Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

କୋଡିଙ୍ଗା ଥାନା ହାଜତ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାରେ ଆଇଆଇସି ପୁଷ୍ପେନ୍ଦୁ ସାଗର ନିଲମ୍ବିତ

17/06/2019 at 9:53 PM

ନବରଙ୍ଗପୁର ୧୭।୬: କୋଡିଙ୍ଗା ଥାନା ଆଇଆଇସି ପୁଷ୍ପେନ୍ଦୁ ସାଗରଙ୍କୁ ଚାକିରୀରୁ ନିଲମ୍ବନ କରାଯାଇଛି। କର୍ତ୍ତବ୍ୟରେ ଅବହେଳା ଅଭିଯୋଗେ ପୋଲିସ ଡିଜି ଡା. ଆର.ପି.ଶର୍ମା ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି। ଶନିବାର  କୋଡିଙ୍ଗା ଥାନା ହାଜତରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିର  ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ମୃତକଙ୍କ ପରିବାର ଓ ଗ୍ରାମବାସୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ତେବେ ଆଇଆଇସି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ନ କରିବାରୁ ଲୋକେ ଥାନା ଘେରାଉ କରିବା ସହ ବ୍ୟାପକ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଥିଲେ। ଏଣୁ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଅବହେଳା ଯୋଗୁ ସାଗରଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରାଯାଇଛି।

ଶନିବାର କୋଡ଼ିଙ୍ଗା ପୋଲିସ ଖୁଟିଗୁଡା ହାଟରେ କୁକୁଡ଼ା ଲଢେ଼ଇ ଖେଳ ହେଉଥିବା ଖବର ପାଇ  ଚଢ଼ଉ କରିଥିଲା । ସେଠାରୁ  ପୋଲିସ  ବଡପଞ୍ଜରିଆ ଗାଁର ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ବିନ୍ଧାଣୀ ଓ କମଳୁ ହରିଜନକୁ ଥାନାକୁ ଧରିନେଇଥିଲା।  ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ପୋଲିସ କେବଳ କମଳୁ ହରିଜନକୁ ନବରଙ୍ଗପୁର ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ଜଣକର ଖୋଜ ଖବର ମିଳିନଥିଲା। ତେବେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତ କମଳୁ ୨ ଜଣକୁ ପୋଲିସ ମାଡ ମାରିଥିବା କହିଥିଲା। ଏଣୁ ଗୋବର୍ଦ୍ଧନକୁ ପୋଲିସ ପିଟିପିଟି ହତ୍ୟା କରିଥିବା ସନ୍ଦେହରେ  ଗ୍ରାମବାସୀ କୋଡ଼ିଙ୍ଗା ଥାନା ଘେରାଉ କରିଥିଲେ । ମୃତକଙ୍କ ଶବକୁ  ପୋଲିସ ଲୁଚାଇ ରଖି ମାମଲାକୁ ଚାପିଦେବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବା ଗ୍ରାମବାସୀ ଅଭିଯୋଗ କରି ଥାନାରେ ବ୍ୟାପକ ଭଙ୍ଗା ରୁଜା କରିଥିଲେ । ଲୋକଙ୍କୁ ଘଉଡାଇବା ପାଇଁ ପୋଲିସ ବ୍ୟାପକ ଲାଠିଚାର୍ଜ କରିଥିଲା। ଫଳରେ ଅନେକ ଲୋକ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ।    

ପରେ ମୃତକଙ୍କ ଶବ ବ୍ୟବଛେଦ କରି ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଦେବା ପାଇଁ ବାହାରିଥିଲା ପୋଲିସ । କିନ୍ତୁ ପରିବାର ଲୋକେ ମୃତଦେହ ନେବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ । ପରିବାର ଲୋକେ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ପୋଲିସ ବୁଝାଇବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା । ଏଣୁ ରବିବାର ରାତି ୧୦ଟା ପରେ ମହାପ୍ରୟାଣ ଗାଡିରେ ମୃତ ଗୋବର୍ଦ୍ଧନଙ୍କ ନିଜ ଗାଁ ବଡପଞ୍ଜରିଆଗୁଡାକୁ ପୋଲିସ ଶବ ପଠାଇଦେଇଥିଲା । ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଗ୍ରାମରେ ଉତ୍ତେଜନା ସୃଷ୍ଟି ହେବା ସହ ଲୋକେ  ଡ୍ରାଇଭର ସହ ମହାପ୍ରାୟଣ ଗାଡିକୁ ଅଟକ ରଖିଥିଲେ। ତେବେ ଏନେଇ କୋଡିଙ୍ଗା ଥାନା ଆଇଆଇସି ପୁଷ୍ପେନ୍ଦୁ ସାଗର କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ କରିନଥିଲେ । ଏଣୁ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ ସାଗରଙ୍କୁ ଚାକିରୀରୁ ନିଲମ୍ବନ କରାଯାଇଛି।

   Related Posts