Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଉଠାଇ ଆଣିବାରୁ ଥାନା ପରିସରରେ ତୁମୁଳକାଣ୍ଡ, ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ପୋଲିସ ମାରପିଟ
  • ||
  • ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁଶୁଡିଯିବ ଘାଘରା ପୋଲ ! ବିପଦରେ ଶହଶହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ପରିବା ମାର୍କେଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ସବୁ ଦୋକାନ
  • ||

ରବିବାର ରାତି ୯ଟାରେ ବିଦ୍ୟୁତ ସରବରାହ ବ୍ୟାହତ ହେବ ନାହିଁ, ଚିନ୍ତିତ ନହେବାକୁ ଭରସା ଦେଲେ ସରକାର

4/04/2020 at 5:02 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୦୪|୦୪: ରବିବାର ରାତି ୯ଟାରେ ବିଦ୍ୟୁତ ସେବା ବ୍ୟାହତ ହେବ ନାହିଁ । ବିଦ୍ୟୁତ ଯୋଗାଣ ଜାରି ରହିବ । ମେଡିକାଲରେ ବିଦ୍ୟୁତ ସେବା, ଷ୍ଟ୍ରିଟଲାଇଟ୍ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ ହେବ ନାହିଁ ବୋଲି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଶକ୍ତି ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଜନତାଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇଛି ।

ଶୁକ୍ରବାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧନ କରି ରବିବାର ରାତି ୯ଟାରେ ୯ ମିନିଟ ଯାଏଁ ଘରର ଲାଇଟ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ କହିଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଦୀପ, ମୋବାଇଲ ଲାଇଟରେ ଆଲୋକ ଜଳାଇବାକୁ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ଅପିଲ କରିଥିଲେ । ଏହାକୁ ନେଇ ଅନେକ ଆଶଙ୍କାରେ ରହିଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ ବିଦ୍ୟୁତ କାଟ ହେବ, ଘରର ଅନ୍ୟ ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ ସାମଗ୍ରୀ ବନ୍ଦ ହେବ କି ନାହିଁ ତାହାକୁ ନେଇ ଜନତା ଦ୍ୱିଧାରେ ରହିଥିଲେ । ଏହା ଉପରୁ ପରଦା ହଟାଇଛି ଶକ୍ତି ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ।

ଶକ୍ତି ମନ୍ତ୍ରାଳୟ କହିଛି ଯେ, ବିଦ୍ୟୁତ ସେବା ଜାରି ରହିବ । ଟିଭି, ଫ୍ରିଜ୍, ଏସି ଆଦି ବନ୍ଦ କରିବା ଆବଶ୍ୟତା ନାହିଁ । ଜନତା ସ୍ୱତଃପ୍ରବୃତ ଭାବେ ଲାଇଟ୍ ବନ୍ଦ କରିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି । ଏହି ସମୟରେ ସମସ୍ତ ଷ୍ଟ୍ରିଟ୍ ଲାଇଟ୍ ଜଳିବ ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ବିଭିନ୍ନ ବିଦ୍ୟୁତ ସରବରାହ କମ୍ପାନୀକୁ କହିଛି । ଏପରିକି ମେଡିକାଲ ଆଦି ଜରୁରୀକାଳୀନ ସେବା ଯୋଗାଉଥିବା ଅନୁଷ୍ଠାନରେ ଲାଇଟ ବନ୍ଦ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛି ।

   Related Posts