Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଜେଡିରେ ମିଶିବେ ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ, କହିଲେ ନବୀନଙ୍କ ହାତମୁଠା ଟାଣ କରିବି
  • ||
  • ଆଇଆଇଟି ଜମ୍ମୁର ନୂତନ ଗୃହ ଲୋକାର୍ପଣ କରିବେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହ, ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୪୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୫ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୫୬୧ ମୃତ
  • ||
  • ଚିଲିକାକୁ ଆସିଲେଣି ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀ, ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବନ ବିଭାଗ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ହିଂସାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଆଶିଷ ମିଶ୍ରାଙ୍କୁ ଡେଙ୍ଗୁ, ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • କମୁଛି ତାପମାତ୍ରା, ଦାରିଙ୍ଗିବାଡିରେ ୧୧ ଡିଗ୍ରୀକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ସୁପର ସଣ୍ଡେରେ ସୁପର ମୁକାବିଲା : ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ହାଇଭୋଲଟେଜ୍ ଫାଇଟ୍
  • ||

ବିହାରରେ ମଦ କାରବାର ଲାଗି ନୂଆ ଉପାୟ ଅବଲମ୍ବନ କରୁଛନ୍ତି ଚୋରାବେପାରୀ, ପାଣି ଟ୍ୟାଙ୍କର ଜବତ, ୨ ଗିରଫ

10/02/2020 at 4:29 PM

ମାଝୀ ୧୦।୨: ବିହାର ରାଜ୍ୟକୁ ମଦମୁକ୍ତ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ସରକାର। ହେଲେ ଚୋରା ଲୁଚାରେ କିନ୍ତୁ ଚାଲିଛି ମଦକାରବାର। ଶନିବାର ମାଝୀ ପୋଲିସ ସନ୍ଦେହରେ ଏକ ପାଣି ଟ୍ୟାଙ୍କରକୁ ଅଟକାଇ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ବେଳେ ସେଥିରେ ବିପୁଳ ପରିମାଣରେ ଦେଶୀ ଓ ବିଦେଶୀ ମଦ ଭର୍ତ୍ତି ଥିବା ଦେଖାଯାଇଥିଲା। ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ମଦ ସହ ଟ୍ୟାଙ୍କର ଓ ଏହାକୁ ଏସ୍କର୍ଟ କରି ନେଉଥିବା ଗାଡିକୁ ଜବତ କରିଥିବା ବେଳେ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ଗିରଫ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ପୋଲିସ କୁନାଲ କୁମାର ସିଂହ ଓ ସୋନୁ କୁମାର ନାମରେ ଚିହ୍ନଟ କରିଛି। ସେମାନେ ପାଣି ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ୩୩୦ କାର୍ଟୁନ ଭାରତ ତିଆରି ବିଦେଶୀ ମଦ ଓ ହରିୟାଣାରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ୪୦୦ ପ୍ୟାକେଟ୍ ପାଉଚ୍ ନେଇ ଯାଉଥିଲେ। ଏହି ସବୁ ମଦକୁ ସେମାନେ ବିହାରର ଶିୱାନ ଓ ଶାରଣ ଜିଲ୍ଲାରେ ଚୋରା ମଦ କାରବାର କରୁଥିବା ବେପାରୀଙ୍କ ନିକଟକୁ ପହଞ୍ଚାଇଥାନ୍ତେ। 

ଟ୍ୟାଙ୍କର ଡ୍ରାଇଭର ସୋନୁ ଇନ୍ଦିରା କଲୋନୀ ଅଲିଗଡର ବାସିନ୍ଦା। ଆଗକୁ ହୋଲି ଥିବାରୁ ମଦର ଚାହିଦାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଚୋରା ବେପାରୀଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ମଦ ନେଉଥିଲେ। ବିହାରକୁ ସରକାର ମଦ ମୁକ୍ତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ବି ମଦ କାରବାର ଆଗରୁ ଯେମିତି ଚାଲିଥିଲା ଏବେବି ସେମିତି ଚାଲିଛି। ଲୋକେ କେବଳ ପାଣି ଟ୍ୟାଙ୍କର ନୁହେଁ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଉପାୟରେ ରାଜ୍ୟକୁ ଚୋରାମଦ ଆଣି ବିକ୍ରୟ କରୁଥିବା ଏବେ ପୋଲିସ ସନ୍ଦେହ କରୁଛି।

ଏହି ସବୁ ମଦ ପଞ୍ଜାବ, ହରିୟାଣା, ଦିଲ୍ଲୀ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଓ ରାଜସ୍ଥାନ ଆଦି ରାଜ୍ୟରୁ ଆଣି ଏଠାରେ ଚୋରାରେ ବିକ୍ରି କରାଯାଉଛି। ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ଥର ବିପୁଳ ପରିମାଣରେ ମଦ ଜବତ ହେବା ପରେ ଏବେ ସୀମାରେ ସବୁ ଗାଡିର ଯାଞ୍ଚ କଡାକଡି  କରିବା ଲାଗି ଏସପି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟଯେ ବିହାର ଏକ୍ସାଇଜ ଏଣ୍ଡ ପ୍ରହିବେଶନ ଆକ୍ଟ ୨୦୧୬ ଅନୁସାରେ ରାଜ୍ୟରେ ମଦ ପ୍ରସତୁତି ଅଥବା ବିକ୍ରୟ ଧର୍ତ୍ତବ୍ୟ ଅପରାଧ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି।   

   Related Posts