Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫୁଟବଲର ଡିଏଗୋ ମାରାଡୋନାଙ୍କ ପରଲୋକ, ୩ ଦିନ ପୂର୍ବେ ପାଳିଥିଲେ ୬୦ତମ ଜୟନ୍ତୀ
  • ||
  • ଦୈନିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ତୂଳନାରେ ଆଜି କମିଲା ସୁସ୍ଥ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୭୨୮
  • ||
  • ଯୋଡାମୁଣ୍ଡ ଶିଶୁ କାଳିଆର ମୃତ୍ୟୁ, ଏସସିବିରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଥିଲେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ, ସୁସ୍ଥ ଅଛି ଜଗା
  • ||
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||

ରାଜଧାନୀ ଉପକଣ୍ଠରେ ଏବେ ବି ଆସିନି ବିଜୁଳି ; ପିଲାକୁ ରାତି ସାରା ବିଞ୍ଚି ବିଞ୍ଚି ନୟାନ୍ତ ହେଲେଣି ମା ମାନେ, ଭାର୍ଗବୀ ସେତୁ ପାଲଟିଛି ସମୂହ ମୁକ୍ତାକାଶ ଶୟନକକ୍ଷ

14/05/2019 at 5:43 PM

ବାଲିପାଟଣା ( ସଂଜୀବ ଦାସ) ୧୪|୫:  ଭୁବନେଶ୍ବର ଉପକଣ୍ଠ ବାଲିପାଟଣା ଅଂଚଳରେ ଏବେ ବି ସ୍ବାଭାବିକ ହୋଇପାରିନି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସେବା । ୧୦-୧୨ଦିନ ହେଲାଣି ଅସହ୍ୟ ଗରମ ଗୁଳୁଗୁଳିରେ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଗଲେଣି ଲୋକେ । ବିଶେଷ କରି ଛୋଟ ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କୁ ଶୁଆଇବାକୁ ମାଆ ମାନଙ୍କୁ ବହୁତ କଷ୍ଟ ସହିବାକୁ ପଡ଼ୁଛି । ସାରା ରାତି ଅନିଦ୍ରା ହୋଇ ପାଖରେ ବସି ବିଞ୍ଚିବାକୁ ପଡ଼ୁଛି । ସେପଟେ  ବାଳକାଟି ଭାର୍ଗବୀ ବ୍ରିଜ୍‌ ଉପରେ ଶୋଇବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛି ଶହ ଶହ ଲୋକ ।

ଫୋନି ମାଡ଼ ପରେ ବିଜୁଳି ଆଉ ପାଣି କଷ୍ଟ ପ୍ରଭାବିତଙ୍କୁ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ କରିପକାଇଲାଣି । ବାତ୍ୟାର ୧୨ ଦିନ ପରେ ବି ରାଜଧାନୀର ଅନେକ ଅଂଚଳରେ ସ୍ବାଭାବିକ ହୋଇପାରିନି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସେବା । ଅଧିକ ଯନ୍ତ୍ରଣ ଭୋଗୁଛନ୍ତି ରାଜଧାନୀ ଉପକଣ୍ଠରେ ଥିବା ଗ୍ରାମବାସୀ ।

ପ୍ରବଳ ଖରା, ଗରମ, ଗୁଳୁଗୁଳି ଯୋଗୁଁ ବଢ଼ିଯାଇଛି ସେମାନଙ୍କ ଯନ୍ତ୍ରଣା । ଗରମ ଯୋଗୁଁ ଛଟପଟ ହୋଇପଡ଼ୁଥିବା ଶିଶୁମାନଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବାରେ ଲାଗିପଡ଼ିଛନ୍ତି ମାଆମାନେ । ସାରା ରାତି ସେମାନଙ୍କ ପାଖରେ ବସି ବିଞ୍ଚଣାରେ ବିଞ୍ଚିବାକୁ ପଡ଼ୁଛି । ଲଗାତର ରାତିଅନିଦ୍ରା ସେମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଅସୁସ୍ଥ କରିଦେଲାଣି ।

ଆଉ ରାତିରେ ଇଏ ହେଉଛି ବାଳକାଟି ଭାର୍ଗବୀ ନଦୀ ବ୍ରିଜ୍‌ ଉପରର ଚିତ୍ର । ଦିନଯାକର ପରିଶ୍ରମ ପରେ ରାତିରେ ଟିକେ ବିଶ୍ରାମ ପାଇଁ ବ୍ରିଜ୍‌ ଉପରେ ଶୋଇବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି ଲୋକେ । କେବେ ସ୍ଥିତି ସ୍ବାଭାବିକ ହେବ, କେବେ କରେଣ୍ଟ୍‌ ଆସିବ ପରସ୍ପରକୁ ସେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରି ମନ ବୁଝାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି ସିନା ହେଲେ ଉତ୍ତର କାହା ପାଖରେ ନାହିଁ ।

ବାତ୍ୟା ଫୋନିର ମାତ୍ର କିଛି ଘଣ୍ଟାର କରାଳରୂପ ସବୁ କିଛି ଖିନ୍‌ଭିନ୍‌ କରିଦେଇଛି । ହେଲେ ଏହାର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଅପ୍ରସ୍ତୁତ ପ୍ରଶାସନ ପାଇଁ ଏବେ ଲୋକେ ୧୦-୧୨ଦିନ ହେଲାଣି ଢ଼େର୍‌ କଲବଲ ହେଲେଣି ।

   Related Posts