Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ‘ଇତିହାସରେ ହୋଇଥିବା ଭୁଲଗୁଡିକୁ ଏବେ ସୁଧାରୁଛି ଭାରତ’, କଂଗ୍ରେସକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରି ବର୍ଷିଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି
  • ||
  • ରବିବାର ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦,୮୪୧ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୫୩୨ ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଉଠାଇ ଆଣିବାରୁ ଥାନା ପରିସରରେ ତୁମୁଳକାଣ୍ଡ, ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ପୋଲିସ ମାରପିଟ
  • ||
  • ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁଶୁଡିଯିବ ଘାଘରା ପୋଲ ! ବିପଦରେ ଶହଶହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||

ଟଙ୍କା ନାହିଁ ତ ବହି ନାହିଁ, ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ୧୦୦ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି ସରକାରୀ ବହି

8/12/2021 at 10:39 PM

ଲମତାପୁଟ ୦୮।୧୨: ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଶିକ୍ଷାକ୍ଷେତ୍ରରେ  ଗୁଣାତ୍ମକ ଶିକ୍ଷା ଦାନ ପାଇଁ ମାଗଣା ବହି ସହ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁ ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି ।  କିନ୍ତୁ  ପିଲାଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯୋଜନା  ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ  ହେଲେ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡୁଛି ।  ଟଙ୍କା ନାହିଁ  ତ ବହି ନାହିଁ ନୀତିରେ ସରକାରଙ୍କ ଯୋଜନାରୁ ବାଦ ପଡ଼ୁଛନ୍ତି ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ।  ଏହିଭଳିଆ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା  ଲମତାପୁଟ ବ୍ଲକ  ମାଟାମପୁଟ ସରକାରୀ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ।  

ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ପିଲାଙ୍କୁ  ୧୦୦ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି  ସରକାରୀ ବହି ।  ଏସସି, ଏସଟି, ଛାତ୍ର-ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ସରକାର ମାଗଣା ବହି ଯୋଗାଇ  ଦେଉଛନ୍ତି।  କିନ୍ତୁ ମାଟମାପୁଟ ସରକାରୀ  ଉଚ୍ଚବିଦ୍ୟାଳୟରେ  ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନବମ ଶ୍ରେଣୀ  ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ମାନେ ବହି ପାଇ ନାହାନ୍ତି। କାରଣ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ୧୦୦ ଟଙ୍କା ମାଗିବାରୁ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ଦେଇ ପାରିନଥିଲେ ।  ଫଳରେ ଗୋଦାମ ଗୃହରେ ପଡି ରହିଛି ବହି ଗୁଡିକ ।

ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ସୀମାଞ୍ଚଳ ମଲିକ ପୂର୍ବରୁ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଠାରୁ ଟଙ୍କା ନେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା  ।  ଚଳିତ ବର୍ଷ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରେ  ୧୦ମ  ଶ୍ରେଣୀ ପାଠ ପଢୁଥିବା ୬୧ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଠାରୁ ନାମ ଲେଖା ପାଇଁ  ଆଦାୟ କରିଥିଲେ ୬୩୦ ଟଙ୍କା ।   ଏନେଇ  NEWS 7ରେ ଖବର ପ୍ରସାରଣ ପରେ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ କରିଥିଲେ ।  ପୁଣି ୪ ମାସ ହେଲାଣି ପିଲାମାନେ ୧୦୦  ଟଙ୍କା ଦେଇନଥିବାରୁ ବହି ଦେଉନଥିବା  ଭଳି ସଙ୍ଗୀନ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ।

ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ମାନିବାକୁ ନାରାଜ। ସେ କହିଥିଲେ ବହି ବଳି ଯାଇଥିବାରୁ ଗୋଦାମରେ ପଡି ରହିଛି ଏବଂ ସମସ୍ତ ଛାତ୍ର-ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବହି ଦିଆ ଯାଇଥିବା କହିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଛାତ୍ର ମାନେ କହିଥିଲେ ଟଙ୍କା ଦେଇ ନଥିବାରୁ ବହି ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମିଳିନଥିଲା।  ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ନାଲି ଆଖି ଦେଖାଇ ଥିଲେ  ମଧ୍ୟ ଭୟ କରି ନଥିଲେ ଛାତ୍ର-ଛାତ୍ରୀମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। 

   Related Posts