ori homes
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶଙ୍କରାଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲାପାଳ, ରଖିଲେ ପରିକ୍ରମା ପ୍ରକଳ୍ପର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ
  • ||
  • ଆଜି ପବିତ୍ର ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ଭଉଁରୀ : ଅଖ ଚକ ଡେରା ନୀତି ସଂପନ୍ନ
  • ||
  • କୁତବ ମୀନାର ପରିସରରେ ଖନନ ସହ ଆଇକନୋଗ୍ରାଫି କରିବାକୁ ଏଏସ୍‌ଆଇକୁ ସଂସ୍କୃତି ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସ୍ୱିଜରଲାଣ୍ଡରେ ବିଶ୍ୱ ଅର୍ଥନୈତିକ ମଞ୍ଚର ବାର୍ଷିକ ସମ୍ମିଳନୀ : ମହାମାରୀରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ବାଟ ବାହାର କରିବେ ବିଶ୍ୱନେତା
  • ||
  • ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ରନ୍ ଅପ୍ ଯାଞ୍ଚ କଲେ ଅର୍ଜୁନ ତେନ୍ଦୁଲକର : କିନ୍ତୁ ଚୂଡାନ୍ତ ଏକାଦଶରେ ମିଳିଲାନି ଏଣ୍ଟ୍ରି
  • ||

ନନ-କାଡର ଆଇନ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଅନ୍ୟାଦେଶ ବଢ଼ିଲା

18/09/2018 at 6:14 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୮/୯ : ରାଜ୍ୟର ଆଇନ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ନିଯୁକ୍ତ ନନ-କାଡର ଆଇନ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଅନ୍ୟାଦେଶ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି | ଆଇନ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ଓଡିଶା ଆଇନ ଅଧିକାରୀ ନିୟମ ୧୯୭୧ ଅନୁଯାୟୀ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଅଦାଲତ ମାନଙ୍କରେ ନନ-କାଡର ଆଇନ ଅଧିକାରୀ ମାନଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ ୧୧୨୧ ଜଣ ଏହି ଭଳି ଅଧିକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି | ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୯୨୭ ଜଣ ଆଇନ ଅଧିକାରୀ ଜୁଡ଼ିସିଆଲ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ କୋର୍ଟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସେସନ୍ସ ଜଜ ଓ ସ୍ପେସିଆଲ ଜଜ କୋର୍ଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏପିପି, ଅତିରିକ୍ତ ଏପିପି, ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପିପି ଓ ପିପି ଭାବରେ ଫୌଜଦାରୀ ମାମଲା ପରିଚାଳନା କରୁଛନ୍ତି | ସେହିପରି ୧୯୪ ଜଣ ନନ-କାଡର ଆଇନ ଅଧିକାରୀ ସିଭିଲ ଜଜ ଓ ଜିଲ୍ଲା ଜଜ କୋର୍ଟରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ କୋର୍ଟର ଆବଶ୍ୟକତା ଅନୁଯାୟୀ ଜିପି, ଏଜିପି ଏବଂ ଆସୋସିଏଟ ଓକିଲ ଭାବେ ଦେୱାନୀ ମାମଲା ପରିଚାଳନା କରୁଛନ୍ତି | ରାଜ୍ୟର ଲୋକମାନଙ୍କର ବୃହତ୍ତର ସ୍ୱାର୍ଥକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସରକାର କାର୍ଯ୍ୟରତ ନନ-କାଡର ଆଇନ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଅନ୍ୟାଦେଶ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଜେନା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି |

   Related Posts