Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ପବିତ୍ର ଗଙ୍ଗା ସ୍ନାନକୁ ନେଇ ଦୁଇ ଦିନ ପାଇଁ ହରିଦ୍ୱାର ସୀମା ସିଲ୍
  • ||
  • ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ ଯୋଗୁଁ ମନାଲିରେ ଜଣକର ମୃତ୍ୟୁ, ଜିରୋ ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଡାଲିରେ ୧୫ ଟଙ୍କା ରିହାତି ଦେବେ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କୃତ ହେଲେ ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଡ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ୍ ସହିଦ, ୯ଯବାନ ଆହତ
  • ||

ଦେଶର ନାମ କୈଳାସ, ଅଧିଶ୍ୱର ବାବା ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ : ପ୍ରିୟ ସନ୍ୟାସିନୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ , ରହିବା ପାଇଁ ଡୋନେସନ…

4/12/2019 at 6:36 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୪/୧୨: ଚର୍ଚ୍ଚିତ  ବିବାଦୀୟ ଗଡମ୍ୟାନ ନିତ୍ୟାନନ୍ଦଙ୍କ ଆଉ ଏକ କାରନାମା । ଏଥର ସେ ଯାହା କରିଛନ୍ତି ତାହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚମକାଇ ଦେବାଭଳି ।ବିଭିନ୍ନ ମାମଲାରେ ଛନ୍ଦି ହୋଇଥିବା ଏହି ଆତ୍ମଘୋଷିତ ବାବା ଫେରାର ହେବା ପରେ ଭାରତ ଠାରୁ ହଜାର ହଜାର କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଏକ ଦ୍ବୀପ କିଣି ଏକ ଦେଶ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଦ୍ବୀପଦେଶର ନାମ ରଖିଛନ୍ତି କୈଳାଶ।  

 ବଡ ଅଦ୍ଭୁତ ଆଉ ଜବରଦସ୍ତ କାରନାମା । ପଳାତକ ବାବା ନିତ୍ୟାନନ୍ଦଙ୍କ ଆବିର୍ଭାବ।  ପ୍ରଥମେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କୁ ବନ୍ଧକ ରଖି ଭିକ ମଗାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆସିବାପରେ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ ଏହି ଗଡମ୍ୟାନ ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ। ଏବେ ଆବିର୍ଭୁତ ହୋଇଛନ୍ତି ଏକ ନୂଆ ସ୍ଥାନରେ ଭାରତଠାରୁ ବହୁ ଦୂରରେ।  ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ଏକ ନୂଆ ଦେଶ ଗଢିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଯେଉଁ ଦେଶର ନାଁ ସେ ଦେଇଛନ୍ତି କୈଳାସ।

  ଦକ୍ଷିଣ ଆମେରିକାର ଇକ୍ବେଡରରେ ଏକ ଦ୍ବୀପ କିଣି ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ଗଢିଛନ୍ତି ଏହି ନୂଆ ଦେଶ। ସେ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି ଏହା କୁଆଡ଼େ ଏକମାତ୍ର ହିନ୍ଦୁରାଷ୍ଟ୍ର- କୈଳାସ।  କୁହାଯାଉଛି ଗୁଜରାଟ ଅହମ୍ମଦାବାଦର ୩ ଜଣ ବଡ ବ୍ୟବସାୟୀ ନିତ୍ୟାନନ୍ଦଙ୍କୁ ବିପୁଳ ଅର୍ଥ ଦେଇ ଏହି ଦ୍ବୀପ କିଣିବାକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି।

କୁହାଯାଉଛି କୈଳାସ ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କିଏ ହେବେ ତାହା ସ୍ଥିର ହୋଇସାରିଛି। ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତର ଜଣେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଯିଏ କି ମା’ ନାମରେ ପରିଚିତ ସିଏ ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ। ତାପରେ କ୍ୟାବିନେଟ ଗଢିବେ ବାବା ଓ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ  ମା ।  କୈଳାସ ନାଗରିକତ୍ବ ପାଇଁ ନିୟମ କାନୁନ ବି ରହିଛି । କଣ୍ଡିସନ ଆପ୍ଲାଏ  ଯିଏ ନିତ୍ୟାନନ୍ଦଙ୍କ ଭକ୍ତ ହୋଇଥିବ ଆଉ ପଇସା ଦେଇପାରିବ ସେ ହେବ କୈଳାସର ନାଗରିକ । କୈଳାସ ଦେଶର ଏକ ଜାତୀୟ ପତାକା ବି ବନାଇ ସାରିଛନ୍ତି ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ। କୈଳାସ ଦେଶରେ ଇଂରାଜୀ, ସଂସ୍କୃତ, ତାମିଲ  ଏହି ୩ଟି ଭାଷା ପ୍ରଚଳନ ହେବ। 

ଆତ୍ମ ଘୋଷିତ ଭଗବାନ ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ନିଜର ଜଣେ ଭକ୍ତଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିବା ଅଭିଯୋଗ ଆସିବା ପରେ ଗିରଫ ହୋଇ ଜେଲ ଯାଇଥିଲେ। ଜେଲରୁ ଫେରି ପୁଣି କିଛି ପିଲାଙ୍କୁ ରଖି ଭିକ ମଗାଉଥିଲେ। ତାଙ୍କ କାରନାମା ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ୍ ହେବା ଜାଣି ପୋଲିସ ଧରପଗଡ଼ ପୂର୍ବରୁ ସେ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଭାରତ ସରକାର ତାଙ୍କୁ ଧରିବା ଲାଗି ଜାଲ ବୁଣୁଥିବା ବେଳେ ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ମହାଆନନ୍ଦରେ କୈଳାସପତି ହୋଇଗଲେଣି।

   Related Posts