Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୭୦୭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ବିରାଟ ବାହିନୀ ଚିତ୍‌ପଟାଙ୍ଗ, ଭାରତକୁ ୫୧ ରନରେ ହରାଇ ସିରିଜ୍ ହାତେଇଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ପବିତ୍ର ଗଙ୍ଗା ସ୍ନାନକୁ ନେଇ ଦୁଇ ଦିନ ପାଇଁ ହରିଦ୍ୱାର ସୀମା ସିଲ୍
  • ||
  • ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ ଯୋଗୁଁ ମନାଲିରେ ଜଣକର ମୃତ୍ୟୁ, ଜିରୋ ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଡାଲିରେ ୧୫ ଟଙ୍କା ରିହାତି ଦେବେ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||

ଜୋରସୋର ଧରପଗଡ ପରେ ମନ ଜିଣିବାକୁ ପରିବହନ ବିଭାଗ ଚଳାଇଛି ସଚେତନତା ପ୍ରକ୍ରିୟା

10/09/2019 at 5:36 PM

 ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୦।୯ – ପ୍ରଥମେ ୮-୧୦ ଦିନ ଜୋରଦାର ଧରପଗଡ ହେଲା । ଏବେ ଲୋକଙ୍କ ମନ ଜିଣିବାକୁ ପରିବହନ ବିଭାଗ ଚଳାଇଛି ସଚେତନତା ପ୍ରକ୍ରିୟା।  ଆଇନକୁ ୩ ମାସ କୋହଳ କରିବା ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଘୋଷଣା କରିବା ପରେ ପରିବହନ ବିଭାଗ ବ୍ଲୁପ୍ରିଣ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଛି।  କିଭଳି ଆବଶ୍ୟକୀୟ ସେବା ଲୋକଙ୍କୁ ସୁବିଧାରେ ମିଳିବ ସେ ନେଇ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ଏଥିପାଇଁ ବିଭାଗର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଛୁଟି ବାତିଲ ପାଇଁ ବିଭାଗ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବ ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ପରିବହନ ବିଭାଗ ଓ ଆରଟିଓ ଅଫିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଛୁଟି ବାତିଲ। ଓଭର ଟାଇମ କର । ଲୋକଙ୍କ ଗାଡ଼ିମୋଟର ବାବଦ କାଗଜପତ୍ରର ତୁରନ୍ତ  ଫୈସଲା କର। ଏଭଳି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛି ପରିବହନ ବିଭାଗ।  ନୂଆ ମୋଟର ଯାନ ଆଇନକୁ ୩ ମାସ ପାଇଁ କୋହଳ କରିବାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘୋଷଣା ପରେ ପରିବହନ ବିଭାଗ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ହୋଇ ଉଠିଛି ।

କିଭଳି ଗାଡି ଚାଳକ ସେମାନଙ୍କ ଡ୍ରାଇଭିଙ୍ଗ ଲାଇସେନ୍ସ ଜଲଦି ପାଇବେ, ରିନ୍ୟୁ କରିପାରିବେ, କିଭଳି ପଲ୍ୟୁସନ ସାର୍ଟିଫିକେଟ ମିଳିପାରିବ, କିଭଳି ଲୋକେ ନୂଆ ଆଇନ ଉପରେ ଭଲକରି ଜାଣିବେ ..ଏସମସ୍ତ ବିଷୟ ଉପରେ ବିଭାଗ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଛି ବ୍ଲୁପ୍ରିଣ୍ଟ । ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଏସବୁ ସୁବିଧା ପାଇଁ ଅଲଗା କାଉଣ୍ଟର ସାଙ୍ଗକୁ ସ୍ଥାନେ ସ୍ଥାନେ କ୍ୟାମ୍ପ କରିବାକୁ ପରିବହନ ବିଭାଗ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି  ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ୍ମନାଭ ବେହେରା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଲୋକଙ୍କ ରୋଷକୁ ଦେଖି ସରକାର ନୂଆ ଆଇନ ଲାଗୁରେ ୩ ମାସ ପାଇଁ  କୋହଳ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଗତ ୮-୧୦ ଦିନ ଭିତରେ ଯେଉଁ ଗାଡି ଚାଳକଙ୍କ ଉପରେ ଏକାଧିକ ଟ୍ୟାକ୍ସ ବସାଇ ତଣ୍ଡ ନିଆଯାଇଛି ସେମାନଙ୍କ ଟଙ୍କା ଫେରାଇବାକୁ ବିରୋଧି ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଆଦାୟ ହୋଇଥିବା ଫାଇନ ଟଙ୍କା ଆଉ ଫେରସ୍ତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା କମ।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ ପରେ ପରିବହନ ବିଭାଗ ନୂଆ ମୋଟରଯାନ ଆଇନ ଉପରେ ବ୍ୟାପକ ଜନ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରିବାକୁ ଯାଉଛି । ଲୋକମାନେ କିଭଳି ନୂଆ ଆଇନ ବାବଦରେ ଭଲଭାବେ ଅବଗତ ହେବେ ଏବଂ ଗାଡି ଚଳାଇବା ବେଳେ କଣ ସବୁ ଆବଶ୍ୟକୀୟ କାଗଜପତ୍ର ଜରୁରୀ ସେନେଇ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଯାଉଛି ।

   Related Posts