Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୭୦୭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ବିରାଟ ବାହିନୀ ଚିତ୍‌ପଟାଙ୍ଗ, ଭାରତକୁ ୫୧ ରନରେ ହରାଇ ସିରିଜ୍ ହାତେଇଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ପବିତ୍ର ଗଙ୍ଗା ସ୍ନାନକୁ ନେଇ ଦୁଇ ଦିନ ପାଇଁ ହରିଦ୍ୱାର ସୀମା ସିଲ୍
  • ||
  • ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ ଯୋଗୁଁ ମନାଲିରେ ଜଣକର ମୃତ୍ୟୁ, ଜିରୋ ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଡାଲିରେ ୧୫ ଟଙ୍କା ରିହାତି ଦେବେ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||

ଷଷ୍ଠ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଟେନିସ୍‌ ଖେଳାଳି ହେଲେ ଜୋକୋଭିକ୍‌, ପିଟ୍‌ ସାମ୍ପ୍ରସଙ୍କ ରେକର୍ଡ ସହ ସମାନ

16/11/2020 at 6:19 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୬/୧୧: ବିଶ୍ବର ଏକ ନମ୍ବର ଟେନିସ୍‌ ପ୍ଲେୟର ନୋଭାକ ଜୋକୋଭିକ ଷଷ୍ଠ ଥର ପାଇଁ ବର୍ଷର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ଭାବେ ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି। ରବିବାର ଏଟିପି ନମ୍ବର ଓ୍ବାନ୍‌ ଟ୍ରଫି ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି ନୋଭାକ୍‌। ବିଗତ ଗୋଟିଏ ଦଶନ୍ଧି ଧରି ନୋଭାକ ଜୋକୋଭିକ ଏହି ଟାଇଟଲ୍‌ ହାସଲ କରିଆସୁଛନ୍ତି। ୨୦୧୧-୧୨, ୧୪-୧୫ ଓ ୨୦୧୮ରେ ବି ସେ ଏହି ଟ୍ରଫି ଜିଣିଥିଲେ। ତେବେ ଏହି ରେକର୍ଡ ସହ ସେ ନିଜର ପିଲାଦିନର ହିରୋ ଆମେରିକାର ଟେନିସ୍‌ ପ୍ଲେୟର ପିଟ୍‌ ସାମ୍ପ୍ରାସଙ୍କ ସମକକ୍ଷ ହୋଇଛନ୍ତି। ପିଟ୍‌ ୧୯୯୩-୯୮ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ଟାଇଟଲ୍‌ ଜିଣିଥିଲେ। ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ପରେ ଏହି ରେକର୍ଡ ଦୋହରାଇଛନ୍ତି ନୋଭାକ ଜୋକୋଭିକ।

ପିଲାଦିନର ହିରୋଙ୍କ ରେକର୍ଡର ସମକ୍ଷକ ହେବା ପରେ ଜୋକୋଭିକ୍‌ କହିଛନ୍ତି, ‘୬ ମାସ୍‌ ପରେ ଖେଳ ଆରମ୍ଭ ହେବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ। ଅଗଷ୍ଟରେ ଆମେ ସିଜ୍‌ନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲୁ। ଯେଉଁଠୁ ମୋ ଯାତ୍ରା ଛାଡ଼ିଥିଲି ସେଠାରୁ ଲଗାତର ମୁଁ ମୋର ପ୍ରଚେଷ୍ଟା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲି। ଯେମିତି ଯାହା ଘଟୁଛି ମୁଁ ବହୁତ ଖୁସି।’

ଏଭଳି ଏକ ରେକର୍ଡ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖୁସିଥିବା ଜୋକୋଭିକ୍‌ କିନ୍ତୁ କରୋନା କାଳରେ ମିଶ୍ର ଭାବନା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଗୋଟିଏ ପଟେ ଖେଳରେ ବିଶାଳ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିଥିବା ବେଳେ କରୋନା ପାଇଁ ବିଶ୍ବର ପରିସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ଦୁଃଖପ୍ରକାଶ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ଅନେକ ଲୋକ ଏଭଳି ଏକ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅନେକ କଷ୍ଟରେ ଅଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ହୃଦୟ ବ୍ୟାକୁଳ ହେଉଛି ବୋଲି ଜୋକୋଭିକ୍‌ କହିଛନ୍ତି।

ନୋଭାକ ଜୋକୋଭିକ୍‌ ପିଲା ବେଳୁ ସାମ୍ପ୍ରସଙ୍କୁ ନିଜର ଆଦର୍ଶ ବୋଲି ମାନିଆସିଛନ୍ତି। ଏଟିପିକୁ ଦେଇଥିବା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଜୋକୋଭିକ୍‌ କହିଥିଲେ, ପିଲା ଦିନର ହିରୋଙ୍କ ରେକର୍ଡ ସହ ସମକକ୍ଷ ହୋଇଥିବା ବହୁତ ଖୁସି। ସର୍ବିଆ ଖେଳାଳି ଜାନୁଆରୀରେ ଏଟିପି କପ୍‌ ଜିତିଥିଲେ। ତାପରେ ଅଷ୍ଟମ ଥର ପାଇଁ ଅଷ୍ଟେ୍ରଲିଆ ଓପନ ଟାଇଟଲ୍‌ ଜିଣିଥିଲେ ଜୋକୋଭିକ୍‌। ସେ ସିନସିନାଟି ମାଷ୍ଟର୍ସ ଜିତିଥିବା ବେଳେ ରୋମରେ ଆୟୋଜିତ ୩୬ ତମ ଏଟିପି ମାଷ୍ଟର୍ସ ବି ଜିଣିଥିଲେ ନୋଭାକ୍‌ ଜୋକୋଭିକ୍‌। ମିଳିଥିବା ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଜୋକୋଭିକ୍‌ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ। ଯଦି ତାଙ୍କ ଫର୍ମ ଏଭଳି ରହିଲା ତେବେ ମାର୍ଚ୍ଚ ସୁଦ୍ଧା ସେ ରୋଜର ଫେଡରେରଙ୍କ ରେକର୍ଡ ବି ଭାଙ୍ଗିପାରନ୍ତି।

   Related Posts