Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚୀନରେ ଦ୍ରୁତ ବେଗରେ ବ୍ୟାପିଲା କରୋନାର ଡେଲ୍‌ଟା ଭାରିଏଣ୍ଟ, ବେଜିଂ ସହ ୧୫ ସହରରେ ଆତଙ୍କ, ଉଡାଣ ବାତିଲ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୪୧ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୪୭୬ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଲଦାଖରେ ଭାରତ-ଚୀନ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତେଜନା କେବେ ସମାପ୍ତ ହେବ ? ଡ୍ରାଗନ ସହ ୧୨ତମ ବୈଠକ ଆସନ୍ତାକାଲି
  • ||
  • ବାଂଶପାଳ : ଗାଁରେ ପଶି ଘର ଭାଙ୍ଗିଲା ଦନ୍ତା, କାନ୍ଥ ପଡି ସ୍ବାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଅଲୋଡା ହେଲା ନବଜାତ ଶିଶୁପୁତ୍ର, ଡଷ୍ଟବିନ୍‌ରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ଦୁଇ ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ରାସ୍ତା କଡକୁ ଛିଟିକି ପଡିଲେ ୨ ଚାଳକ : ମେଡିକାଲରେ ହେଲା ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କଟକ : ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀଙ୍କୁ ୧୦ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌ ସହ ୧୦ହଜାର ଜରିମନା : ପୀଡିତାଙ୍କୁ ଦେବେ ୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର କ୍ଷତିପୂରଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ OSSC ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପିଏସ୍ : ଜବତ ହେଲାଣି ନଗଦ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ସହ ଫ୍ଲାଟ୍ ଆଉ ପ୍ଲଟ୍
  • ||
  • ରାୟଗଡା : ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଚିଙ୍ଗୁଡି ବନ୍ଧରେ ଅଘଟଣ : ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତରେ ୬ ଓଡିଆ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବଦଳିଲା ନିୟମ : ୬୩,୩୦୩ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକ ପାଇବେ ପଦୋନ୍ନତି, ରେସିଡେନ୍ସି ପିରିୟଡ୍ କମାଇଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||

କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବଢୁଛି କିନ୍ତୁ ସୁସ୍ଥ ହାର ବଡ ଆଶ୍ୱସ୍ତି: ସରକାରଙ୍କ ମୁକାବିଲା ପଦକ୍ଷେପ ଉପରେ ଭରସା ବେଶୀ, ଡାକ୍ତର-ନର୍ସଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କଲେ ଆରୋଗ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତି

28/07/2020 at 8:02 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୮|୦୭:  ରାଜ୍ୟରେ ଦିନକୁ ଦିନ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ବଢିଚାଲିଛି । ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ପ୍ରତିଦିନ ସୁସ୍ଥ ହାର ମଧ୍ୟ ବଢୁଛି । ଅର୍ଥାତ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସଂଖ୍ୟା ବଢିବା ସହ ସୁସ୍ଥ ହାର ମଧ୍ୟ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି । ରାଜ୍ୟରେ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଥିବା ଆକ୍ରାନ୍ତ ହାର ଜାତୀୟ ହାରଠୁ ଅଧିକ ରହିଛି । ତେବେ ସୁସ୍ଥ ହେବା ପରେ ଆକ୍ରାନ୍ତମାନେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି । କରୋନା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ପଦକ୍ଷେପକୁ ସାବାସୀ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ତେବେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ଯେ, କରୋନା ବିରୋଧରେ ଜାରି ରହିଥିବା ଏହି ଲଢେଇ ଏବେ ଜୋରଦାର ରହିଛି । ମିଳିତ ଭାବେ ରାଜ୍ୟବାସୀ କରୋନା ମୁକାବିଲା କରୁଛନ୍ତି । ପିଲାଠାରୁ ବୟସ୍କ ସମସ୍ତେ ଏହି ଲଢେଇରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏପରିକି ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ବୟସ୍କ ଓ ବୟସ୍କାମାନେ ଏହି ମାରାତ୍ମକ ଭାଇରସକୁ ମାତ୍ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହାସହ ସୁସ୍ଥ ହେବା ପରେ ସେମାନେ ଡାକ୍ତର, ନର୍ସ ଏପରିକି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା ମଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଯେପରି ଭାବେ କରୋନା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି, ମେଡିକାଲର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛନ୍ତି ତାହା ସମସ୍ତଙ୍କ ପ୍ରଶଂସାର ପାତ୍ର ହୋଇଛି ।

ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଏବେ ନିଜର ଭିଡିଓ କରିବା ସହ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପୋଷ୍ଟ ମଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । ଯେଉଁଥତିରେ ସେମାନେ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଓ ସରକାରଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି । ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଥିବା ଜଣେ କୁନି ଝିଅ କହିଛି ଯେ, କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲରେ ସବୁ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଠିକ ଥିଲା । ଏଠାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ  ଯତ୍ନ ଠିକ୍ ଭାବେ ନିଆଯାଉଥିଲା । ଖାଇବା ପିଇବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ଭଲ ଥିଲା ।

ସେହପିରି କରୋନା ଲଢେଇରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିବା କିଛି ଆକ୍ରାନ୍ତ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଜଳଖିଆଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ରାତ୍ର ଭୋଜନ ସବୁ ଠିକସେ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଛି  । କୌଣସି ଅସୁବିଧା ହେଉନାହିଁ । ଡାକ୍ତର ଓ ନର୍ସଙ୍କ ବ୍ୟବହାରକୁ ଅନେକ ପ୍ରଶଂସା ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ଏହାସହ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ  ପଦକ୍ଷେପ ସ୍ୱରୂପ ତୁରନ୍ତ ମେଡିକାଲ ପ୍ରତିଷ୍ଠାକୁ ସାବାସୀ ଜଣାଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts