Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୋର : ବାଇକ୍ ଉପରେ ମାଡିଗଲା କାର୍, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଝି : ରାସ୍ତା କଡ ସିମେଣ୍ଟ ଖୁଣ୍ଟରେ ପିଟିହେଲା ବାଇକ୍ଦୁ, ଦୁଇ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଟ୍ରକ୍‌କୁ ୮୭ ହଜାର ଟଙ୍କା ଫାଇନ୍, ପରମିଟ୍ ନଥାଇ ପରିବହନ ହେଉଥିଲା ଅଧିକ ଓଜନର ସାମଗ୍ରୀ
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ପିକ୍‌ଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ଦୁଇ ବାଇକ୍ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ସୋର : ଟ୍ରକ୍ ଚାପାରେ ମା’ ମୃତ, ବାପା-ପୁଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଦାଦା ବଟି ମାଗିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଯୁବକ ଗିରଫ, ମାଉଜର ଓ ଅଫୁଟା ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୩୭୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୯୧୦୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଋଷ୍ ଏବଂ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନାରେ, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ୬.୪ ଓ ୬.୩ ତୀବ୍ରତା
  • ||
  • କରୋନା କବଳରୁ ବର୍ତ୍ତିବା ପାଇଁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଜେଲ୍‌ରେ କଏଦୀଙ୍କ ଭୟଙ୍କର ଦଙ୍ଗା : ୮ମୃତ
  • ||

ରାଜ୍ୟରେ ସ୍ଥିତି ସଙ୍ଗୀନ, କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ ୨୭ : ଦୁଇ ଦିନିଆ ସଟ ଡାଉନର ସାମିଲ ହେଲା ବଲାଙ୍ଗୀର, ବରଗଡ ଓ ନୟାଗଡ, ଗଞ୍ଜାମରେ ଗାଡ଼ି ଚଳାଚଳ ଉପରେ ରୋକ୍

2/07/2020 at 6:29 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୦୨/୦୭ : ଗତ କିଛି ଦିନ ହେଲା ପ୍ରତିଦିନ ୨ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହେଉଛନ୍ତି । ପ୍ରତିଦିନ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାରେ ସର୍ବାଧିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହେଉଛନ୍ତି । ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ବି ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାରେ ବଢୁଛି । ସ୍ଥାନୀୟ ସଂକ୍ରମଣ ବି ବଢିଚାଲିଥିବାରୁ ରାଜ୍ୟରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂକ୍ରମଣ ଭୟ ଘାରିଲାଣି । …..

ରାଜ୍ୟର ସ୍ଥିତି ସଂଗୀନ କଲାଣି କରୋନା । କିଛି ଦିନ ହେଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଡବଲ୍‌ ସେଞ୍ଚୁରୀ ମାରି ଚାଲିଛି । ଏବେ କିଛି ଦିନ ଧରି ହାରାହାରି ୩୦ ଜଣ ସ୍ଥାନୀୟ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହେଉଛନ୍ତି । ୨୭ ଜୁନ୍ ରେ  ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୩୦ ଜଣ ସ୍ଥାନୀୟ ଆକ୍ରାନ୍ତ, ୨୮ ଜୁନ୍ ରେ ୩୧ , ୨୯ ଜୁନ୍ – ୧୪ , ୩୦ ଜୁନ୍ରେ ୪୩, ଏବଂ ଜୁଲାଇ -୧ରେ  ୨୨୯ ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ଟନ ହୋଇଥିବା ବେଳେ -୩୬ ଜଣ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର । ପଜିଟିଭ୍ଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୨ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହସ୍ପିଟାଲରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି । ଜଣେ ଗଞ୍ଜାମର ୪୯ ବର୍ଷୀୟ ପୁରୁଷ ଓ ଅନ୍ୟଜଣେ ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲାର ୫୭ ବର୍ଷୀୟ ପୁରୁଷ । ଏହାସହିତ ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ଜନିତ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୭ରେ ପହଞ୍ଚିଛି।

ଜୁଲାଇରେ ଚିହ୍ନଟ ୨୨୯ଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ସର୍ବାଧିକ ୯୫ ଜଣ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବଢୁଥିବାରୁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାରେ ଗାଡ଼ି ଚଳାଚଳ ଉପରେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ରୋକ୍ ଲଗାଯାଇଛି।  ମାଲ୍ ପରିବହନ, କୃଷିଜାତ ସାମଗ୍ରୀ ଏବଂ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ସବୁ ଗାଡି ଚଳାଚଳ ଉପରେ ଜୁଲାଇ ୩୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରୋକ୍ ଲଗାଯାଇଛି । ଲୋକେ ନିଜ ଘରଠାରୁ ୧ କିଲୋମିଟରରୁ ଅଧିକ ଦୂରକୁ ନଯିବା ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରାଯାଇଛି। ସେହିପରି କଟକ ଜିଲ୍ଲା ଆଠଗଡରୁ ୧୭ ଜଣ ପଜିଟିଭ୍‌ ଅଛନ୍ତି । ଆଠଗଡ DSPଙ୍କ ପରିବାରର ୪ ଜଣ ସଦସ୍ୟ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେହିଭଳି ଆଠଗଡ଼ର ପୂର୍ବତନ ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ସେହିଭଳି ପୁରୀ ବୀରହରେକୃଷ୍ଣପୁର ପଞ୍ଚାୟତକୁ ୩ ତାରିଖ ସକାଳ ୬ଟାରୁ ୪ ତାରିଖ ସଂଧ୍ୟା ୬ଟା ଯାଏ  ୩୬ ଘଣ୍ଟା ସଟ୍‌ ଡାଉନ୍ କରାଯାଇଛି । ବରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ ଶନି ଓ ରବିବାର ସଟ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଘୋଷଣା କରିଛି ପ୍ରଶାସନ । ବଲାଙ୍ଗିର ଟାଉନ୍ ଶନିବାର ରବିବାର ସଟ୍‌ଡାଉନ୍ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ନୟାଗଡ ଜିଲ୍ଲାରେ ଲୋକାଲ୍ କେସ୍‌ ବଢୁଥିବାରୁ ଜୁଲାଇ ମାସ ପ୍ରତି ଶନିବାର ଓ ରବିବାର ସଟଡାଉନ୍‌ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଦୋକାନ ବଜାର ଖୋଲିବା ସମୟ ସକାଳ ୭ଟାରୁ ଅପରାହ୍ନ ୨ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ରହିଛି ।  ଓଡଗାଁ ଏନ୍‌ଏସିର ୫ଟି ପଞ୍ଚାୟତର ୨୦ଟି ଗାଁକୁ କଣ୍ଟେନ୍ ମେଣ୍ଟ୍ ଘୋଷଣା କରିଛି । ଏହସହିତ ଓଡ଼ଗାଁ ବ୍ଲକର ୧୫ଟି ଗାଁକୁ ବଫର୍ ଜୋନ୍ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି ।

ସେପଟେ ବରଗଡ କଟାପାଲି କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ ଘୋଷଣା ଓ କଟକଣା ପରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଛି । ଗ୍ରାମବାସୀ ଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ପେୟ ସାମଗ୍ରୀ, ପନିପରିବା, ଔଷଧ ଓ ଡାକ୍ତରୀ ସେବା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉନଥିବା ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ବରଗଡ଼ ତହସିଲଦାର ଲୋକଙ୍କୁ ବୁଝାସୁଝା କରିଛନ୍ତି । କାଲି  ଗାଁରେ ୧୨ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିଲେ । ଗାଁରେ ମୋଟ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫୩ରେ ପହଞ୍ଚିଛି ।

   Related Posts