Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନକଲି ଘିଅ କାରଖାନାରେ ରେଡ୍‌, ମାଲିକ ଫେରାର
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଲିଭର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଏସିଆନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଏନଟେରୋଲୋଜି (ଏଆଇଜି ) ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ, ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଦାବି ଓ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭାଇ ହେଲା ଭଗାରୀ: ଜମିବାଡି ଲୋଭରେ ନିଜ ରକ୍ତ ସଂପର୍କର ଭାଇ-ପୁତୁରାକୁ ଦେଲା ହାଣି
  • ||
  • ଅଭୟକାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଯିବ ନୋଟିସ୍, କିଏ ବଫାଦାର- କିଏ ଗଡ଼ ଫାଦର?
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଗଠିତ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କଲେ ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଚାଉଳ ଡବାରୁ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମଞ୍ଚାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||

ଅଢେଇ ମାସ ପରେ ହାଇକୋର୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟ ସ୍ବାଭାବିକ : ନିଆଳିର ଅନୀରୁଦ୍ଧଙ୍କ ଭଳି ବହୁ ମହକିଲ ଏବେ ନ୍ୟାୟ ଆଶାରେ

15/11/2018 at 6:43 PM

କଟକ ୧୫|୧୧: ଦୀର୍ଘ ଅଢେଇ ମାସ ପରେ ହାଇକୋର୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟ ସ୍ବାଭାବିକ ହୋଇଛି । ପୂର୍ବ ଭଳି କୋର୍ଟ ପରିସରରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳଛି ଓକିଲ ଓ ମହକିଲଙ୍କ ଗହଳି ଚହଳି । ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ନ୍ୟାୟ ପାଇବାରୁ ବଞ୍ଚିତ ଥିବା ସାଧାରଣ ଲୋକଟି ଏବେ ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଆଶା ବାନ୍ଧି ବସିଛି । କୋର୍ଟ ସ୍ବାଭାବିକ ହେବା ପରେ ବନ୍ଦ ପଡିଥିବା ସମସ୍ତ କାମକୁ ତ୍ବରିତ ଢଙ୍ଗରେ କିଭଳି କରାଯିବ ସେନେଇ ଆଇନଜୀବୀମାନେ ବି ତତ୍ପର ।

ନିଆଳି ଅଞ୍ଚଳର ଅନୀରୁଦ୍ଧ ମଲ୍ଲିକ । ନିଜ ପଞ୍ଚାୟତର ଏକ ମାମଲାକୁ ନେଇ ଦୀର୍ଘ ଅଢେଇ ମାସ ହେଲା କୋର୍ଟକୁ ଦୌଡୁଥିଲେ । କିନ୍ତୁ କୌଣସି କାମ ହୋଇପାରୁନଥିଲା । ହେଲେ କୋର୍ଟ ଆଇନଜୀବୀଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ ହେବା ପରେ କୋର୍ଟରେ ନିଜ ମାମଲା ଦାୟର କରିଛନ୍ତି । କେବଳ ଅନିରୁଦ୍ଧ ନୁହନ୍ତି କୋର୍ଟ ଖୋଲିବା ପରେ ସାଧାରଣ ଲୋକ ବେଶ ଖୁସି ହେବା ସହ ଆଶ୍ବସ୍ତି ଅନୁଭବ କରିଛନ୍ତି । କେବଳ ଏହି ଗୋଟିଏ ଘଟଣା ନୁହେଁ, ଏହିଭଳି ବହୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ଲୋକମାନେ ଏବେ ସଠିକ୍ ନ୍ୟାୟ ପାଇବେ ବୋଲି ଆଶା ବାନ୍ଧିଛନ୍ତି ।

୭୮ ଦିନ ପରେ ଖୋଲିଛି ହାଇକୋର୍ଟ । ଲାଗିଛି ଓକିଲ ମହିକିଲଙ୍କ ଗହଳି ଚହଳି । ସକାଳ ୧୦ଟାରେ କୋର୍ଟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ଆଇନଜୀବୀ । ଦୀର୍ଘ ଅଢେଇ ମାସ ଧରି ପଡି ରହିଥିବା ମାମଲାକୁ ତ୍ବରିତ ଢଙ୍ଗରେ କିଭଳି ସୁପରିଚାଳନା କରାଯିବ ସେନେଇ ଆଇନଜୀବୀମାନେ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା କହିଛନ୍ତି ହାଇକୋର୍ଟ ବାର୍ ସମ୍ପାଦକ । ତେବେ ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନ ଫଳରେ ଜନସାଧାରଣ ବହୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିବା କଥାକୁ ବି ସ୍ବୀକାର କରିଛନ୍ତି ଆଇନଜୀବୀ ।

ଗୁରୁବାର କୋର୍ଟ ଖୋଲିଥିଲେ ହେଁ ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଫୁଲ୍ କୋର୍ଟ ବସି ଦିବଂଗତ ଆଇନଜୀବୀ ଓ ଜଷ୍ଟିସଙ୍କ ପ୍ରତି ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଦେଇ କୋର୍ଟକୁ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ଶୁକ୍ରବାରଠୁ କୋର୍ଟ ପୂର୍ବଭଳି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବ ।

   Related Posts