Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କର୍ଣ୍ଣାଟକକୁ ମିଳିଲା ନୂଆ ମୁଖିଆ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ବାସବରାଜ ବୋମ୍ମାଇ
  • ||
  • ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଲଘୁଚାପ, ଆସନ୍ତା ୩୦ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳରୁ ଅତିପ୍ରବଳ ବର୍ଷା
  • ||
  • ମାଓ ସହିଦ ସପ୍ତାହରେ ଜାରି ଲାଗିଲା ପୋଷ୍ଟର, ଜାରି ହେଲା ଅଡିଓ ଟେପ୍
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା, ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ୬୯ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ସାମାନ୍ୟ ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୧୭୦୩ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||

ଗରିବ ଦେଶଙ୍କୁ ବିନା ଲାଭରେ କୋଭିଡ-୧୯ ଔଷଧ ଦେବ ନୋଭାରଟିସ୍

16/07/2020 at 4:55 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୬|୦୭:   ସାରା ବିଶ୍ୱରେ କରୋନା ପ୍ରକୋପ ଜାରି ରହିଛି । ବିକଶିତ ଦେଶମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଭାଇରସର ମୁକାବିଲା କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି । ଆମେରିକା, ଋଷ, ୟୁକେ, ଭାରତ ଆଦି ଦେଶରେ ମାରାତ୍ମକ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇ ଚାଲିଛି । ଏହା ମଧ୍ୟରେ ସ୍ୱିସ୍ କମ୍ପାନୀ ନୋଭାରଟିସ୍ ସାଣ୍ଡୋଜ୍ ଡିଭିଜନ୍ କରୋନା ଭାଇରସ ବିରୋଧରେ ଲଢୁଥିବା ୧୫ଟି ମେଡିସିନକୁ ବିନା କୌଣଲି ଲାଭରେ ବିକ୍ରି କରିବ ବୋଲି କହିଛି । ଏହାକୁ ବିକାଶନ୍ମୋଖି ଓ ଗରିବ ଦେଶଗୁଡିକୁ ବିନା କୌଣସି ଲାଭରେ କମ୍ପାନୀ ପ୍ରଦାନ କରିବ ।

କମ୍ପାନୀ କହିଛି ଯେ, ଏହି ସମସ୍ତ ଔଷଧକୁ ୭୯ ଦେଶକୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ । ଫଳରେ ଏହି ଦେଶମାନେ କରୋନା ମୁକାବିଲା କରିପାରିବେ । କମ୍ପାନୀ ଏହି ଦେଶଗୁଡିକୁ ବିନା କୌଣସି ଲାଭରେ ଓଷଧ ପ୍ରଦାନ କରିବ ।  

କମ୍ପାନୀର ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆଫ୍ରିକା, ଏସିଆ, ଦକ୍ଷିଣ ଆମେରିକା ଓ ୟୁରୋପର କିଛି ଦେଶକୁ ଏହି ସମସ୍ତ ଔଷଧ ଦିଆଯିବ । ଯଥାସମ୍ଭବ ଔଷଧ ଯୋଗାଇଦିଆଯିବ । ୟୁକ୍ରେନ୍ ଓ ମାଲଡୋଭାକୁ ମଧ୍ୟ ଏହା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ।ସେମାନଙ୍କୁ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରିବା ଜରୁରୀ ।                                                                                                                                            ଯେଉଁ ସବୁ ଔଷଧ ବିନା ଲାଭରେ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ତାହା ମଧ୍ୟରେ ଆମୋକ୍ସିସିଲିନ୍, ସଫ୍ରିଆକ୍ସୋନ୍, କ୍ଲାରିଥିମୋସିନ୍, ଭାଙ୍କୋମେସିନ୍, ଲେଭୋଫ୍ଲୋକ୍ସିନ୍, ଷ୍ଟେରଓଡସ୍ ଡେକ୍ସାମେଥାସୋନ୍, ପ୍ରେଡନିସୋନ୍ ଆଦି ରହିଛି । ସେହିପରି ପ୍ରେଡନିସୋଲନ୍, ଗଟ୍ ଟ୍ରିଟମେଣ୍ଟ୍ କୋଲଚିନ୍, ହାର୍ଟ ଫେଲ୍ୟୁର ଡ୍ରଗ୍ ଡବ୍ୟୁଟାମାଇନ୍ ମଧ୍ୟ କମ୍ପାନୀ ବିନା ଲାଭରେ ବିକ୍ରି କରିବ ।

   Related Posts