Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଓଏସଏପି ଯବାନଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ଗଛରେ ଝୁଲୁଛି ମୃତଦେହ
  • ||
  • କ୍ଲାସରୁମ୍ ଭିତରକୁ ପଶିଆସିଲା ବାଘ, ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କଲା ଘାଇଲା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୧୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୫୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୯୫୯୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ମାର୍ଗଶିର ଗୁରୁବାରରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ନେଇଗଲେ ହୁଣ୍ଡି ଓ ସୁନା ଗହଣା
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟ ଦଙ୍ଗା ବେଳେ କେଉଁ ସରକାର ଥିଲା ? ସିବିଏସଇର ପ୍ରଶ୍ନକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଜୋର
  • ||

ସୀମା ସିଲ୍ : ଜଙ୍ଗଲ ବାଟ ଦେଇ କୋଲକାତାରୁ ଓଡିଶାକୁ ଆସିଲେ ପ୍ରବାସୀ

10/05/2020 at 9:03 AM

ଭଦ୍ରକ ୧୦।୫: ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଜାରି ରହିଛି । ଫଳରେ ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ଫସି ରହିଛନ୍ତି ପ୍ରବାସୀ ଓଡିଆ । ସେମାନଙ୍କୁ ବାହାର ରାଜ୍ୟରୁ ଆଣିବା ପ୍ରୟାସ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର । ହେଲେ ଏବେ ବି ଲୁଚି ଛପି ଆସୁଛନ୍ତି ପ୍ରବାସୀ । ରାଜପଥର ସୀମା ସିଲ୍ ହେବାପରେ ଏବେ ସୀମା ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରେ ପଶି ରାଜ୍ୟକୁ ଫେରୁଛନ୍ତି ପ୍ରାବାସୀ ଓଡିଆ । ସୀମାରେ ପୋଲିସ ଛାଡିଲାନି ବୋଲି ସେମାନେ ସୀମାବର୍ତ୍ତି ଜଙ୍ଗଲରେ ପଶି ଓଡିଶାକୁ ପ୍ରବେଶ କଲେ । ଆଉ ରାସ୍ତାରେ ଏକ ଅଜଣା ବୋଲେରୋ ୩ ହଜାର ଟଙ୍କା ନେଇ ସେମାନଙ୍କୁ ଆଣିଥିଲା । ଏମିତି କହିଛନ୍ତି କିଛି ପ୍ରବାସୀ ଓଡିଆ । ଯେଉଁମାନେ କଲିକତାରୁ ରାଜ୍ୟକୁ ଫେରିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ପ୍ରାୟ ୧୦ ଜଣ ପ୍ରବାସୀ ଓଡିଆ ଏହିଭଳି ଭାବେ ରାଜ୍ୟକୁ ଫେରିଛନ୍ତି । ସମସ୍ତେ ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାର । ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଯୋଗୁଁ ସେମାନେ କଲିକତାରେ ଫସିଥିଲେ । କୋଭିଡ୍-୧୯ ଓ୍ବେବସାଇଟରେ ମଧ୍ୟ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଆସିବା ପାଇଁ କୌଣସି ସୁବିଧା ମିଳିଲା ନାହିଁ । ଫଳରେ ସେମାନେ ଓଡିଶା ଅଭିମୁଖେ ଆସିଲେ । ସୀମାପାର ହେବା ପାଇଁ ସେମାନେ ରାତି ୧୧ଟା ରୁ ସକାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅପେକ୍ଷା କଲେ । ସୀମାରେ ତାଙ୍କୁ ଓଡିଶା ଆସିବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ମିଳିଲା ନାହିଁ ବୋଲି ସେମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

ଶେଷରେ ସେମାନେ ସେଠାରୁ ଫେରି ଏକ ଧାନ ବିଲରେ ପଶି ଜଙ୍ଗଲିଆ ରାସ୍ତା ଦେଇ ଓଡିଶାକୁ ଆସିଥିଲେ । ସେଠାରେ ଏକ ବୋଲେରୋ ଗାଡି ୩ ହଜାର ଟଙ୍କା ନେଇ ଭଦ୍ରକ ସହରର ଚରମ୍ପା ନିକଟରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଛାଡି ଚାଲିଯାଇଥିଲା । ସେଠାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପୋଲିସକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ । ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚି ପ୍ରଶାସନର ସହାୟତାରେ ସେମାନଙ୍କୁ ରଖାଯିବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି ।

   Related Posts