Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୁଜିବ ଓ ରଶିଦଙ୍କ ଘାତକ ବୋଲିଂ, ସ୍କଟଲାଣ୍ଡକୁ ୧୩୦ ରନରେ ହରାଇଲା ଆଫଗାନିସ୍ତାନ
  • ||
  • ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (IPL)ରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଆଉ ୨ଟି ନୂଆ ଟିମ । ୨ ଟିମ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଆସନ୍ତାବର୍ଷ ହେବାକୁ ଥିବା ଆଇପିଏଲରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ ।
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୩୬୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୧୮୦ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ସତ ହେଲା ଧୋନୀଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ, ୫ ବର୍ଷ ତଳେ କହିଥିଲେ- ଦିନେ ଏମିତି ହେବ…
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୨୫ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପଡୋଶୀ ଘରୁ ମିଳିଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ?
  • ||
  • ୨ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ରକ୍ତାକ୍ତ ସଙ୍ଘର୍ଷ : ୮ ଗୁରୁତର, ବୁଲିଲା ଟାଙ୍ଗିଆ ଓ କଟୁରୀ
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାର : ଧବଳେଶ୍ୱର ପୀଠରେ ୧୪୪ ଧାରା, ମନ୍ଦିର ଖାଁ ଖାଁ
  • ||
  • ୫ ଦିନ ଯାଏଁ ଖସିବନି ପାରଦ, ୨୮ରୁ କାଁ ଭାଁ ବର୍ଷା
  • ||

କଣ ଅସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି କି ଉତ୍ତର କୋରିଆର ଏକଛତ୍ରବାଦୀ ଶାସକ କିମ ଜୋଙ୍ଗ ? ଆବଶ୍ୟକତାଠାରୁ କମିଲା ଓଜନ, ଚିନ୍ତାରେ ଲୋକେ

28/06/2021 at 9:26 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୮/୬ : ସଦା ସର୍ବଦା ଚର୍ଚ୍ଚାର ପରିସରରେ ରହିଥାନ୍ତି ଉତ୍ତର କୋରିଆର ଏକଛତ୍ରବାଦୀ ଶାସକ କିମ ଜୋଙ୍ଗ ଉନ୍ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଉତ୍ତର କୋରିଆର ଲୋକମାନେ କିମ ଜୋଙ୍ଗ ଉନଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି । ସମସ୍ତେ ମୁହଁରେ ଗୋଟିଏ କଥା କଣ ଅସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି କି କିମ ଜୋଙ୍ଗ । କାରଣ ତାଙ୍କର ଆବଶ୍ୟକତା ଠାରୁ ଅଧିକ ଓଜନ ହୋଇଛି ହ୍ରାସ । ତେବେ କଣ ଏହାର କାରଣ ।

ଏସବୁ କଥା ଏବେ ଉତ୍ତର କୋରିଆବାସୀଙ୍କ ମନରେ ପ୍ରଶ୍ନ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଗତ କିଛି ମାସ ମଧ୍ୟରେ କିମଙ୍କ ଓଜନ ହଠାତ୍ ବହୁତ କମିଯାଇଛି । ଅର୍ଥାତ୍ ସେ ବହୁତ ପତଳା ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ସେଠାରେ ଜଣେ ଯୁବକ ନ୍ୟୁଜ ଚ୍ୟାନେଲକୁ କହିଥିଲେ ଯେ କିମ ଜୋଙ୍ଗ ବହୁତ ପତଳା ଏବଂ ଦୁର୍ବଳ ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ସେହି ଅବସ୍ଥା ଦେଖି ଆମ ହୃଦୟ ଭାଙ୍ଗିଗଲା । ଏମିତିକି ତାଙ୍କୁ ଦେଖିବା ପରେ ମୋ ରେ ଲୁହ ଆସିଗଲା ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି ଯେଉଁଠାରେ କିମ ଜୋଙ୍ଗ ଉନ କିଛି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ଆସିଥିଲେ । ଲୋକ ତାଙ୍କର ଏପରି ଅବସ୍ଥା ଅର୍ଥାତ୍ ଓଜନ କମ୍ ଦେଖି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ । ତେବେ ଏନେଇ ତାଙ୍କ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ସ୍ପଷ୍ଟିକରଣ ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ କେବଳ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ଚାଲିଛି, କିନ୍ତୁ କିଛି ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନଥିଲା ।

ସୂଚନା ଥାଉକି, କିମ ଜୋଙ୍ଗ ଉନଙ୍କ ଓଜନ ବିଷୟରେ ପ୍ରଥମେ ଜୁନ୍ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହୋଇଥିଲା । ଯେତେବେଳେ ସେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପରେ ବାହାରକୁ ଆସିଥିଲେ । ସେବେଠାରୁ ତାନାଶାହୀଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ଅନେକ ପଦାକୁ ଆସିବାରେ ଲାଗିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସମସ୍ତଙ୍କ ଆଖି କେବଳ କିମ ଜୋଙ୍ଗ ଉନଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ରହିଛି ।

କାରଣ ଉତ୍ତର କୋରିଆର ରାଜନୀତି ଯେପରି ଥିଲା, ସେଠାରେ କେବଳ କିମଙ୍କ ରାଜୁତି ଚାଲେ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ତାଙ୍କ ଉତ୍ତରାଧିକାରୀଙ୍କ ବିଷୟରେ କିଛି ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ । ଏହି କାରଣରୁ କିମ ଜୋଙ୍ଗ ଉନଙ୍କ ଓଜନ ହ୍ରାସ ହେତୁ ସମସ୍ତେ ଏତେ ଚିନ୍ତାରେ ପଡିଯାଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts