Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୧ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୪ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୪୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଟ୍ରାକ୍‌ରୁ ଖସିଲା ଟ୍ରେନ୍‌, ଶହିଦ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ର ୨ଟି ବଗି ଲାଇନ୍‌ଚ୍ୟୁତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଟିପିଟି ମାରିଦେଲା ସ୍ବାମୀ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||
  • ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍‌, ଦେଶରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୩,୭୮୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଶିଷ୍ଟ ଶ୍ରମିକ ନେତା ଲଳିତ ନାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଗୁଡ଼ା ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ : ଜଣେ ମୃତ , ୧୦ ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

CAA ହିଂସାରେ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ଯୋଗୀ, ଜାଣନ୍ତୁ କହିଛନ୍ତି କ’ଣ

19/02/2020 at 8:27 PM

ଲକ୍ଷ୍ନୌ ୧୯।୨: ନାଗିରକ ସଂଶୋଧିତ ଆଇନ (ସିଏଏ) ହିଂସାକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା ମୃତ୍ୟୁ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପ୍ରଥମ ଥର ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟ ନାଥ। ବିଧାନସଭାରେ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣ ଉପରେ ଧନ୍ୟବାଦ ପ୍ରସ୍ତାବ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କହିଥିଲେ ଯେ ସିଏଏ ବିରୋଧୀ ହିଂସା ବେଳେ ରାଜ୍ୟର କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଜଣେ ହେଲେ ବ୍ୟକ୍ତି ପୋଲିସ ଗୁଳିରେ ମରି ନାହାନ୍ତି। ତେବେ ଯେଉଁମାନେ ବି ମରିଛନ୍ତି ସେମାନେ ଉପଦ୍ରବୀଙ୍କ ଗୁଳି ଓ ଟେକାପଥର ମାଡରେ ମରିଛନ୍ତି। ତେବେ ରାଜ୍ୟରେ ପୋଲିସ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନରେ କେହି ମରି ନଥିବାରୁ ଯୋଗୀ ପୋଲିସ ବିଭାଗକୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜ୍ଞାପନ କରିଛନ୍ତି।

ଯୋଗୀ କହିଥଲେଯେ ଯଦି କିଏ ମୃତ୍ୟୁ ମୁହଁକୁ ଆସୁଛି ତାକୁ ରୋକିବ କିଏ? ତେବେ ଯୋଗୀଙ୍କ ଏହି ବୟାନରେ ବିରୋଧୀ ଦଳ ବିଧାନସଭାରେ ହଟ୍ଟଗୋଳ କରିଥିଲେ। ପୋଲିସ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିରୋଧ ବେଳେ ମୃତକଙ୍କ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ରିପୋର୍ଟ ସେମାନଙ୍କ ପରିଜନକୁ ଦେଉ ନଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। କେବଳ ରାଜ୍ୟରେ ପୋଲିସ ଗୁଳିରେ ୨୧ ଜଣ ସିଏଏ ବିରୋଧୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବିରୋଧୀ କହିଥିଲେ।

ସେହିପରି ଯୋଗୀ ଯୋଗେନ୍ଦ୍ର ମଣ୍ଡଳଙ୍କୁ ବିଧାନସଭାରେ ଦେଶଦ୍ରୋହୀ କହିବାକୁ ବି  ପଛାଇନଥିଲେ। ପିଏଫଆଇ ସିମି ଭଳି ସଂସ୍ଥାଙ୍କ ପରିବର୍ତ୍ତିତ ନାମ ବୋଲି କହିବା ସହ ଦେଶରେ ସିଏଏ ବିରୋଧୀ ହିଂସା ଉପୁଜିଥିବା ବେଳେ ଯୋଗେନ୍ଦ୍ର ପାକିସ୍ତାନରେ ଥିବା କହିଥିଲେ। ତେବେ ଦେଶ ବିରୋଧରେ ଷଡଯନ୍ତ୍ରକାରୀର ସର୍ବଦନା ଗୋପନ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥାଏ ବୋଲି କହିଥିଲେ ଯୋଗୀ। ତେବେ ଅପରାଧୀ ନିଜ ପୁଅ ଝିଅଙ୍କୁ ଅପରାଧ ଦୁନିଆରୁ ଦୂରରେ ରଖୁଥିବା ବେଳେ ରାଜନୀତି ଏକ ଏପରି ଦୁନିଆ ଯେଉଁଠି ଲୋକେ ନିଜ ପୁଅ ଝିଅଙ୍କୁ ବି ଦେଶ ବିରୋଧୀ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେବାକୁ ରାସ୍ତା ଉପରକୁ ଛାଡି ଦେଉଥିବା ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ କହିଥିଲେ।

   Related Posts