Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଓଡ଼ିଶା ମାଗିଲା ଅଗଷ୍ଟ ବର୍ଷା-ବନ୍ୟାର ସହାୟତା, ଦାବି କଲା ୧୫୬୯.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୩୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରଲର, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ଡ଼କାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ବାଇପାସ କଡ଼ରୁ ୬ ଡକାୟତ ଗିରଫ
  • ||

ମାସ୍କ ପିନ୍ଧି ନଥିଲେ ବସ୍ ଓ ଟ୍ୟାକ୍ସିରେ ନୋ ଏଣ୍ଟ୍ରି, ମଲ୍‌ରେ ବି ମିଳିବନି ପ୍ରବେଶ ଅନୁମତି

29/09/2020 at 8:10 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୯୮।୦୯: ମାସ୍କ ନାହିଁ ତ ଏଣ୍ଟ୍ରି ନହିଁ।  ବୃହନ ମୁମ୍ବାଇ ମହାନଗର ପାଳିକା(ବିଏମସି) କଡାକଡି ଭାବେ ଏହି ନିୟମ ପାଳନ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରୁଛି। ମୁମ୍ବାଇରେ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ଟ୍ୟାକ୍ସି ଓ ବସ୍‌ରେ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ହେଲେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରାଯାଇଛି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଦୋକାନ ଓ ସପିଂ ମଲ୍‌ରେ ପ୍ରବେଶ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ଜରୁରୀ। ଏହାର ଅର୍ଥ ଯଦି କେହି ବିନା ମାସ୍କରେ ଆସନ୍ତି ତେବେ ତାଙ୍କୁ ସାର୍ବଜନୀନ ବସ୍ ଓ ଟ୍ୟାକ୍ସିରେ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଅନୁମତି  ମିଳିବ ନାହିଁ। ଏପରିକି ଦୋକାନ ଓ ମଲ୍‌ରେ ବି ପ୍ରବେଶ ଅନୁମତି ମିଳିବ ନାହିଁ।

ଦେଶର ଆର୍ଥିକ ରାଜଧାନୀ ମୁମ୍ବାଇରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏମିତି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଭାରତର ସର୍ବାଧିକ କରୋନା ପ୍ରଭାବିତ ରାଜ୍ୟ। ରାଜ୍ୟର ସବୁଠୁ କରୋନା ପ୍ରଭାବିତ ହେଉଛି ରାଜଧାନୀ ମୁମ୍ବାଇ। ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ପ୍ରଥମରୁ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ନିୟମ କଡାକଡି ସହିତ ପାଳନ କରାଯାଉଛି। ଏହାର ଉଲ୍ଲଂଘନ ହେଲେ ପ୍ରଶାସନ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ କରୁଛି ଏବଂ କାହାକୁ ମଧ୍ୟ ଛାଡୁନି।

ନିକଟରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପ୍ରମୁଖ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ଏମଏନଏସ ପ୍ରମୁଖ ରାଜ ଠାକରେଙ୍କ ଉପରେ ମାସ୍କ ନପିନ୍ଧିବା ଅପରାଧରେ ଜୋରିମାନା ଲଗାଯାଇଥିଲା। ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା, ହାତସଫା ରଖିବା ଓ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ପାଳନ କରିବା ଉପରେ  ଜୋର ଦେଇଛନ୍ତି।

   Related Posts