Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ବ୍ରିସବେନ୍ ଟେଷ୍ଟ୍ : ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଲାବୁସେନଙ୍କ ଶତକ, କଙ୍ଗାରୁ ଟିମ୍ ୨୭୪/୫
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଗୁରୁତର-ଗର୍ଭବତୀ-ହସ୍ପିଟାଲରେ ଆଡମିଟ୍‌ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ଟିକା, ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡାକ୍ତର ବିଜୟ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କ ସହ ମିଶି ମାଟି ଖୋଳିଲେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଦୁଇ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୮ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଚିଲିକାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଫ୍ଲୋରା ଫୋନା ସର୍ଭେ
  • ||
  • ଯାଜପୁର ଶିଶୁ ନିଖୋଜ ଘଟଣା: ନିଖୋଜ ପିହୁ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ଏସ୍‌ପି ରାହୁଲ ପି.ଆର
  • ||
  • ନକଲି ସାମଗ୍ରୀର ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳୀ ପାଲଟିଛି କଟକ, ପୁଣି ଅପମିଶ୍ରିତ ଗୁଣ୍ଡି ଜବତ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ଅଜଣା ଜନ୍ତୁ ଆତଙ୍କ, ଭୟଭୀତ ଅବସ୍ଥାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||

ନୂଆ ନିୟମ : ଆଉ ମିଳିବ ନାହିଁ ଫ୍ରି ଇଂକମିଙ୍ଗ କଲର ସୁବିଧା, ଜାଣନ୍ତୁ ମାସକୁ କେତେ କରିବେ ରିଚାର୍ଜ

20/11/2018 at 1:34 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୦/୧୧ : ଟେଲିକମ କମ୍ପାନୀମାନେ ମୋବାଇଲ ବ୍ୟବହାରକାରୀ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ଏକ ବଡ ଝଟକା ଦେଇଛନ୍ତି ଧୀରେ କରି | ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ହେଲା ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଫ୍ରି ଇଂକମିଙ୍ଗ କଲ ସୁବିଧା ଏବେ ସବୁ ଟେଲିକମ କମ୍ପାନୀ ଏକାଠି ହୋଇ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛନ୍ତି | ଏବେ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ଇଂକମିଙ୍ଗ କଲ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପ୍ରତି ମାସ(୨୮ଦିନ) ଅତି କମରେ ୩୫ ଟଙ୍କା ରିଚାର୍ଜ କରିବାକୁ ପଡିବ | ଏହା ନକଲରେ ଆଉଟ ଗୋଇଙ୍ଗ ଓ ଇଂକମିଙ୍ଗ କଲ ଉଭୟ ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବ |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଗୋଟେ ସମୟ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ଟେଲିକମ କମ୍ପାନୀମାନେ ଇଂକମିଙ୍ଗ କଲ ପାଇଁ ପ୍ରତି ମିନିଟ ପିଛା ଚାର୍ଜ ନେଉଥିଲା | ସେହିଭଳି ଇଣ୍ଟରନେଟ ଚାର୍ଜ ମଧ୍ୟ ମହଙ୍ଗା ଥିଲା | ତେବେ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ବଢିବା ଫଳରେ ଟେଲିକମ କମ୍ପାନୀମାନେ ଇଂକମିଙ୍ଗ କଲ ସମ୍ପୂର୍ଣ ମାଗଣା ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିବା ସହ ଇଣ୍ଟରନେଟ ପ୍ୟାକର ଦାମ ମଧ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଥିଲା | ଇଣ୍ଟରନେଟ ପ୍ୟାକର ଦାମ କମିବା ଫଳରେ ଏବେ ଇଣ୍ଟରନେଟ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବ୍ୟାପକଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି | ସାଧାରଣ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଭଏସ କଲ ମଧ୍ୟ ଏକ ପ୍ରକାର ମାଗଣା ହୋଇଯାଇଥିଲା କହିଲେ ଚଳେ | ୩୦-୪୦ ବର୍ଷ ବୈଧତା ସମ୍ପନ୍ନ ସିମ ମଧ୍ୟ ବଜାରରେ ଉପଲବ୍ଧ ହୋଇଥିଲା |

ଏବେ ଏମିତି ବହୁ ଉପଭୋକ୍ତା ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ କେବଳ ଇଂକମିଙ୍ଗ କଲ ପାଇଁ ମୋବାଇଲ ରଖୁଛନ୍ତି | ପ୍ରଥମଥର ୧୦ରୁ ୨୦ ଟଙ୍କାର ରିଚାର୍ଜ କରିଦେଇ ମୋବାଇଲକୁ ସୋ ପିସ ଭଳି ରଖିଛନ୍ତି | ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏଭଳି ସୁବିଧା ସବୁ କମ୍ପାନୀ ବନ୍ଦ କରିସାରିଛନ୍ତି | ଦୋକାନକୁ ଯିବାରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ, ଏବେ ଇଂକମିଙ୍ଗ କଲ ପାଇଁ ପ୍ରତି ମାସ ୩୫ ଟଙ୍କା ରିଚାର୍ଜ କରିବାକୁ ହେବ | ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଇଂକମିଙ୍ଗ କଲ ମାଗଣା ହୋଇଥିବାରୁ ଉପଭୋକ୍ତା ବହୁ ସିମ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ଜଣାପଡିଛି | ଇଂକମିଙ୍ଗ କଲ ଚର୍ଜା ଲାଗୁ ହେବାଫଳରେ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ଅଧିକ ସିମ ରଖିବେ ନାହିଁ | ଏହା ଦ୍ୱାରା ବିଭିନ୍ନ ଟେଲିକମ କମ୍ପାନୀର ଗ୍ରାହକ ସଂଖ୍ୟା ହ୍ରାସ ପାଇବା ଆଶଙ୍କା ମଧ୍ୟ ରହିଛି |

   Related Posts