Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ବ୍ରିସବେନ୍ ଟେଷ୍ଟ୍ : ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଲାବୁସେନଙ୍କ ଶତକ, କଙ୍ଗାରୁ ଟିମ୍ ୨୭୪/୫
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଗୁରୁତର-ଗର୍ଭବତୀ-ହସ୍ପିଟାଲରେ ଆଡମିଟ୍‌ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ଟିକା, ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡାକ୍ତର ବିଜୟ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କ ସହ ମିଶି ମାଟି ଖୋଳିଲେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଦୁଇ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୮ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଚିଲିକାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଫ୍ଲୋରା ଫୋନା ସର୍ଭେ
  • ||
  • ଯାଜପୁର ଶିଶୁ ନିଖୋଜ ଘଟଣା: ନିଖୋଜ ପିହୁ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ଏସ୍‌ପି ରାହୁଲ ପି.ଆର
  • ||
  • ନକଲି ସାମଗ୍ରୀର ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳୀ ପାଲଟିଛି କଟକ, ପୁଣି ଅପମିଶ୍ରିତ ଗୁଣ୍ଡି ଜବତ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ଅଜଣା ଜନ୍ତୁ ଆତଙ୍କ, ଭୟଭୀତ ଅବସ୍ଥାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||

କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବଢୁଛି କିନ୍ତୁ ସୁସ୍ଥ ହାର ବଡ ଆଶ୍ୱସ୍ତି: ସରକାରଙ୍କ ମୁକାବିଲା ପଦକ୍ଷେପ ଉପରେ ଭରସା ବେଶୀ, ଡାକ୍ତର-ନର୍ସଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କଲେ ଆରୋଗ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତି

28/07/2020 at 8:02 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୮|୦୭:  ରାଜ୍ୟରେ ଦିନକୁ ଦିନ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ବଢିଚାଲିଛି । ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ପ୍ରତିଦିନ ସୁସ୍ଥ ହାର ମଧ୍ୟ ବଢୁଛି । ଅର୍ଥାତ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସଂଖ୍ୟା ବଢିବା ସହ ସୁସ୍ଥ ହାର ମଧ୍ୟ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି । ରାଜ୍ୟରେ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଥିବା ଆକ୍ରାନ୍ତ ହାର ଜାତୀୟ ହାରଠୁ ଅଧିକ ରହିଛି । ତେବେ ସୁସ୍ଥ ହେବା ପରେ ଆକ୍ରାନ୍ତମାନେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି । କରୋନା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ପଦକ୍ଷେପକୁ ସାବାସୀ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ତେବେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ଯେ, କରୋନା ବିରୋଧରେ ଜାରି ରହିଥିବା ଏହି ଲଢେଇ ଏବେ ଜୋରଦାର ରହିଛି । ମିଳିତ ଭାବେ ରାଜ୍ୟବାସୀ କରୋନା ମୁକାବିଲା କରୁଛନ୍ତି । ପିଲାଠାରୁ ବୟସ୍କ ସମସ୍ତେ ଏହି ଲଢେଇରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏପରିକି ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ବୟସ୍କ ଓ ବୟସ୍କାମାନେ ଏହି ମାରାତ୍ମକ ଭାଇରସକୁ ମାତ୍ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହାସହ ସୁସ୍ଥ ହେବା ପରେ ସେମାନେ ଡାକ୍ତର, ନର୍ସ ଏପରିକି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା ମଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଯେପରି ଭାବେ କରୋନା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି, ମେଡିକାଲର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛନ୍ତି ତାହା ସମସ୍ତଙ୍କ ପ୍ରଶଂସାର ପାତ୍ର ହୋଇଛି ।

ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଏବେ ନିଜର ଭିଡିଓ କରିବା ସହ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପୋଷ୍ଟ ମଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । ଯେଉଁଥତିରେ ସେମାନେ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଓ ସରକାରଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି । ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଥିବା ଜଣେ କୁନି ଝିଅ କହିଛି ଯେ, କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲରେ ସବୁ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଠିକ ଥିଲା । ଏଠାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ  ଯତ୍ନ ଠିକ୍ ଭାବେ ନିଆଯାଉଥିଲା । ଖାଇବା ପିଇବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ଭଲ ଥିଲା ।

ସେହପିରି କରୋନା ଲଢେଇରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିବା କିଛି ଆକ୍ରାନ୍ତ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଜଳଖିଆଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ରାତ୍ର ଭୋଜନ ସବୁ ଠିକସେ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଛି  । କୌଣସି ଅସୁବିଧା ହେଉନାହିଁ । ଡାକ୍ତର ଓ ନର୍ସଙ୍କ ବ୍ୟବହାରକୁ ଅନେକ ପ୍ରଶଂସା ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ଏହାସହ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ  ପଦକ୍ଷେପ ସ୍ୱରୂପ ତୁରନ୍ତ ମେଡିକାଲ ପ୍ରତିଷ୍ଠାକୁ ସାବାସୀ ଜଣାଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts