Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଲଘର ମାମଲାରେ ଆଉ ୨୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେପି ଜାରି କଲା ସଂକଳ୍ପ ପତ୍ର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୀଷଣ ଅବପାତର ରୂପ ନେବ ଲଘୁଚାପ ! ଆଜି ଓ ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା
  • ||
  • ଟ୍ରେଲର ପଛରେ ପିଟିହେଲା ସିମେଣ୍ଟ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍, ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ
  • ||

ବିରାଟଙ୍କ ଘୋଷଣା, କହିଲେ ଏବେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ବି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଖେଳିପାରିବ ଡେ-ନାଇଟ୍ ପିଙ୍କବଲ ଟେଷ୍ଟ

24/11/2019 at 6:46 PM

କୋଲକାତା :  ଇଡେନଗାର୍ଡନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଐତିହାସିକ ପିଙ୍କବଲ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ କୁ ଭାରତ ୪୬ ରନରେ ଜିତିନେଇଛି। ତେବେ ଦେଶରେ ପ୍ରଥମ ଥର ଖେଳାଯାଇଥିବା ଏହି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏବେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ବି ଏଭଳି ଡେ-ନାଇଟ୍ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିପାରିବ ବୋଲି ଦୃଢୋକ୍ତି କରିଛନ୍ତି ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲୀ। ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ସେ ଏହା କହିଥିବା ବେଳେ ଏଥିଲାଗି ଟିମକୁ ପ୍ରପର ପ୍ଲାନିଂ କରିବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ଗତବର୍ଷ ଆଡିଲେଡରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଡେ ନାଇଟ୍ ପିଙ୍କବଲ ଟେଷ୍ଟ ଖେଳିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲା। ତେବେ ବିସିସିଆଇଙ୍କ ଲାଗି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିମାନେ ମ୍ୟାଚ୍ ନିମନ୍ତେ ରାଜି ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଭ୍ରମଣକାରୀ ବାଂଲାଦେଶକୁ ବି ମ୍ୟାଚ୍ ଲାଗି ରାଜି କରାଯାଇଥିଲା। ସାଧାରଣ ବଲ ଓ ପିଙ୍କ ବଲ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଥିବା ଫରକ ଖେଳାଳିମାନେ ଅଭିଜ୍ଞତା କରିଛନ୍ତି। ଏଣୁ ଆଗକୁ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ପିଙ୍କବଲ ମ୍ୟାଚ୍ ଲାଗି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଆଉ ଅରାଜି ହେବନି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ବିରାଟ।

ପ୍ରଥମ ପିଙ୍କବଲ ଟେଷ୍ଟରେ ବିରାଟ ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି।  ତେବ ପିଙ୍କ ବଲ ଟେଷ୍ଟ ଲାଗି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଯୋଜନା କରିବାକୁ ପଡିବ। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଅନଭିଜ୍ଞ ଲାଗୁଥିବା ବାଂଲାଦେଶ ଟିମ ସମ୍ପର୍କରେ ବିରାଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ପଚାରନ୍ତୁ ସିରିଜର ଏହି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଟି ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରାକ୍ଟିସ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଭଳି ହିଁ ଲାଗିଛି କି ନା। ତେବେ ଏଭଳି ମ୍ୟାଚ୍ ଆୟୋଜନ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ପ୍ରାକ୍ଟିସ ମ୍ୟାଚ୍ କରାଯିବା ଜରୁରି ଥିଲା ବୋଲି ବିରାଟ କହିଛନ୍ତି। ଏହା ଦ୍ୱାରା ଖେଳାଳି ନିଜକୁ  ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଲାଗି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିପାରିଥାନ୍ତେ । ତେବେ ସର୍ଟ ନୋଟିସ୍ ରେ ଏଭଳି ମ୍ୟାଚ୍ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇ ପାରିବନି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।  

   Related Posts