ori homes
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି ପବିତ୍ର ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ଭଉଁରୀ : ଅଖ ଚକ ଡେରା ନୀତି ସଂପନ୍ନ
  • ||
  • କୁତବ ମୀନାର ପରିସରରେ ଖନନ ସହ ଆଇକନୋଗ୍ରାଫି କରିବାକୁ ଏଏସ୍‌ଆଇକୁ ସଂସ୍କୃତି ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସ୍ୱିଜରଲାଣ୍ଡରେ ବିଶ୍ୱ ଅର୍ଥନୈତିକ ମଞ୍ଚର ବାର୍ଷିକ ସମ୍ମିଳନୀ : ମହାମାରୀରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ବାଟ ବାହାର କରିବେ ବିଶ୍ୱନେତା
  • ||
  • ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ରନ୍ ଅପ୍ ଯାଞ୍ଚ କଲେ ଅର୍ଜୁନ ତେନ୍ଦୁଲକର : କିନ୍ତୁ ଚୂଡାନ୍ତ ଏକାଦଶରେ ମିଳିଲାନି ଏଣ୍ଟ୍ରି
  • ||

ବରିଷ୍ଠ ଓଡ଼ିଆ ଚଳଚିତ୍ର ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅନିତା ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ

11/05/2018 at 7:47 AM

ଆଜି ବରିଷ୍ଠ ଓଡ଼ିଆ ଚଳଚିତ୍ର ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅନିତା ଦାସଙ୍କ ହୃଦଘାତରେ ପରଲୋକ ହୋଇଛି | କଟକ ସେଲଟର ଛକ ସ୍ଥିତ ତାଙ୍କ ବାସଭବନରେ  ଅନିତା ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ ହୋଇଛି | ମୃତ୍ୟୁ ବେଳକୁ ତାଙ୍କୁ ୫୭ ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଥିଲା | ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ପ୍ରଚାରିତ ହେବା ମାତ୍ରେ ଓଡ଼ିଆ ସିନେ ଜଗତରେ ଶୋକର ଛାୟା ଖେଳି ଯାଇଛି | ବହୁ ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ଶେଷ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ବାସ ଭବନରେ ପହଂଚିଛନ୍ତି |
ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅନୀତା ଦାସ ଓଡ଼ିଆ ଚଳଚିତ୍ର “ଯାଯାବର” ରୁ ନିଜ ଅଭିନୟ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | ତାପରଠୁ ସେ ଆଉ ପଛକୁ ଫେରି ଚାହିଁ ନଥିଲେ | ୧୯୭୬ ମସିହାରେ କୃଷ୍ଣ ସୁଦାମା ,୧୯୮୦ ମସିହାରେ ରାମାୟଣ ,ମା ଓ ମମତା .୧୯୮୩ ରେ ସ୍ବପ୍ନ ସାଗର ଆଦି ଚଳଚିତ୍ରରେ ତାଙ୍କ ଅଭିନୟ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ବେଶ ଆକୃଷ୍ଟ କରିଥିଲା | ସେ ୧୦୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଚଳଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି | ମା ଭୂମିକାରେ ତାଙ୍କ ଅଭିନୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ହୃଦୟସ୍ପର୍ଶୀ | ୯୦ ଦଶକରରେ ତାଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଅଭିନୀତ ୯ଟି ଚଳଚିତ୍ର ‘କିଏ ହେବ ଶୁଆ ପୋଷିଲେ , ଅଣ୍ଟି ଛୁରୀ ତଂଟି କାଟେ , ଗଢି ଜାଣିଲେ ଘର ସୁନ୍ଦର , ପାଚେରୀ ଉଠିଲା ମଝି ଦୁଆରୁ , ଭୀଷ୍ମ ପ୍ରତିଜ୍ଞା , ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପ୍ରତିମା , ଶାଶୁ ହାତକଡ଼ି ଭାଉଜ ବେଡି,ସିନ୍ଦୁର ନୁହେଁ ଖେଳଘର ଆଦି ଚଳଚିତ୍ର ସଫଳତାର ଶୀର୍ଷ ଛୁଇଁ ଥିଲା | ତାଙ୍କ ଅଭିନୟର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ରତା ସର୍ବଦା ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ବାନ୍ଧି ରଖୁଥିଲା | ପିଲା ଦିନୁ ସେ ନାଚ ପ୍ରତି ବେଶ ଆକୃଷ୍ଟ ଥିଲେ | ୧୯୭୫ ମସିହା ରେ କଟକ ଶୈଳବାଳା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶେଷ ବର୍ଷ ସ୍ନାତକ ପଢ଼ୁଥିବା ବେଳେ ସେ ଯାଯାବର ଫିଲ୍ମ ରେ ଅଭିନୟ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଥିଲେ |ଅନିତା ଦାସଙ୍କ ନିଜ ଘର ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ | ସିନେ ତାରକା ତଥା ଵିଧାୟକ ଆକାଶ ଦାସ ନାୟକଙ୍କର ସେ ହେଉଛନ୍ତି ପିୟୁସି | ଓଡ଼ିଆ ବ୍ୟତୀତ ସେ ଗୋଟିଏ ତେଲୁଗୁ ଫିଲ୍ମ ସୀତାରାମ କଲ୍ୟାଣମ ଚୁଁଦଣ୍ଡିରେ ମଧ୍ୟ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ | ସେହିଭଳି ସେ ୩ ଟି ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚିତ୍ର ଆଶ୍ରୟ, ଆସମାନ, ଓ ଭିଗି ପାଲକେଁ ରେ ମଧ୍ୟ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ |

Leave a Reply

   Related Posts