରେରକ ମାନେ ହିଁ କଂଗ୍ରେସର ଅସଲ ପ୍ରଚାରକ ହେବେ।

   Related Posts