Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୂର୍ବ ଗୋଦାବରୀରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡିଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ୩୧ରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ଉତ୍ତର ଓ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ସ୍କର୍ପିଓ ଜାଳିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଗାଡିରେ ଥିବା ୩ ଜଣଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ
  • ||
  • ପରାଜୟ ଧାରା ଭାଙ୍ଗିଲା ଚେନ୍ନାଇ, ୬ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||

ଭୂସ୍ବର୍ଗରେ ଫେରୁଛି ଶାନ୍ତି : ୫ ଜିଲ୍ଲାରୁ ୧୪୪ ଧାରା ହଟିବା ପରେ ଜନଜୀବନ ସ୍ବାଭାବିକ,ଆତଙ୍କୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଘଟାଇବା ନେଇ ନିରାଶ ପାକିସ୍ତାନର ଚିନ୍ତା

11/08/2019 at 8:30 AM

ଶ୍ରୀନଗର ୧୧/୮: ଭୂସ୍ବର୍ଗରେ ଫେରୁଛି ଶାନ୍ତି । କାଶ୍ମୀର ପାଇଁ ନୂଆ ଢ଼ାଞ୍ଚା ପ୍ରସ୍ତୁତ । ଧାରା ୩୭୦ ଉଠିବା ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କାଶ୍ମୀରବାସୀଙ୍କୁ ଅନେକ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛନ୍ତି । ଅନେକ ସ୍ବପ୍ନ ଦେଇଖାଇଛନ୍ତି । ଶ୍ରୀନଗରରେ ଚାଲିବ ମେଟ୍ରୋ ଟ୍ରେନ । ଖୋଲିବ ଆଇଆଇଟି, ଆଇଆଇଏମ୍  । ଅକ୍ଟୋବର ନଭେମ୍ବରରେ ନିବେଶକ ସମ୍ମିଳନୀ ହେବ ଏମିତି କେତେ କଣ  କରିବାର ସ୍ବପ୍ନ ଦେଖାଇଛନ୍ତି ମୋଦି ।

ଗତକାଲି ୫ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ୧୪୪ ଧାରା ଉଠିବା ପରେ ଧିରେ ଧିରେ ପରିସ୍ଥିତି ସ୍ବାଭାବିକ ହେଉଛି । କିନ୍ତୁ ପାକିସ୍ଥାନ ଓ ସେଠାକାର କିଛି ଉଗ୍ରବାଦୀ ଲୋକେ ଅପପ୍ରଚାର କରୁଛନ୍ତି । ଯାହାକୁ ନେଇ ସ୍ପଷ୍ଟି କରଣ ଦେଇଛନ୍ତି କାଶ୍ମୀର ଆଇଇଜି । କିଛି ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଫାଇରିଂ ନେଇ ଖବର ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିବାରୁ ତାହାକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି ଆଇଇଜି ଏସପି ପାନି ।

ଗତ ୬ ଦିନ ହେଲା ପରିସ୍ଥିତି ଶାନ୍ତ ଥିବା ବେଳେ ଆଇନଶୃଙ୍ଖଳା ସ୍ଥିତି ସାମାନ୍ୟ ରହିଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ସେପଟେ ବିଭିନ୍ନ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଫୋରମରୁ ପାକିସ୍ତାନ ନିରାଶ ହେବା ପରେ  ଆତଙ୍କୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଘଟାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ କରୁଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

   Related Posts