Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୧ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୪ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୪୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଟ୍ରାକ୍‌ରୁ ଖସିଲା ଟ୍ରେନ୍‌, ଶହିଦ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ର ୨ଟି ବଗି ଲାଇନ୍‌ଚ୍ୟୁତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଟିପିଟି ମାରିଦେଲା ସ୍ବାମୀ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||
  • ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍‌, ଦେଶରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୩,୭୮୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଶିଷ୍ଟ ଶ୍ରମିକ ନେତା ଲଳିତ ନାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଗୁଡ଼ା ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ : ଜଣେ ମୃତ , ୧୦ ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

କଂଗ୍ରେସ କଳି ପୁଣି କୁହୁଳିଲା , ନିରଞ୍ଜନ ହଟାଓ ଅଭିଯାନରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ମୋକ୍କିମ

12/02/2020 at 9:59 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୨/୦୨ – କିଛି ଦିନର ନୀରବତା ପରେ ପୁଣି କଂଗ୍ରେସରେ କଳି ଆରମ୍ବର  ଜୋରଦାର ସଂକେତ । ପିସିସି ନେତୃତ୍ୱ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦାବି ସହ ପୁଣି ଜୋର ଧରିଛି ନିରଞ୍ଜନ ହଟାଅ  ଅଭିଯାନ । କଂଗ୍ରେସ  ବିଧାୟକ ମହମ୍ମଦ ମୋକ୍କିମ୍ ଙ୍କ ଦିଲ୍ଲୀ ଗସ୍ତ ଏବଂ ବରିଷ୍ଠ ନେତାଙ୍କ ସହ ସାକ୍ଷାତ ଆଲୋଚନାରୁ ଏପରି କିଛି  ସଂକେତ ଆସିଛି । ତେବେ ଯୁବ ବିଧାୟକ ମୋକ୍କିମ୍ ଙ୍କୁ ଡାକରା ଆସିବା ପରେ ହିଁ ସେ ଦିଲ୍ଲୀ ଯାଇଥିବା ଜଣା ଯାଇଛି । 

 ବିଧାୟକ ମହମ୍ମଦ ମୋକ୍କିମ କଂଗ୍ରେସର ଅନ୍ତରୀଣ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା  ସୋନୀଆ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସଚିବ ମାଧବନ୍‌ଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ସହ ସେ  କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତଥା ଦଳୀୟ ସଂଗଠନରେ କର୍ତ୍ତୁତ୍ୱ ରଖୁଥିବା  ଅହମ୍ମଦ ପଟେଲ ଏବଂ ଭେନୁଗୋପାଲଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରି କିଛି ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ବରିଷ୍ଠ ନେତାଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପରେ ମୋକ୍କିମ୍  ଦଳର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନେତ୍ରୀ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧିଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ସମୟ ମାଗିଥିବା ଜଣାଯାଇଛି । ମୋକ୍କିମ୍‌ଙ୍କ ଏପରି ଅଭିଯାନରୁ କଂଗ୍ରେସର ରାଜ୍ୟ ନେତୃତ୍ୱ ପରିବର୍ତ୍ତନର ଆଭାସ ଦୃଢ ହୋଇଛି । କାରଣ ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ଦୌଡରେ ଅଛନ୍ତି ବାରବାଟୀ କଟକ ବିଧାୟକ ମହମ୍ମଦ ମୋକ୍କିମ । 

 ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ଥିବା ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପଦରୁ ହଟାଇବାକୁ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଦଳ ଭିତରୁ ହିଁ ଦାବି ହୋଇ ଆସୁଛି । ଏପରିକି କିଛି ନେତା ଦିଲ୍ଲୀ ଯାଇ ଜୋରଦାର ଲବି କରିଥିଲେ । ସେତେବେଳେ ବି ମୋକ୍କିମ୍ ଥିଲେ ପିସିସି ଫ୍ରଣ୍ଟରନର । ତେବେ ଗତ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସର ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରେ ନିରଞ୍ଜନ ପିସିସି ସଭାପତି ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ ବି ଦଳ ହାଇକମାଣ୍ଡ ତାହା ଗ୍ରହଣ କରିନଥିଲେ ।ଏପଟେ ଦଳର ରାଜ୍ୟ ଶାଖା  ସ୍ଥାଣୁ ହୋଇଯାଇଥିବା ନେଇ ଦଳ ଭିତରେ ଅଭିଯୋଗ ଉଠୁଥିଲା ।ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ମୋକ୍କିମ୍‌ଙ୍କ ଦିଲ୍ଲୀ ଗସ୍ତ ଏବଂ ବରିଷ୍ଠ ନେତାଙ୍କ ସହ ସାକ୍ଷାତ ଆଲୋଚନା ନିରଞ୍ଜନ ହଟାଓ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ତେଜ୍‌ କରିଛି । 

   Related Posts