Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାରିପଦା : ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ଖୋଲିବ ଶିମିଳିପାଳ ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ, ସକାଳ ୭ଟାରୁ ରାତି ୯ଟା ଯାଏଁ ପ୍ରବେଶ ଅନୁମତି
  • ||
  • ସୋର : ଭଙ୍ଗା ଘରୁ ମିଳିଲା ପୁଳା ପୁଳା ରାସନ କାର୍ଡ, ଲୋକଙ୍କୁ ଦିଆନଯାଇ ଲୁଚାଇ ରଖାଯାଇଥିଲା କାହିଁକି ?
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : କଣ୍ଡକ୍ଟରଙ୍କ ଭୁଲ୍, ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଗୋଡ ଉପରେ ଚଢିଗଲା ବସ୍
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ବାଇକ୍ ଚୋରି ରାକେଟ୍ ଠାବ : ୮ ବାଇକ୍ ସହ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : କାଞ୍ଜିପାଣି ଘାଟିରେ ଭାରସ୍ୟାମ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଅଟୋ, ୫ବର୍ଷର ଶିଶୁ ସମେତ ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଅଘୋଷିତ ବିଦ୍ୟୁତ କାଟ୍ : ଦୀର୍ଘ ୧୨ଘଣ୍ଟା ଧରି ଅନ୍ଧାରରେ ରହିଲା ଆଖଣ୍ଡଳମଣୀ ପୀଠ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ନଭେମ୍ବର ୧ରୁ ଯୁକ୍ତ ୩ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଏବଂ ୧୫ରୁ ପିଜି ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ କ୍ଲାସ୍ ଖୋଲିବ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ୩ ଦିନ ହେବ ଚିଲିକା ମଝିରେ ଫସିଥିଲା ଡଙ୍ଗା, ୨ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କ ସହ ୧୦ବର୍ଷର ଛୁଆ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ନୀରବତାକୁ ବରଦାସ୍ତ କରାଯିବନି : କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : DRDO ତଥ୍ୟ ଲିକ୍ ମାମଲାରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ହାତରେ ନୂଆ ତଥ୍ୟ, ଦୁବାଇ ଲୁଲୁ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ୍ ଏଜେନ୍ସିରୁ ଆସିଥିଲା ଟଙ୍କା
  • ||

୩୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଫିଲ୍ମ କରିବା ପରେ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ସିଏମ୍ ହୋଇଥିଲେ ଏନଟି ରାମା ରାଓ: ୭୦ ବର୍ଷ ବୟସରେ କରିଥିଲେ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ

28/05/2021 at 4:00 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୮/୦୫: ତେଲୁଗୁ ଫିଲ୍ମର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତା ନନ୍ଦମୁରୀ ତାରକ ରାମା ରାଓ ଏନଟିଆର୍ ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା । ଏନଟିଆର୍ ୧୯୪୯ ମସିହାରେ ତେଲୁଗୁ ଫିଲ୍ମ ‘ମନା ଦେଶମ୍’ରୁ ତାଙ୍କ ଫିଲ୍ମ କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ​​। ସେ ୩୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଫିଲ୍ମ କରିଥିଲେ। ଅଭିନୟ ବ୍ୟତୀତ ସେ ଅନେକ ଫିଲ୍ମର ସ୍କ୍ରିପ୍ଟ କରିଥିଲେ ଏବଂ ନିର୍ମାତା ଭାବରେ ଅନେକ ଫିଲ୍ମ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ। ଭାରତୀୟ ସିନେମାରେ ଅବଦାନ ପାଇଁ ରାମା ରାଓଙ୍କୁ ୧୯୬୮ ମସିହାରେ ଭାରତ ସରକାର ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ପୁରଷ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ।ତେଲୁଗୁ ବ୍ୟତୀତ ଏନଟିଆର ତାମିଲ ଏବଂ ହିନ୍ଦୀ ଫିଲ୍ମ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ। ସେ ଜଣେ ଏପରି ଅଭିନେତା ଯିଏ କି ନିଜ କ୍ୟାରିୟରରେ ୧୭ ଥର କୃଷ୍ଣ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ଏହି ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା ଏନଟି ରାମା ରାଓ ହେଉଛନ୍ତି ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ଅଭିନେତା ।

एनटी रामाराव

୧୯୮୨ ରେ ଏନଟିଆର୍ ଏକ ପାର୍ଟି ଗଠନ କରି ରାଜନୀତିରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ । ଜଣେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତା ହୋଇଥିବାରୁ, ଏନଟିଆର୍ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପାର୍ଟିକୁ ଅତୁଳନୀୟ ସଫଳତା ମିଳିଥିଲା । ଏହା ସହ ସେ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ଦଶମ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଥିଲେ। ୧୯୮୩ ରୁ ୧୯୯୪ ମଧ୍ୟରେ ସେ ତିନିଥର ରାଜ୍ୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଥିଲେ।

ଏନଟିଆର୍  ୧୯୪୨ ମସିହାରେ ତାଙ୍କ ମାମୁଁଙ୍କ ଝିଅ ବାସଭ ତାରକମଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କର ୮ଟି ପୁଅ ଏବଂ ୪ଟି ଝିଅ ଥିଲେ । ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ୧୯୮୫ ରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲେ। ୧୯୯୩ ରେ, ୭୦ ବର୍ଷ ବୟସରେ, ରାମା ରାଓ ତେଲୁଗୁ ଲେଖକ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପାର୍ବତୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଏନଟିଆରଙ୍କ ପରିବାର ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ କଦାପି ଗ୍ରହଣ କରିନଥିଲେ। ଏନଟିଆରଙ୍କ ନାତି ଜୁନିଅର୍ ଏନଟିଆର୍ ସାଉଥ୍ ଫିଲ୍ମରେ ଏକ ଜଣାଶୁଣା ନାମ ।

एनटी रामाराव, जूनियर एनटीआर

ରାଜନୈତିକ ଜୀବନରେ ରାମା ରାଓଙ୍କୁ ବହୁତ କଷ୍ଟଦାୟକ ଦିନ ଦେଖିବାକୁ ପଡିଥିଲା । ଜ୍ୱାଇଁ ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁ ନାଇଡୁ ଉଭୟ ସିଏମ ଏବଂ ଦଳର ସଭାପତି ପଦରୁ ଏନ୍.ଟି.ଆର. ରାମା ରାଓଙ୍କୁ ହଟାଇ ଦେଇଥିଲେ । ତାଙ୍କର ଦ୍ୱିତୀୟ ପତ୍ନୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପାର୍ବତୀଙ୍କ ସହିତ ଗୋଟିଏ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ତାଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ଥିଲେ।

   Related Posts