Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭାରତୀୟ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରେମ, ଷ୍ଟାଟସ୍ ଦେଲେ ‘ଆମେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଗଲୁ’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାପୁରୀରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା : ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୪ ମୃତ
  • ||
  • ଏବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ଅଧିକ ଦିନ ଥରାଇବ
  • ||
  • ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରାତି ବିତାଇଲେ ଶାହ, ଯବାନଙ୍କ ସହ କଲେ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ଡିଜିପି ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବ କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ରାଜ୍ୟରେ Covid ମୁକାବିଲା ଲାଗି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିରୁ ସରକାର ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛନ୍ତି ୪୭୨ କୋଟି ଟଙ୍କା

4/10/2020 at 9:27 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୪।୧୦: ଓଡିଶା ସରକାର ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ମୁକାବିଲା ଲାଗି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠି (ସିଏମଆରଏଫ)ରୁ ୪୭୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ଜନିତ ପରିସ୍ଥିତିର ମୁକାବିଲା ନିମନ୍ତେ ଗତ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଯଥାସମ୍ଭବ ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି। ଏଥିଲାଗି ସରକାର ସିଏମଆରଏଫରୁ କରିଥିବା ବ୍ୟୟନେଇ ରାଜ୍ୟ ଯୋଜନା ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ୍ମନାଭ ବେହେରା ଏକ ଲିଖିତ ପ୍ରଶ୍ନର ଜବାବରେ ବିଧାନସଭାକୁ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ବେହେରା କହିଛନ୍ତି ଯେ ମାର୍ଚ୍ଚରୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ମୁକାବିଲା ଲାଗି ଅନୁନ୍ୟ୨ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେଲାଣି। କୋଭିଡ ପରିଚାଳନା ଲାଗି ଏହି ଖର୍ଚ୍ଚରେ ସିଏମଆରଏଫ୍ ପାଣ୍ଠିରୁ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟୟ ହୋଇଛି। ତେବେ ବେହେରା ତାଙ୍କ ଉତ୍ତରରେ ଏହି ସମୟରେ ସିଏମଆରଏଫକୁ କେଉଁ ସୂତ୍ରରୁ କେତେ ପାଣ୍ଠି ମିଳିଛି ସେ ନେଇ କୌଣସି ଜବାବ ରଖିନାହାନ୍ତି।

ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ଭାଇରସ ମହାମାରୀ ଲାଗି ଲୋକେ ସିଏମଆରଏଫକୁ ବଢିଚଢିକି ଦାନ କରିଥିଲେ। ତେବେ ଲୋକଙ୍କ ଦାନରୁ ସିଏମଆରଏଫକୁ କେତେ ଟଙ୍କା ମିଳିଥିଲା ସେ ନେଇ ମନ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ଲିଖିତ ଉତ୍ତରରେ କୌଣସି ସୂଚନା ଦେଇ ନାହାନ୍ତି। ରାଜ୍ୟରେ ସିଏମଆରଏଫ କରୋନା କେୟାର ବାଦେ କରୋନା ସେଣ୍ଟର, ପୋଲିସ ଜବାନଙ୍କ ୱେଲଫେୟାର, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଟ୍ରେନ୍‌ ଟିକେଟ୍ ବାବଦ ଖର୍ଚ୍ଚ, ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ଇନସେଣ୍ଟିଭ୍ ଏବଂ ପ୍ରବାସୀ ଓଡିଆ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ପରିବହନ ବାବଦ ଖର୍ଚ୍ଚ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲା।

   Related Posts