Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ୩୦ ଫୁଟ ଖାଇକୁ ଖସିଲା ବସ୍, ୫ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୫ ଆହତ
  • ||
  • କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ଗୁଣୁପୁର ତହସିଲଦାର
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗ୍ସକୁ ବଡ ଝଟକା, ଆହତ କାରଣରୁ ଆଇପିଏଲ୍‌ର ବାକି ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ବାଦ୍ ପଡିଲେ ଡ୍ଵେନ ବ୍ରାଭୋ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୩୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ୧୨କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜିଏସ୍‌ଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ବିଜାପୁରରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର : ଜଣେ ନକ୍ସଲ ନିହତ, ୨ ଯବାନ ଆହତ
  • ||
  • ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ , ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଘରୁ ଡାକି ନେଇ ହତ୍ୟା
  • ||

ୟୁଏସ୍ ଓପନ୍‌ରୁ ଡିସ୍‌କ୍ଵାଲିଫାଏ ହେଲେ ନୋବାକ୍ ଜୋକୋବିଚ୍: ମ୍ୟାଚ୍ ବେଳେ ମହିଳା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ମାରିଥିଲେ ବଲ୍

7/09/2020 at 10:29 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୭/୦୯ : ଟେନିସର ଏକ ନମ୍ବର ଖେଳାଳି ନୋବାକ୍ ଜୋକୋବିଚ୍ (Novak Djokovic) ଙ୍କୁ ୟୁଏସ୍ ଓପନରୁ ବାହାର କରାଯାଇଛି | ୟୁଏସ ଓପନରୁ ତାଙ୍କୁ ବାହାର କରିବାର କାରଣ ଜାଣିଲେ ଆପଣ ବି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ | ଲାଇନ୍ ଜର୍ଜଙ୍କୁ ବଲ ମାରିବା ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କୁ ଡ଼ିସକ୍ଵାଲିଫାଏ କରାଯାଇଛି | ନୋବାକ୍ ଜୋକୋବିଚ୍ ଇନ୍ସଟାଗ୍ରାମରେ ସଂପୂର୍ବ ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ପୋଷ୍ଟ କରି କ୍ଷମା ମାଗିଛନ୍ତି | ଆମେରିକା ଟେନିସ୍ ଫେଡେରେସନ୍ ସବୁଠାରୁ ବଡ ଦାବିଦାରଙ୍କୁ ହିଁ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରୁ ବାହାର କରିଦେଇଛି | ରୋଜର୍ ଫେଡରର୍ (Roger Fedrer) ଏବଂ ରାଫେଲ୍ ନଡାଲ୍ (Rafael Nadal) ମଧ୍ୟ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ସାମିଲ ହୋଇନାହାନ୍ତି | ସେଥିପାଇଁ ଜୋକୋବିଚ୍ ହିଁ ସବୁଠାରୁ ବଡ ଦାବିଦାର ଥିଲେ |

ଜୋକୋବିଚ୍ ପ୍ରି କ୍ଵାଟର ଫାଇନାଲର ପ୍ରଥମ ରାଉଣ୍ଡରେ ସ୍ପେନର ଟେନିସ୍ ଷ୍ଟାର ପାବ୍ଲୋ କାର୍ରେନୋ ବୁଷ୍ଟା ୬-୫ ରେ ଥିଲେ | ସର୍ଭିସ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ସେ ବଲକୁ ଲାଇନ ଆଡକୁ ହିଟ କରିଥିଲେ | ବଲ ସିଧା ଯାଇ ସେଠାରେ ଛିଡା ହୋଇଥିବା ଲାଇନ୍ ଅଫ୍ ଜର୍ଜଙ୍କୁ ବାଜିଥିଲା | ବଲ୍ ତାଙ୍କ ବେକରେ ବାଜିଥିଲା | ଏହାପରେ ସେ ତଳେ ବସି ପଡ଼ିଥିଲେ | ଜୋକୋବିଚ୍ ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ଯାଇ ତାଙ୍କ କଥା ବୁଝିଥିଲେ | ମହିଳା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିଶ୍ୱାସ ନେବାରେ ଅସୁବିଧା ହେବାରୁ ସେ ସେଠାରେ କିଛି ସମୟ ବସିବା ପରେ ସେଠାରୁ ଉଠି ଚାଲି ଯାଇଥିଲେ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି | ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଅଫିସିଆଲ୍ ନିୟମକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଜୋକୋବିଚଙ୍କୁ ଅଯୋଗ୍ୟ ଘୋଷିତ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇ କାର୍ରେନୋଙ୍କୁ ବିଜେତା ଘୋଷିତ କରାଯାଇଥିଲା |

ଜୋକୋବିଚ୍ ଗ୍ରାଣ୍ଡ ସ୍ଲାମରୁ ଡ଼ିସକ୍ଵାଲିଫାଏ ହୋଇଥିବା ଦୁନିଆର ତୃତୀୟ ଖେଳାଳି | ତାଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ୧୯୯୦ ମସିହାରେ ଜନ ମ୍ୟାକେନରୋ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆନ ଓପନରୁ ଓ ୨୦୦୦ ମସିହାରେ ଷ୍ଟାଫନ କୋବେକ ଫ୍ରେଞ୍ଚ ଓପନରୁ ଡ଼ିସକ୍ଵାଲିଫାଏ ହୋଇଥିଲେ | ଜୋକୋବିଚ ନିଜ ଭୁଲ ପାଇଁ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ କ୍ଷମା ମାଗିଛନ୍ତି |

   Related Posts