Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୫୪୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ପୂର୍ବରୁ ବସିବ ବିଧାନସଭାର ଶୀତ ଅଧିବେଶନ
  • ||
  • କରୋନାର ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧି, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୮୯୩ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅପରେସନ ଅଲ୍ଆଉଟ୍ : ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||

ଆସନ୍ତାକାଲି ଶ୍ରୀନଗରରେ ୧୯୦ଟି ପ୍ରାଥମିକ ସ୍କୁଲ ଖୋଲିବ, ସ୍ଥିତି ହେଉଛି ସ୍ବଭାବିକ…

18/08/2019 at 5:05 PM

ଶ୍ରୀନଗର୧୮|୮; କାଶ୍ମୀର ପରିସ୍ଥିତି ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଶାନ୍ତ ଥିବା ବେଳେ ସ୍ଥିତିରେ ସୁଧାର ଆସିବାରେ ଲାଗିଛି । ସେପଟେ କିନ୍ତୁ ପାକିସ୍ତାନ ରାମ୍ପି ବିଦାରି ହେଉଛି । ପାକିସ୍ତାନକୁ ଆଜି ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ  ରାଜନାଥ ସିଂହ ଚେତାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଯଦି କଥାବାର୍ତ୍ତା ହେବ ତେବେ ପାକ୍‌ ଅଧିକୃତ କାଶ୍ମୀର ବା ପିଓକେ ଉପରେ ହିଁ ହେବ।

ପାକିସ୍ତାନକୁ ରାଜନାଥଙ୍କ କଡ଼ା ଜବାବ । ପାକିସ୍ତାନ ସହିତ ଯଦି ଆଲୋଚନା ହେବ ତାହା କେବଳ ପାକ୍ ଅଧିକୃତ କାଶ୍ମୀର- ପିଓକେକୁ ନେଇ ହେବ । ତାହା ପୁଣି ପାକ୍‌ ପ୍ରାୟୋଜିତ ଆତଙ୍କବାଦର ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହେବାପରେ । ପାକିସ୍ତାନକୁ ସିଧା ଚେତାବନୀ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂହ। ହରିୟାଣାର ପଞ୍ଚକୁଲାରେ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେଇ ପାକ୍ ଉପରେ ସିଧା ନିଶାନା ସାଧିଛନ୍ତି ରାଜନାଥ ।  କାଶ୍ମୀରରୁ ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଯେଉଁ ବାଚାଳାମି  ଚଳାଇଛି ତାହାକୁ ନେଇ ରାଜନାଥ ଏଭଳି ଶୁଣାଇଛନ୍ତି। 

ସେପଟେ ଘାଟିରେ ସ୍ଥିତି ଧିରେ ଧିରେ ସୁଧୁରୁଛି।  କାଶ୍ମୀରର ଅତି ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ସ୍ଥାନରେ ଜୀବନଯାତ୍ରା ସ୍ବାଭାବିକ ହେବାରେ ଲାଗିଛି।  ସବୁ ଗାଡ଼ିମଟର ଖୁବ ସ୍ବାଭାବିକ ଭାବେ ଚାଲୁଛି।  ବାରାମୂଳା, କୁପୱାରା, ସୋପୋର ଇଲାକାରେ ରାସ୍ତାରେ ଲୋକେ ଯାଆସ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ।  ଏବେ ସୁଦ୍ଧା କାଶ୍ମୀରରେ ୫୦ହଜାର ଲ୍ୟାଣ୍ଡଲାଇନ୍ ଫୋନ୍ ଚାଲୁ ହୋଇ ଯାଇଛି।  ୩୫ଟି ପୋଲିସ ଥାନା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଲୋକଙ୍କ ଯାଆସ ଉପରୁ କଟକଣା ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଛି।  ତେବେ କାଶ୍ମୀରରେ ଦୋକାନ, ବଜାର ବନ୍ଦ ରହିଛି।  

ଜାମ୍ମୁର ୫ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ଟୁ-ଜି ସ୍ପିଡ୍ ରେ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ଆସନ୍ତାକାଲି ଶ୍ରୀନଗରରେ ୧୯୦ଟି ପ୍ରାଥମିକ ସ୍କୁଲ ଖୋଲିବ।     

   Related Posts