Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରାଟ ବାହିନୀର ସ୍ଵପ୍ନ ଧୂଳିସାତ: ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍‌କୁ ମିଳିଲା ନୂଆ ବାଦଶାହା, ଭାରତକୁ ୮ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ବିଶ୍ଵ ଟେଷ୍ଟ ଚମ୍ପିଆନସିପ୍‌ ଜିତିଲା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଆଜି ୩୭୫ ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ବନ୍ଦିତା ପରିଡ଼ା ହେଲେ ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ସଭାନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ୟୁକେ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ନିରବ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଝଟକା, ପ୍ରତ୍ୟର୍ପଣ ବିରୋଧରେ ଦାଖଲ ଆବେଦନ ଖାରଜ, ଏବେ ଭାରତ ଆସିବାକୁ ପଡିବ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୋରୁ ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ଜବତ ହେଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୫ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ଦଲାଲ ଫେରାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜଧାନୀରେ ମାତିଲେ ଲୁଟେରା : ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଦୋକାନରେ ବୁଲାଇଲେ କଳାକନା, ସିସିଟିଭିରେ କଏଦ ହେଲା ଦୃଶ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅନଲକ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ପରେ ଲୋକେ ମାନୁନାହାନ୍ତି କୋଭିଡ୍ ନିୟମ, ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ ବିପଦ – ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଳିତ ବର୍ଷ ୩୦% ହ୍ରାସ ହେବ ନବମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ସିଲାବସ୍ – ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କାମାକ୍ଷାନଗର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ପଡିଗଲେ ଭାଲୁ ହାବୁଡରେ, ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଦେଶରେ ତଳମୁହାଁ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍,୧୩୫୮ ମୃତ
  • ||

ରାଜ୍ୟ ପାଇଁ ଗୌରବ ଆଣିଲେ ଅଦିତି, ପ୍ରଥମ ଓଡିଆ ଝିଅ ଭାବେ ସିଡିଏସ ମହିଳା ଟପ୍ପର

8/11/2020 at 7:41 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୦୮।୧୧:  ଓଡିଶା ପାଇଁ ଗର୍ବ ଆଣିଛନ୍ତି ଢେଙ୍କାନାଳର ଅଦିତି ପରିଡା । ଅଦିତ କମ୍ବାଇଣ୍ଡ୍ ଡିଫେନ୍ସ ସର୍ଭିସ୍ ବା ସିଡିଏସ ପରୀକ୍ଷାରେ ସାରା ଦେଶରେ ମହିଳାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସେ ଟପ୍ପର ହୋଇଛନ୍ତି । ଶନିବାର ସିଡିଏସର ଫଳାଫଳ ପ୍ରକାଶିତ ହେବା ପରେ ଅଦିତି ମହିଳାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ହୋଇଥିବା ଜଣା ପଡିଥିଲା । ପ୍ରଥମ ଓଡିଆ ଝିଅ ଭାବେ ଅଦିତି ସିଡିଏସରେ ଏପରି ଉପଲବ୍ଧି ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ।

ଅଦିତିଙ୍କ ଘର ହେଉଛି ଢେଙ୍କାନାଳର ନାଧରା ଗ୍ରାମରେ । ସେ ଆର୍ମି ସ୍କୁଲରେ ନିଜର ଶିକ୍ଷାଲାଭ କରିଥିଲେ । ପରେ ସେ ପୁଣେରେ ଗଣ ଯୋଗାଯୋଗରେ ସ୍ନାତକ ଶିକ୍ଷା ସମାପ୍ତ କରିଥିଲେ । କେବଳ ପାଠ ପଡା ନୁହେଁ ସେ ଭଲ ନାଚ କରିବା ସହ ଖେଳରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ରୁଚି ରହିଛି ।

ସେ ପିଲାଦିନୁ ଭାରତ ମାତାର ସେବା କରିବେ ବୋଲି ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖୁଥିଲେ । ଦେଶ ମାତୃକାର ସେବା କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କର ଅଦମ୍ୟ ଇଚ୍ଛା ଥିଲା । କାରଣ ତାଙ୍କ ପିତା ଭୂଦେବ ପରିଡା ମଧ୍ୟ ସୈନ୍ୟବାହିନୀରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି । ଭୂଦେବ ବ୍ରିଗେଡିୟର ଅଛନ୍ତି । ଅଦିତି ଏହି ଇଚ୍ଛାକୁ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ସେ ସିଡିଏସ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଥିଲେ ।  ସେ ଭଲ କରିବେ ବୋଲି ଆଶା ରଖିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିବେ ବୋଲି କଳନା କରିନଥିଲେ । ତେବେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ଅକ୍ତିଆର କରିବା ପରେ ତାଙ୍କର ଖୁସିର ସୀମା ରହି ନଥିଲା ।

ଝିଅର ସଫଳତା ପରେ ଅଦିତିଙ୍କ ମାଆ ସୁଜାତା ପରିଡା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ଏଥିରେ ବହୁତ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି । ଝିଅ ପରିବାର ସମେତ ସାରା ଓଡିଶା ପାଇଁ ଗର୍ବ ଆଣିଛି । ଅଦିତି ପିଲାଦିନୁ ପରିଶ୍ରମୀ ଥିଲେ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ସିଡିଏସରେ ମୋଟ୍ ୨୪୧ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ କୃତକାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହାମଧ୍ୟରୁ ୬୭ ଜଣ ହେଉଛନ୍ତି ମହିଳା ପ୍ରାର୍ଥୀ । କୃତକାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଚେନ୍ନାଇ ସ୍ଥିତ ଅଫିସର୍ସ ଟ୍ରେନିଂ ଏକାଡେମୀରେ ତାଲିମ ନେବେ ।

   Related Posts