Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଏସଏଫର ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ୮୨ ନକଲି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଜବତ
  • ||
  • ୟୁପି ସମର: ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମମତା, ଫେବୃଆରୀ ୮ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ? ଖୁଲାସା କଲେ ରାହୁଲ, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦିନିକିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏହି ଖେଳାଳି
  • ||
  • କାରିଗରଙ୍କଠୁ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ଵାରା ବନ୍ଧା ହେଲେ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ନିଗମର ସହ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ କ୍ରାପ୍ଟମ୍ୟାନ୍
  • ||
  • କଲେଜ୍ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ନେଇ କଠୋର ହେଲେ ଏସଇସି: ଏସଡିପିଓ ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2022: କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଏବେ ପୁଲିସକୁ ଜଗିଛନ୍ତି ଲୋକ- ଟ୍ରାଫିକ ନିୟମ ମାନୁ ନଥିବା ପୁଲିସଙ୍କ ଉପରେ ଫୋକସ କରୁଛନ୍ତି ମୋବାଇଲର କ୍ୟାମେରା

10/09/2019 at 5:13 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର – ଏବେ ପୁଲିସକୁ ଲୋକ ଜଗିଛନ୍ତି ।ଏପରି ଶୁଣିବାକୁ ଟିକେ ଅଡୁଆ ଲାଗୁଥିବା । କିନ୍ତୁ କଥାଟା ସତ । ଟ୍ରାଫିକ ନିୟମ ମାନ ନ ଥିବା, ବିନା ହେଲମେଟରେ ମଟର ସାଇକେଲ ଚଢୁଥିବା, ସିଟ ବେଲ୍ଟ ବାନ୍ଧି ନଥିବା ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଉପରେ ଲୋକ ନିଜର ମୋବାଇଲ୍‌ର କ୍ୟାମେରା ଫୋକସ କରିବା ସହ ଏହି ଫଟୋକୁ ବିଭିନ୍ନ ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଅପ୍‌ଲୋଡ କରୁଛନ୍ତି । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ଏମିତି ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓର ସତ୍ୟାସତ୍ୟକୁ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିବା ପରେ ପୁଲିସ ବିଭାଗ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ବି ଗ୍ରହଣ କରିଛି ।

Photo from social media

କେହି ବି ଆଇନରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱରେ ନୁହନ୍ତି ବୋଲି ପୁଲିସ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି । ରାଜ୍ୟରେ ବିଭନ୍ନ ଏସ୍‌ପି ଓ କମିଶନରେଟ ପୁଲିସ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟିକୁ ଆସିବା ପରେ ଏପରି ୧୭ ଜଣ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି । ମୋଟରଯାନ ଆଇନ ଅନୁସାରେ ତୁରନ୍ତ ଜରିମାନା ଆଦାୟ କରାଯାଉଛି ବୋଲି କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

କଟକରେ ଜଣେ କନେଷ୍ଟବଳ ବିନା ହେଲମେଟରେ ଗାଡି ଚଳାଉଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କର ଫଟୋ ଏକ ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପୋଷ୍ଟ ହୋଇଥିଲା । ଏହାପରେ ତାଙ୍କୁ ଏକ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା କରାଯାଇଛି ।କେହି ବି ଆଇନଠାରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱରେ ନୁହନ୍ତି ସମସ୍ତଙ୍କଠାରୁ ଜରିମାନା ଆଦାୟ କରାଯିବ ବୋଲି କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ ମୁଖପାତ୍ର ଶିଶିର ମିଶ୍ର କହିଛନ୍ତି । ଏବେ ବିଭିନ୍ନ ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଜଣେ ମହିଳା କନେଷ୍ଟବଳ ବିନା ହେଲମେଟ୍‌ରେ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ସ୍କୁଟର ଚଳାଉଥିବା ଭିଜୁଆଲ୍‌ ଭାଇରାଲ୍‌ ହୋଇଛି । କମିସନରେଟ୍ ପୁଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଏହାକୁ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଛି ।

ମଟରଯାନ ଆଇନ ଅନୁସାରେ ଆଇନକୁ ଲାଗୁ କରୁଥିବା ଅଧିକାରୀ କି କର୍ମଚାରୀ ଏହାର ଉଲ୍ଲଘଂନ କଲେ ଦୁଇଗୁଣା ଜରିମାନା ଦେବେ । ଏବେ ଲୋକ ହଠାତ୍‌ ଆଇନ ଉଲ୍ଲଘଂନ କରୁଥିବା ପୁଲିସ ଓ ଅନ୍ୟ ସରାକାରୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଜଗିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ଏବେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଓ ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପ୍ରତି ଲୋକ ଭୟ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts