Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପର ଧମାକାଦାର ଆରମ୍ଭ : PNGକୁ ୧୦ ଓ୍ବିକେଟରେ ହରାଇଲା ଓମାନ, କମାଲକଲେ ଭାରତୀୟ ବଂଶୋଦ୍ଭବ ଜତୀନ୍ଦର ସିଂହ
  • ||
  • ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢ଼ାଉ, ଜବତ ହେଲା ୨୦ ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଉତପାତ୍‌ ଜାରି, ୨ ଅଣ-କାଶ୍ମୀରୀଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା
  • ||
  • ବିସିସିଆଇ ନୂତନ କୋଚ୍ ଏବଂ ସପୋର୍ଟିଂ ଷ୍ଟାଫ ପାଇଁ ମଗାଇଲା ଆବେଦନ, ଏମିତି ରହିଛି ସର୍ତ୍ତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆସନ୍ତା ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ହେବ ବଜ୍ରପାତ, ୧୭ ଜିଲ୍ଲାକୁ ସତର୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୪୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବୋହୂକୁ ପଥରରେ ଛେଚି ଦେଲା ଶାଶୂ, ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ଜଘନ୍ୟ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ…
  • ||
  • ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ପରେ ଭୂସ୍ଖଳନ: ୧୮ ମୃତ ଓ ଅନେକ ନିଖୋଜ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଲୋଡିଲେ ସେନା ସହାୟତା
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଓଜେଇଇ କାଉନସେଲିଂ, ପଞ୍ଜୀକରଣ ଓ ଚଏସ ଲକିଂ କରିପାରିବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||

ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ : ଓଲିଉଡ ଅଭିନେତା ସବ୍ୟସାଚୀ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନରୁ ହତ୍ୟା ଧମକ, ଫେରାଦ ହେଲେ ଡିସିପିଙ୍କ ପାଖରେ

6/08/2019 at 1:40 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୬|୮: ରାଜ୍ୟସଭାରେ ଜମ୍ମୁକାଶ୍ମୀରରୁ ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ ଓ କାଶ୍ମୀରର ପୁର୍ନଗଠନ ପାଇଁ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଗର କରିବା ପରେ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଖୁସିର ଲହରୀ ଖେଳିଯାଇଥିଲା । କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଏହି ପଦକ୍ଷେପକୁ ସମସ୍ତେ ସ୍ବାଗତ କରିଥିଲେ ।

ବାସ୍ତବ ଅର୍ଥରେ ଏବେ ହିଁ କାଶ୍ମୀର ଭାରତର ଅବିଚ୍ଛେଦ୍ୟ ଅଙ୍ଗ ହେଲା ବୋଲି ସମସ୍ତେ ହୃଦବୋଧ କରିଥିଲେ । ରାଜ୍ୟସଭାରେ ଏହି ବିଧେୟକ ଗତକାଲି ଗୃହୀତ ହୋଇଥିଲା । ବିଧେୟକ ସପକ୍ଷରେ ୧୨୫ଜଣ ସଦସ୍ୟ ଭୋଟ୍ ଦେଇଥିବାବେଳେ ବିପକ୍ଷରେ ୬୧ ଜଣ ଭୋଟ୍ ଦେଇଥିଲ ।

ଏହାକୁ ନେଇ ଦେଶରେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବାଣ ଫୁଟାଇ ଓ ମିଠା ବାଣ୍ଟି ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରାଯାଇଥିଲା । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମଧ୍ୟ ସେଲିବ୍ରିଟିମାନେ ନିଜ ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଥିଲେ । ତେବେ ନିଜ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ ନେଇ ଖୁସି ବ୍ୟକ୍ତ କରି ଅଡୁଆରେ ପଡିଛନ୍ତି ଓଲିଉଡ୍ ଅଭିନେତା ସବ୍ୟସାଚୀ ମିଶ୍ର ।

ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ ପରେ ଭାରତ ଆକନ୍ୟାକାଶ୍ମୀର ଏକ ହେଲା ବୋଲି ଦର୍ଶାଇ ସେ ଖୁସି ବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କର ଏହି ଖୁସିକୁ ତାଙ୍କ ଫ୍ୟାନ୍ ମାନେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଭାବରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖି ଖୁସି ବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ । ତେବେ ହଠାତ୍ କିଛି ପାକିସ୍ତାନୀ ୟୁଜର ତାଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଉପରେ ନେଗେଟିଭ କମେଣ୍ଟ ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ।

୩୦ରୁ ୩୫ଜଣ ଅଜଣା ୟୁଜର ଏଭଳି ନେଗେଟିଭ କମେଣ୍ଟ ଦେବା ପରେ ସବ୍ୟସାଚୀ ପ୍ରିତିକ୍ରିୟାଶୀଳ ହୋଇ ସେମାନଙ୍କୁ ଜବାବ ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଭାରତର ଅଖଣ୍ଡତାକୁ କେହି କ୍ଷୂର୍ଣ୍ଣ କରିବା ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ କଲେ ସେ ଭୟାନକ ପରିଣତି ଭୋଗିବ ବୋଲି ଚେତାଇ ଦେଇଥିଲେ ।

ସବ୍ୟସାଚୀଙ୍କ ଏଭଳି ପ୍ରତିକ୍ରିୟାକୁ ଠିକ୍ ରେ ଗ୍ରହଣ କରିନଥିଲେ ପାକିସ୍ତାନୀ ୟୁଜର୍ସ । ଏଥର ସିଧାସଳଖ ସବ୍ୟସାଚୀଙ୍କୁ ଧମକ ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ଜୀବନରେ ମାରିବା ସହ ତାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ହ୍ୟାକ୍ କରିବା ଲାଗି ଧମକ ଦେଇଥିଲେ ।

ଏସବୁ ପରେ ସବ୍ୟସାଚୀ ଘଟଣାକୁ ଆଗକୁ ବଢାଇବା ବଦଳରେ ପୋଲିସର ସହାୟତା ନେବାକୁ ଉଚିତ୍ ମଣିଥିଲେ । ଭୁବନେଶ୍ବର ଡିସିପି ଅନୁପ ସାହୁଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ଘଟଣା ସଂପର୍କରେ ସେ ଅବଗତ କରିଥିଲେ

ଡିସିପିଙ୍କ ପରାମର୍ଶକ୍ରମେ ସବ୍ୟସାଚୀ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଏନେଇ ଅଭିଯୋଗ ଦାଖଲ କରିଥିବା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।  

   Related Posts