Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦,୩୦୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୧୧୫ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ବିନ ନିରାଶ, ଏହି ଖେଳାଳି ହେଲେ ‘ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟର୍ ଅଫ୍‌ ଦି ଇୟର’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୨୯୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୧୧୯୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ଅଟୋକୁ ପଛ ପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୬ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟର କିଛି ସ୍ଥାନରେ କୋହଲା ପାଗ ସହ ବର୍ଷା, ସତର୍କ କଲା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପାଡୁଆ ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

ଦିଲ୍ଲୀ ଗସ୍ତରେ ରାଜ୍ୟ ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ନେତ୍ରୀ, ଆଜି ପ୍ରକାଶ ପାଇପାରେ କଂଗ୍ରେସର ଅବଶିଷ୍ଟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା

22/03/2019 at 4:33 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୨|୩: ଦିଲ୍ଲୀରେ ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ଆଶାୟୀଙ୍କ ଭିଡ।  ୧ମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ରେ କେବଳ ଜଣେ ମାତ୍ର ମହିଳାଙ୍କୁ ଟିକେଟ ମିଳିବା ଏବଂ ମହିଳାଙ୍କୁ  ଅଣଦେଖା କରିଥିବାରୁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ମହିଳା ଆଶାୟୀ ପହଁଚୁଛନ୍ତି।  ଟିକେଟ୍ ପାଇବା ପାଇଁ ଅନେକ ଯୋଗ୍ୟ ମହିଳା ଅଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ କଂଗ୍ରେସର ଅଣଦେଖା ତାଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଦରବାରକୁ ଆଣିଛି।

ସେପଟେ ଆଜି ସଧ୍ୟାରେ କଂଗ୍ରେସର ସିଇସି ବୈଠକ ବସିବ। ୨ୟ ୩ୟ ୪ର୍ଥ ପର୍ଯ୍ୟାୟର ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।  ଏହି ତାଲିକାରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଅଗ୍ରାଧିକାର ମିଳିପାରେ ବୋଲି ଆଶା ରଖିଛନ୍ତି ମହିଳା ଆଶାୟୀ। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରଥମ ଓ ଦ୍ବିତୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପାଇବାପରେ ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲା । ଯଦି ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମହିଳା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରାଯାଏ ତାହେଲେ ରାହୁଲଙ୍କ ବାସଭବନ ଆଗରେ ଧାରଣା ଦିଆଯିବ ବୋଲି ମହିଳା କଂଗ୍ରେସର ସଭାନେତ୍ରୀ ସୁମିତ୍ରା ଜେନା ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଥିଲେ ।

ବିଜେଡି ଲୋକସଭା ସିଟ୍ ବଣ୍ଟନରେ ୩୩ ପ୍ରତିଶତ ମହିଳା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଟିକେଟ୍ ଦେବ ବୋଲି ନବୀନ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ସେହିଭଳି ବିଧାନସଭା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ମହିଳାଙ୍କୁ ଅଗ୍ରାଧିକାର ଦିଆଯିବ ବୋଲି ଦଳ ଘୋଷଣା କରିଛି । ନିକଟରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ମଧ୍ୟ ମହିଳା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ବାରୋପ କରିଥିଲେ । ପିସିସି ସଭାପତି କହିଥିଲେ ଚଳିତ ନିର୍ବାଚନରେ ମହିଳା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଅଗ୍ରାଧିକାର ଦିଆଯିବ ।

କିନ୍ତୁ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରକାଶ କରିଥିବା ୫୪ ଜଣିଆ ବିଧାନସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକାରେ ମାତ୍ର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ନାଁ ରହିଥିବାରୁ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା ।

   Related Posts