Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ପାଇଁ ବଢ଼ିଲା ଚିନ୍ତା : ପିଆଜ କିଲୋ ୧୦୦ ଟଙ୍କା !
  • ||
  • ରାସ୍ତା ଝାଡୁମାରି ପ୍ରଶଂସା ସାଉଁଟିଥିବା ଟ୍ରାଫିକ୍ କନେଷ୍ଟବଳ ଲଳିତ ମୋହନ ରାଉତ ସମ୍ମାନୀତ
  • ||
  • ଲେମ୍ବୁ ପାଣିରେ ସନ୍ଧବ ଲୁଣ ମିଶାଇ ସେବନ କଲେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହୋଇଥାଏ ଓଜନ
  • ||
  • ଆକର୍ଷଣୀୟ ଚାକିରୀ: ବିସ୍କୁଟ୍ ଚାଖିବାକୁ ମିଳିବ ୪୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦରମା
  • ||
  • ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର, ପୁରୀ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମିଳିବ ମହାପ୍ରସାଦ ମିଳିବ
  • ||
  • ପୂଜା ପାଇଁ କଟକ ସହରରେ ମୁତୟନ ହେବେ ୩୦ପ୍ଲାଟୁନ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର ପଡିଆବାହଲରେ ଟ୍ରକ୍ ଚାପାରେ ମା’ ଓ ଶିଶୁପୁତ୍ରର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରେ ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମ୍ବୋଧନ
  • ||
  • ସଞ୍ଜୁ ବାବାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ନେଇ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ବଡ ଖବର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମୋସ୍ ମିସାଇଲ୍ ପରୀକ୍ଷଣରେ ଭିଡିଓ ଜାରି କଲା ଭାରତୀୟ ନୌସେନା
  • ||

୫ ରାଜ୍ୟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଫଳରେ ଉଲ୍ଲସିତ ଓଡିଶା ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ: ହେଲେ ଓଡିଶାରେ ସଂଗଠିତ ହୋଇପାରିବ କି ଦଳ

11/12/2018 at 5:47 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧୧|୧୨ : ଏବେ ଓଡ଼ିଶାରେ କଣ ହେବ। କାରଣ ଏହା ପରେ ଆସୁଛିସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ସାଙ୍ଗକୁ ଓଡ଼ିଶା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ। ତେଲଙ୍ଗନାକୁ ଛାଡି ଦେଲେ ୪ରାଜ୍ୟରେଜନଅସନ୍ତୋଷ ପାଇଁ ହଟିଛି ସରାକର।  କଂଗ୍ରେସର ସଫଳତାଦେଖି ରାଜ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀଙ୍କ ବଳ ଫେରିଛି । ସରକାର ବିରୋଧୀ ହାୱା ବିଜେଡି ପାଇଁ ସତର୍କ ଘଣ୍ଟିହୋଇଛି। ଆଉ ୩ ରାଜ୍ୟରେ ପରାଜୟ ଦେଖିଥିବା ବିଜେପି ଆଶା କରୁଛି ଓଡ଼ିଶାରେ ସରକାର ବିରୋଧୀ ହାୱା ଚାଲିବ।

୫ ରାଜ୍ୟର ନିର୍ବାଚନ ଓଡ଼ିଶା ପାଇଁ କି ସଙ୍କେତ ଆଣୁଛି ।   କଣଦେଶରେ କଂଗ୍ରେସ ହାୱା ବହିଲାଣି । ରାହୁଲଙ୍କ ନେତୃତ୍ବକୁ ଏବେ ବଳ ମିଳିଛି। ଏମିତି ଆଶା କରି ଓଡ଼ିଶାରେକଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ ଉଲ୍ଲସିତ। ଏ ହେଉଛି ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ଭବନର ଦୃଶ୍ୟ। ଏଠି ବାଜା ବାଜୁଛି। କଂଗ୍ରେସଟୋପି ପିନ୍ଧି ଦର୍ଶନ ଦେଲେଣି ନିରଞ୍ଜନ। ଆଉ କଟକରେ ବି କଂଗ୍ରେସ ସେଲିବ୍ରେଟ କରିଛି । ତେଣୁ ଓଡ଼ିଶାରେବି କଂଗ୍ରେସ ଆସିବ ବୋଲି ଆଶାବାନ୍ଧିଲେଣି କଂଗ୍ରେସ ନେତାଏ। ଖାଲି ସେତିକି ନୁହେଁ ଛତିଶଗଡ଼ରେ କଂଗ୍ରେସଆସୁଥିବାରୁ ମହାନଦୀ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ବାଟ ଫିଟିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ପିସିସି ସଭାପତି। 

୫ ରାଜ୍ୟରୁ ୪ଟି ରାଜ୍ୟରେ ସରକାର ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଛି। ଏହାକୁ ଯଦିସରକାର ବିରୋଧୀ ହାୱା ଜୋର ହୋଇଛି ବୋଲି ଧରାଯାଏ ତେବେ ଓଡ଼ିଶାରେ ବି ସତର୍କ ଘଣ୍ଟି । ୪ ଟର୍ମ ବିଜେଡିଶେଷ କରିଛି। ୫ମଥର ପାଇଁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡୁଛନ୍ତି ନବୀନ । ବିଜେପି ତିନି ରାଜ୍ୟରେ ହାରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଓଡ଼ିଶାବିଜେପି ନେତାଏ ଆଶା ଛାଡ଼ିନାହାନ୍ତି।  ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେପିରସରକାର ଗଢ଼ିବା ଆଶାରେ ଅଛନ୍ତି ଦଳର ନେତାଏ। ସେପଟେ କିନ୍ତୁ ବିଜେପି ଆଶାକୁ ପଙ୍କଚର କରିଦେଇଛନ୍ତିବରିଷ୍ଠ ନେତା ଦାମ ରାଉତ।

ଏପଟେ ବିଜେପି ହାରରେ ଖୁସି ହୋଇଛି ବିଜେଡି ।  ମୋଦି ସରକାରଙ୍କୁ ଦୋଷ ଦେଇଛି ବିଜେଡି। ସାଢ଼େ ୪ବର୍ଷଭିତରେ ମୋଦି ଯାହା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପୂରଣ କରିବାରେ ଫେଲ ମରିଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ମୋଦିଙ୍କୁ ଜନତାଭାରସା କରିପାରି ନାହାନ୍ତି ।  କିନ୍ତୁ ରାଜ୍ୟରେ ଜନଅସନ୍ତୋଷନାହିଁ ବୋଲି କହି ନିଜେ ଆଶ୍ବାସନା ଲାଭ କରିଛି ବିଜେଡି।

ପରବର୍ତ୍ତୀ ନିର୍ବାଚନ ଅଛି ଆଉ ମାତ୍ର କିଛି ମାସ। ଏହା ଭିତରେ ଦଳଗୁଡ଼ିକର ନିଜ ନିଜର ରଣନୀତି କରିବେ। ଭୋଟର ମଧ୍ୟ ନିଜର ମନ ସ୍ଥିର କରିବେ।  ବ୍ୟୁରୋ ରିର୍ବୋଟ ନ୍ୟୁଜ ସେଭେନ୍।

   Related Posts