Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର ; ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡବଜାର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗଣେଶ ନଗରରେ ପୁଲିସ୍ ର ଚଢାଉ
  • ||
  • ନକଲି ଟମାଟ, ଚିଲି, ସୋୟା ସୋସ୍ ୟୁନିଟ୍ ଉପରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କେତେ ପରିମାଣର ନକଲି ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ, ତାହା ତଦନ୍ତ ପରେ ଜଣାପଡିବ ବୋଲି ପୁଲିସର ସୂଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼ରେ ବିରାଟ ଚାଷୀ ସମାବେଶ, ଯୋଗଦେଲେ ୧୦ ଜିଲ୍ଲାର ୫ ହଜାର କୃଷକ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଜୟପୁର କୋଟପାଡରେ ନକଲି ବିଦେଶୀ ମଦ କରାଖାନା ଠାବ, ବିପୁଳ ପରିମାଣର ନକଲି ମଦ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : STFର ଚଢାଉ ବେଳେ ଜଳେଶ୍ୱର ବଜାରରୁ ନକଲି ପାନ ମସଲା ଜବତ, ଦୁଇ ଅଟକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ଜଳେଶ୍ଵର ଝାଡ଼େଶ୍ୱରପୁର ବସ୍ତିରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବୋଲେରୋ ଧକ୍କାରେ ସାଇକେଲ୍ ଆରୋହୀ ମୃତ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ମୃତଦେହ ରଖି ରାସ୍ତାରୋକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୪ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ ନେତାଜୀ ବସ୍ ଟର୍ମିନାଲର ଶିଳାନ୍ୟାଶ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||

PNR ଷ୍ଟାଟସ୍ ପାଇଁ ଆଉ ହେବନି ଅସୁବିଧା: ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ନୂଆ ସୁବିଧା, ହ୍ୱାଟ୍ସଆପରେ ମିଳିବ ଟ୍ରେନ୍ ଷ୍ଟାଟସ୍

7/01/2021 at 7:17 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୭/୦୧ : ଆଜିକା ସମୟରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ବ୍ୟବହାର ହୋଇଥାଏ ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍। ଲୋକଙ୍କ ସହ ଯୋଡିହେବାକୁ ଏହା ସବୁଠାରୁ ସରଳ ମାଧ୍ୟମ। ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍ ନିଜ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ସବୁବେଳେ ନୂଆ ନୂଆ ଫିଚର୍ସ ନେଇ ଆସିଥାଏ। ଏହା ଲୋକଙ୍କ ଅନେକ ଆବଶ୍ୟକତା ପୁରା କରିଥାଏ। ହ୍ୱାଟ୍ସଆପର ଚାହିଦା ସାରା ଦୁନିଆରେ ରହିଛି। ହ୍ୱାଟ୍ସଆପକୁ ନେଇ ଭାରତୀୟ ରେଲୱେ ନୂଆ ସୁବିଧା ଆରମ୍ଭ କରିଛି।

ଭାରତରେ ପ୍ରତିଦିନ ହଜାର ହଜାର ଯାତ୍ରୀ ରେଳରେ ଯାତ୍ରା କରନ୍ତି। ଯାତ୍ରୀ ଯୁଆଡେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବେ ସେଥିପାଇଁ ବୁକ୍ କରିଥିବା ଟିକେଟର ଷ୍ଟାଟସ ଚେକ୍ କରିବା ଏକ ବଡ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତୀୟ ରେଲୱେ ଆପଣଙ୍କ ହ୍ୱାଟ୍ସଆପକୁ PNR ଷ୍ଟେଟସ୍ ପଠାଇବ। ରେଳର ଷ୍ଟାଟସ୍ ଚେକ୍ କରିବାକୁ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନାନା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଥାଏ। ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସମସ୍ୟାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରେଳ ବିଭାଗ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ସୁବିଧାଜନକ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛି। ରେଳ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ଟ୍ରେନ୍ ସମୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ କିମ୍ବା ଟ୍ରେନ୍ କ୍ୟାନସେଲ୍ ସୂଚନା ସଠିକ ସମୟରେ ମିଳିପାରିବ।

ଏଥିପାଇଁ ଟ୍ରେନ୍ ଟିକେଟ୍ ବୁକ୍ କରିବା ସମୟରେ ନିଜର କଣ୍ଟାକ୍ଟ ଭାବେ ନିଜର ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବର୍ ରେଜିଷ୍ଟର୍ କରିବାକୁ ହେବ। ଆପଣ ରେଜିଷ୍ଟର୍ କରିଥିବା ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବରରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଟ୍ରେନର ଷ୍ଟାଟସ୍ ପଠାଇବ ରେଳ ବିଭାଗ।

ନିକଟରେ ହିଁ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ରେଲୱେ ସୂଚନା ଦେଇଛି। ରେଳ ଯାତ୍ରୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ରିୟଲ୍ ଟାଇମ୍ ପିଏନଆର ଷ୍ଟାଟସ୍ ସହ ଯାତ୍ରା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଅନ୍ୟାୟ ସୂଚନା ପାଇପାରିବେ। ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ମୋବାଇଲରେ ଏହି ନମ୍ବର୍ (9881193322) ସେଭ୍ କରିବାକୁ ହେବ। ତାପରେ ଏହି ନମ୍ବରରେ ଆପଣଙ୍କୁ ପିଏନଆର୍ ନମ୍ବର ପଠାଇବାକୁ ହେବ। ଏହାପରେ ଆପଣଙ୍କ ଭେରିଫିକେସନ୍ ପାଇଁ କିଛି ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଯିବ। ଏହି ସବୁ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ ପଡିବ। ଏହାପରେ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ଯାତ୍ରା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ତ ଅପଡେଟ୍ ସମୟ ସମୟରେ ହ୍ୱାଟ୍ସଆପରେ ମିଳିବ।

   Related Posts