Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୁଶିଲ ମୋଦି ରାଜ୍ୟସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ, ରାମବିଳାସ ପାଶଓ୍ବାନଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଟିକେଟ୍‌ ଦେଲା ବିଜେପି
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୧ରୁ ଖୋଲିବ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ମେଡିକାଲ୍‌ କଲେଜ୍‌, କରୋନା ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌ ସହ ଏସ୍‌ଓପି ପାଳନ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ବାଜିରାଉତ ବ୍ରିଜ୍‌ ଉପରେ ବସ୍‌ ଉପରକୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ଦୁଇ ଯୁବକ ଏବଂ ଜଣେ ଯୁବତୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଘୋଷଣା ହେଲା ଧର୍ମପଦ ସମ୍ମାନ, ୨୦୧୬ ରୁ ୨୦ ବର୍ଷ ପାଇଁ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଧର୍ମପଦ ସମ୍ମାନ, ୨୫ ଜଣ ଶିଳ୍ପୀ ହେବେ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ
  • ||
  • ପାଠକ ବାପ-ପୁଅ ଗିରଫ, କୁବେର ଜଙ୍ଗଲ ଅଫିସରଙ୍କ ଅମାପ ସଂପତ୍ତି ଠାବ କରିଛି ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୧୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୭୨୩୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ୍, ଦଳରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଟି. ନଟରାଜନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ କଲେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ! ବେକରେ ରଶି ଲଗାଇ ପଙ୍ଖାରେ ଝୁଲି ପଡିଲେ, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ରାଜକୋଟ : କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||

ବିହାରରେ କେବଳ ନାମକୁ ମାତ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ ନୀତିଶ କୁମାର, ବିଜେପି ତାଙ୍କୁ ଚିପୁଡି ନିର୍ଜୀବ କରି ହିଁ ଛାଡିବ: ଯଶବନ୍ତ ସିହ୍ନା

16/11/2020 at 3:21 PM

ପାଟନା ୧୬।୧୧: ଜେଡିୟୁ ସଭାପତି ନୀତିଶ କୁମାର ସପ୍ତମ ଥର ବିହାରର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ରାଜଭବନରେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ସମାରୋହର ପ୍ରସ୍ତୁତି ପୂରା ହୋଇ ସାରିଛି। ଏହା ମଧ୍ୟରେ ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଯଶବନ୍ତ ସିହ୍ନା କହିଛନ୍ତି ନୀତିଶ କୁମାର କେବଳ ନାମକୁ ମାତ୍ର ବିହାରର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ। ବିଜେପି ନିଜର ସହଯୋଗୀ ଦଳକୁ ସେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚିପୁଡି ଚାଲିଥିବ ଯେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେମାନେ ନିର୍ଜୀବ ହୋଇ ନାହାନ୍ତି। ସିହ୍ନା ଟ୍ଵିଟ୍ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ନୀତିଶ କୁମାର ହେଉଛନ୍ତି ଏହାର ସଦ୍ୟତମ ଉଦାହରଣ।

ଯଶବନ୍ତ ସିହ୍ନା କହିଛନ୍ତି, ସେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅବଶ୍ୟ ହେବେ କିନ୍ତୁ ନାମକୁ ମାତ୍ର। ନୀତିଶ ଏନଡିଏ ବିଧାୟକ ଦଳର ନେତା ଭାବେ ନିର୍ବାଚିତ  ହେବା ପରେ ସେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାକୁ ଚାହୁଁନଥିବା କହିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସହଯୋଗୀ ଦଳଗୁଡିକର ଅନୁରୋଧ କ୍ରମେ ସେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଛନ୍ତି। ନୀତିଶ କହିଥିଲେ ଯେ, ସେ ଚାହୁଁଥିଲେ ବିଜେପିର କୌଣସି ନେତା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ  ହୁଅନ୍ତୁ କାରଣ ସେମାନେ ଅଧିକ ଆସନ ଜିତିଛନ୍ତି।

ବିହାରର ନୂତନ ସରକାରଙ୍କ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ସମାରୋହ ସୋମବାର ୪ଟା ୩୦ରେ ଆୟୋଜନ ହେବ। ରବିବାର  ଜେଡିୟୁ ସଭାପତି ନୀତିଶ କୁମାର ରାଜ୍ୟପାଳ ଫଗୁ ଚୌହାନଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରି ସରକାର ଗଠନ କରିବାକୁ ଦାବି ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବାସଭବନ-୧ ଅର୍ଣ୍ଣ ମାର୍ଗରେ ଏନଡିଏର ମିଳିତ ବୈଠକରେ ନୀତିଶ କୁମାରଙ୍କୁ ସର୍ବସମ୍ମତିକ୍ରମେ ଏନଡିଏର ବିଧାୟକ ଦଳ ନେତା ଭାବେ ଚୟନ କରାଯାଇଥିଲା। ବିଜେପି ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂହ ଏହାର ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ।

ରାଜଭବନରେ ଆୟୋଜିତ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ସମାରୋହକୁ ଆରଜେଡି ବହିଷ୍କାର କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛି। ଦଳ ଟ୍ଵିଟ୍ କରିଛି ଯେ, ଜନାଦେଶ ଆରଜେଡିର ବିରୁଦ୍ଧରେ ଆସିଛି। ଜନାଦେଶକୁ  ଶାସନାଦେଶ ବଦଳା ଦେଇଛନ୍ତି।

   Related Posts