Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • Snack Video ସମେତ ପୁଣି ୪୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କଲେ ଭାରତ ସରକାର
  • ||

ଖାଦ୍ୟ ଖାଇ ନୁହଁ ଭୂତ ଡରରରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଅସୁସ୍ଥ ବୋଲି କହିଲେ ଚିକିତ୍ସା କରୁଥିବା ଡାକ୍ତର

23/10/2019 at 5:03 PM

ରାଉରକେଲା ୨୩।୧୦ –   ସେପଟେ ରାଉରକେଲା ଲାଠିକଟା ଆଦର୍ଶ ଛାତ୍ରୀ ଆବାସିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ  ଖାଦ୍ୟ ଖାଇ ୫ଛାତ୍ରୀ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିବା ଘଟଣାରେ ଆସିଛି ଟ୍ବିଷ୍ଟ୍‌ । ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗୁଁ ନୁହେଁ ବରଂ ଭୂତ ଭୟରେ ଛାତ୍ରୀମାନେ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିବା କହିଛନ୍ତି ଚକିତ୍ସା କରିଥିବା ଡାକ୍ତର

 ଖାଦ୍ୟରେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ଥିଲେ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଝାଡ଼ାବାନ୍ତି ହୋଇଥାନ୍ତା, ହେଲେ ସେଭଳି କିଛି ସମସ୍ୟା ନାହିଁ, ସେମାନଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ସ୍ଥିର ରହିଛି । କିଛି ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଭିତରେ ଭୂତ ଚର୍ଚ୍ଚା ପରେ ଭୂତ ଭୟରେ ଏମାନେ  ଏଭଳି ଅସ୍ବାଭାବିକ ଆଚରଣ ଦେଖାଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି ।  ଚିକିତ୍ସା କରୁଥିବା ଡାକ୍ତର  ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ପାତ୍ର ଏ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଆଦର୍ଶ ଛାତ୍ରୀ  ଆବାସିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଭାତ ଡାଲି ସହ ଅଣ୍ଡା ଖାଇ  ୫ ଛାତ୍ରୀ ଅସୁସ୍ଥ,  ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୩ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ।ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା ଭଲ ହେଲେ ଛାତ୍ରୀ  ଆଉ ଅଣ୍ଡା ଭାତ ତରକାରୀ ନୁହେଁ ବରଂ ହୋଇଥିଲା ଭୂତ ଭୟ ।

ଏଦୁସ୍ୟ ରାଉରକେଲା ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାର , ଲାଠିକଟା ଆଦର୍ଶ ଛାତ୍ରୀ ଆବାସିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ରହୁଥିବା ୯୦ଛାତ୍ରୀ ଆଜି ଦିନ ନଅ ଟାରେ ସ୍କୁଲ ଯିବା ପୂବରୁ ଖାଇଥିଲେ ଭାତ ଡାଲି ସହ ଅଣ୍ଡା ତରକାରୀ । ଠିକ ଦୁଇଘଣ୍ଟ ପରେ ଅର୍ଥାତ ଦିନ ୧୧ ଟାରେ ୫ ଛାତ୍ରୀ ହେଲେ ଗୁରୁତର। ମେନୁ ଅନୁସାରେ ଛାତ୍ରୀ ମାନକୁ ମାସକୁ ୪ ଥର ଚିକେନ୍ ସହ  ଦୁଇଥର  ବୁଧବାର ଓ ଶୁକ୍ରବାର ଦିଆଯାଏ ସେହି ଅନୁସାରେ ଆଜି ଦିଆଯାଇଥିଲା ଅଣ୍ଡା ତରକାରୀ।

          ଘଟଣାର ଅନୁସନ୍ଧାନ ଡାକ୍ତରୀ ଦଳର ଚିକିତ୍ସା ରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ, ଛାତ୍ରୀ ମାନଙ୍କଅବସ୍ଥା ଭାତ ଡାଲି ଅଣ୍ଡା ତରକାରୀ ପାଇଁ ନୁହେଁ ବରଂ ମୁଣ୍ଡରେ ପଶିଛି ଭୂତ ଭୟ । ଯଦି ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗୁଁ ହୋଇଥାନ୍ତା, ତାହେଲେ ଝାଡା ବାନ୍ତି ହୋଇଥାନ୍ତା । ଗତକାଲି ଛାତ୍ରୀମାନେ କଥା ହୋଇଥିଲେ ଭୁତ କଥା । ଆଉ ଆଜି ଜାଣିଶୁଣି କରିଛନ୍ତି ବାହାନା । ଏବେ ସ୍ୱାସ୍ଥବସ୍ଥା ସ୍ଥିର ଅଛି ।

           ମନର ଭୟ ସହ ଅନ୍ଧ ବିଶ୍ୱାସରେ ବଶବର୍ତ୍ତୀ ତାସାଙ୍ଗକୁ ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ଦୁର୍ବଳ ମାନସିକତା ଯୋଗୁଁ ଆଜି ଅଯଥାରେ ଘଟିଲା ଏପରି ଘଟଣା, ଯାହା ପାଇଁ ଆବାସିକ ଛତ୍ରୀ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଖାଦ୍ୟ ଉପରେ ଉଠିଥିଲା ପ୍ରଶ୍ନ।

   Related Posts