Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜାନୁଆରୀ ୨୭, ସକାଳେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳିପାରନ୍ତି ଭି.କେ. ଶଶିକଳା
  • ||
  • ନେତାଜୀ ଜନ୍ମସ୍ଥାନ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ଖୋଲିଵାକୁ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • କଟକ:କାଲିଠାରୁ ଖୋଲିଵ ନେତାଜୀ ସଂଗ୍ରହାଳୟ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||

ସୋନିଆଙ୍କ ଜାଗା ନେବେନି ଶରଦ : ରିପୋର୍ଟକୁ ଖଣ୍ଡନ କଲା ଏନସିପି, କହିଲା-‘କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନରୁ ନଜର ହଟାଇବାକୁ ପ୍ରାୟୋଜିତ ଖବର’

11/12/2020 at 4:57 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୧|୧୨:   ୟୁପିଏର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କିଏ ହେବ ତାକୁ ନେଇ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଚର୍ଚ୍ଚା ଜାରି ରହିଛି । ୟୁପିଏରେ କଂଗ୍ରେସ ସହ ଏନସିପି, ଆରଜେଡି ଓ ଶିବସେନା ଭଳି ଦଳ ରହିଛନ୍ତି । ତେବେ ଗତ କିଛି ଦିନ ଧରି ଏନସିପି ସୁପ୍ରିମୋ ଶରଦ ପାଓ୍ୱାର ୟୁପିଏର ମଙ୍ଗ ସମ୍ଭାଲିବେ ବୋଲି ଆଲୋଚନା ଜୋର୍ ଧରିଛି । କିନ୍ତୁ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଏଥିରେ ପୂର୍ଣ୍ଣଛେଦ ପକାଯାଇଛି । ଶରଦ ୟୁପିଏର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ହେବେ ନାହିଁ କହିଛନ୍ତି ଦଳର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରବକ୍ତା ମହେଶ ତପାସେ ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଶରଦ ପାଓ୍ୱାର ୟୁପିଏର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ହେବେ ବୋଲି ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । କିନ୍ତୁ ଏନେଇ କୌଣସି ଆଲୋଚନା ହେଇନାହିଁ । ଏହି ଖବର ମିଛ । ଜାଣିଶୁଣି ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଏପରି ଖବର ପ୍ରସାରିତ ହେଉଛି । କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନରୁ ଲୋକଙ୍କ ଧ୍ୟାନ ହଟାଇବା ପାଇଁ ଏପରି ଖବର ପ୍ରସାରଣ କରାଯାଉଛି ।

ସେହିପରି ଶିବସେନା ନେତା ସଞ୍ଜୟ ରାଓ୍ୱତ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ରାଜନୀତିରେ କିଛି ବି ହୋଇପାରେ । ଭବିଷ୍ୟତରେ କଣ ହେବ କେହି କହିପାରିବେ ନାହିଁ । ତେବେ ପାଓ୍ୱାରଙ୍କ ପାଖରେ ନେତୃତ୍ୱ ନେବାର ସମସ୍ତ ଗୁଣ ରହିଛି । ଅଭିଜ୍ଞତା ଅଛି ।  ସେ ଦେଶର ପ୍ରସଙ୍ଗ ଓ ଜନତାଙ୍କୁ ଭଲ ଭାବେ ଜାଣିଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଶରଦ ପାଓ୍ୱାର ଦିଲ୍ଲୀରେ କୃଷକଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ ପାଇଁ ପହଁଚିବା ପରେ ସେ ୟୁପିଏର ମଙ୍ଗ ସମ୍ଭାଳିବେ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର୍ ଧରିଥିଲା । ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ବଦଳରେ ସେ ମଙ୍ଗ ସମ୍ଭାଳିବେ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା ।

   Related Posts