Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • JEE ମେନ୍ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶିତ
  • ||
  • ଦେଶର ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ଜାତୀୟ ଭୂତାଣୁ ବିଜ୍ଞାନ ସଂସ୍ଥାନ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • ବଦଳିଲେ ପୋଲିସ କମିଶନର, ସୁଧାଂଶୁଙ୍କ ଜାଗା ନେଲେ ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଜମିଜମା ବିବାଦରୁ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବୀଭତ୍ସ ହତ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ : SCBରେ ମହିଳା ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଖସିପଡିଲା ଫ୍ୟାନ୍, ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସରେ ବିଜେଡିର ମହିଳା ସମାବେଶ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ମା’ମାନେ ଆଜନ୍ମ ନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗଠନ ହେଲା ୯ଜଣିଆ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ, ଆୟତ୍ତ କରିବେ ନିଆଁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରକ୍ତ ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ ! ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଗଲେ ଠିକଣା ରଖିବ ବନ ବିଭାଗ, ନିଆଁ ଲଗାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୫ହଜାର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ବାଲି ଗଦାରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||

ନୂଆ ବର୍ଷରେ Whats Appର ଝଟକା, ଏବେ ଏହି ସବୁ ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନରେ ଆଉ ମିଳିବନି ସପୋର୍ଟ

14/12/2019 at 9:54 PM

ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍‌ ନୂଆବର୍ଷ  ଅର୍ଥାତ ବର୍ଷ ୨୦୨୦ ଆରମ୍ଭରେ ତାର ୟୁଜରଙ୍କୁ ଝଟକା ଦେବାକୁ ଯାଉଛି । ତେବେ ବାସ୍ତବରେ ମାଇକ୍ରୋ ବ୍ଲଗିଙ୍ଗ ସାଇଟ୍ ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ଫେବୃଆରୀ ୨୦୨୦ରୁ କେବଳ କିଛି ମନୋନୀତ ୱିଣ୍ଡୋ, ଆଇଓଏସ୍ ଓ ଏଣ୍ଡ୍ରଏଡର ପୁରୁଣା ଡିଭାଇସ୍‌ରେ କାମ କରିବା ବନ୍ଦ କରିଦେବ ।  କମ୍ପାନୀ ତାର ଅଧିକାରୀକ ବ୍ଲଗ୍ ସାଇଟ୍‌ରେ ଏ ନେଇ ସୂଚନା ଜାରି କରିଛନ୍ତି।

ଚଳିତବର୍ଷ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍‌ରେ ଗୁଇନ୍ଦାଗିରିକୁ ନେଇ ଖୁବ୍ ଚର୍ଚ୍ଚା ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଭାରତ ସମେତ ଅନେକ ଦେଶର ଲୋକେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିଲେ। ଏଣୁ ହ୍ୱାଟସ୍‌ ଆପ୍‌କୁ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେବାକୁ ପଡିଥିଲା। ଏଭଳି ଆଶଙ୍କା ଲାଗି ହ୍ୱାଟସ୍‌ ଆପ୍ ପୂର୍ବରୁ ନିଜର ଅପଡେଟ୍ ବି ଜାରି କରିଥିଲେ। ହେଲେ ଅନେକ ୟୁଜର ଅପଡେଟ୍ ଇନଷ୍ଟଲ ନ କରିବା ଯୋଗୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ।

ଏଣୁ ସୁରକ୍ଷାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୨୦୧୬ ମସିହାରେ ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ବ୍ଲାକ୍‌ବେରି ଓ ନୋକିଆ ହ୍ୟାଣ୍ଡସେଟ୍‌ରେ ସେବା ବନ୍ଦ କରିଥିଲେ। ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ଅନୁସାରେ ନୋକିଆ ଲୁମିଆ ସମେତ ଅନ୍ୟ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ ୟୁଜରମାନେ ୩୧ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୧୯ ପରେ ଆଉ ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ ନାହିଁ। ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ବ୍ଲଗର ଅନୁସାରେ ୨୦୨୦ରେ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ୨,୩ ଓ ୭  ଅପରେଟିଂ ସିଷ୍ଟମରେ ୟୁଜର ଆଉ ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ସପୋର୍ଟ ପାଇପାରିବେ ନାହିଁ।  

   Related Posts