Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟୁପିରେ ବଡ ଧରଣର ଦୁର୍ଘଟଣା, ଖେରୀ ଘାଘରା ନଦୀରେ ଓଲଟିଲା ଡଙ୍ଗା, ୧୦୦ ଭାସିଗଲେ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୫୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଓ୍ୱାର୍ମ ଅପ୍ ମ୍ୟାଚରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, କଙ୍ଗାରୁ ବାହିନୀକୁ ମାତ୍ ଦେବାକୁ ତୟାର ବିରାଟ ଏଣ୍ଡ କୋ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୪ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯୭ ମୃତ
  • ||
  • ଆଜି କୁମାର ପୂର୍ଣ୍ଣିମା : ମା’ ବୃନ୍ଦାବତୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଆଞ୍ଜୁଳି ଟେକିଲେ କୁମାରୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଦାଦାବଟିକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ମହିଳାଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ପୂର୍ବରୁ ମିଳିଥିଲା ଧମକ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : କେନାଲର ଭାସୁଛି ଏକ ଗଳିତ ମୃତଦେହ, ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||

ପ୍ରଚାର ବେଳେ ମାସ୍କ ଓ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ଜରୁରୀ, ନଚେତ୍ ଲାଗିବ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ : ରାଜନୈତିକ ଦଳଙ୍କୁ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ଚେତାବନୀ

10/04/2021 at 10:27 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୦/୦୪:  ନିର୍ବାଚନ ବେଳେ କରୋନା ଗାଇଡଲାଇନ୍ ପାଳନ ହେଉନାହିଁ । ରାଲିରେ କଟକଣାକୁ କର୍ମୀ ଫୁ କରି ଉଡାଉ ଦେଉଛନ୍ତି । ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ସମେତ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରେ ହେଉଥିବା ନିର୍ବାଚନରେ ଏପରି ଅନେକ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଏନେଇ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ସମସ୍ତ ରାଜନୈତିକ ଦଳକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି । ରାଜନୈତିକ ରାଲି ତଥା ଅନ୍ୟ ଶୋଭାଯାରେ କରୋନା କଟକଣାକୁ କଡା କଡି ଭାବେ ଲାଗୁ କରିବାକୁ ଆୟୋଗ ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ଗାଇଡଲାଇନ୍ ଅନୁସାରେ, ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ବେଳେ ସମସ୍ତେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ସହ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ପାଳନ କରିବା ଦରକାର । ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ଗତବର୍ଷ ଆୟୋଗ ଗାଇଡଲାଇନ୍ ଜାରି କରିଥିଲେ । ଏନେଇ ସମସ୍ତ ଦଳକୁ ଚିଠି ଲେଖାଯାଇଥିଲା ।କିନ୍ତୁ କିଛି ସ୍ଥାନରେ ଏହାକୁ ଅମାନ୍ୟ କରାଯାଉଛି ।

ଏହାକୁ ନେଇ ଆୟୋଗ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସମସ୍ତେ ପ୍ରୋଟୋକଲ ପାଳନ କରନ୍ତୁ । ନିୟମ ପାଳନ କରୁନଥିବା ରାଲି, ସାଧାରଣ ସଭା ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯିବ । ଏହାସହ ଷ୍ଟାର ପ୍ରଚାରକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପ୍ରଚାରକୁ ନେଇ ରୋକ୍ ଲାଗିବ । ତେଣୁ ସମସ୍ତ ଦଳ ନିୟମ ମାନନ୍ତୁ ।

ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ଚେତାବନୀ ସେହି ସମୟରେ ଆସିଛି ଯେତେବେଳେ ୪ଟି ରାଜ୍ୟର ନିର୍ବାଚନ ଶେଷ ହୋଇଯାଇଛି । ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ମଧ୍ୟ ୪ଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ ସରିଛି ।

   Related Posts