Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଘରୁ ଉଠାଇ ନେଇ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ, ୨ ଗିରଫ
  • ||
  • ଆଖିବୁଜିଲେ ଫ୍ଲାଇଂ ଶିଖ୍ ତଥା କିମ୍ୱଦନ୍ତୀ ଧାବକ ମିଲଖା ସିଂହ
  • ||
  • ବରିଷ୍ଠ ଆଇପିଏସ୍‌ ଅଧିକାରୀ ତଥା ରାଜ୍ୟ ଦୁର୍ନୀତି ନିବାରଣ ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଦେବାଶିଷ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କର ପରଲୋକ
  • ||
  • ବିରୋଧ ପରେ ବାଟକୁ ଆସିଲା ହକି ଇଣ୍ଡିଆ, ଦିଲ୍ଲୀପ ତିର୍କୀ ଆଡହକ୍ କମିଟିର ଚେୟାରମାନେ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ
  • ||

କାଶୀନଗରରେ ଆନ୍ଧ୍ରର ଦାଦାଗିରି: ଜୋର ଜବରଦସ୍ତ ମାଡିବସିଛି ଓଡିଶାର ରାସ୍ତା

3/09/2018 at 6:34 PM

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ୩|୯: ଗଜପତି କାଶୀନଗରରେ ଆନ୍ଧ୍ରର ଅନୁପ୍ରବେଶ । ପୂର୍ବରୁ ଆନ୍ଧ୍ରର ଅନୁପ୍ରବେଶ ଉପରେ ରେ।କ୍ ଲଗାଇବା ସହ ସୀମା ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କରି ଫଳକ ଲଗାଇଥିଲେ ପ୍ରଶାସନ । ହେଲେ ପ୍ରଶାସନକୁ ବେଖାତିର କରି ଏବେ ପୁଣି ଥରେ ଖିଙ୍ଗାଗାଁ ସୀମାରେ ରାସ୍ତା ତିଆରି କରୁଛି ଆନ୍ଧ୍ର । ଯାହାକୁ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଅସନ୍ତେ।ଷ ଦେଖାଦେଇଛି ।
କିଛି ଦିନ ତଳେ ଏହି ସୀମାରେ ଆନ୍ଧ୍ର ଅନୁପ୍ରବେଶ କରି ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ କରୁଥିବା ଜାଣିବା ପରେ ପ୍ରଶାସନ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଥିଲା । ସେହି ଅଂଚଳକୁ ଯାଇ କାମ ବନ୍ଦ କରିବା ସହ ମାପଚୁପ କରି ସୀମା ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କରିବା ସହ ଫଳକ ଲଗାଇଥିଲା । ହେଲେ କିଛି ଦିନର ବ୍ୟବଧାନ ପରେ ପୁଣି ଥରେ କାମ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ଆନ୍ଧ୍ର। ତେବେ ଏହାକୁ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ଆନ୍ଧ୍ରର ଏପରି ବାରମ୍ବାର ଅନୁପ୍ରବେଶ ଏବଂ ଅଯାଚିତ ସାହାଯ୍ୟକୁ ବିରେ।ଧ କରିଛନ୍ତି ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା ।
ଅନ୍ୟପଟେ ଏନେଇ ଖବର ପାଇବା ପରେ ଅସନ୍ତେ।ଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ସ୍ଥାନୀୟ ତହସିଲଦାର । ମନା କରିବା ସତ୍ବେ ଯଦି ଆନ୍ଧ୍ର ରାସ୍ତା କାମ କରୁଛି, ତା ହେଲେ ପୁଣି ଥରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ । ପୁଣି ଥରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ମାପଚୁପ କରାଯାଇ ସୀମା ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କରାଯିବ ବେ।ଲି କହିଛନ୍ତି ତହସିଲଦାର । ବାରମ୍ବାର ସୀମାରେ ବାହାର ରାଜ୍ୟ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରୁଛନ୍ତି । ଆଉ ଏହାକୁ ରେ।କିବାରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବିଫଳ ହେଉଛନ୍ତି ।
ଯାହାକୁ ନେଇ ଉତ୍ସାହିତ ହେ।ଇପଡୁଛନ୍ତି ପଡେ।ଶୀ ରାଜ୍ୟ । ତେବେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ଓଡିଶା ସୀମାର ସୁରକ୍ଷା ଦାୟିତ୍ବ କାହା ହାତରେ । ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନ, ଜନତା ନାଁ ସରକାରର?

   Related Posts