Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ସଜାଗ ବଲାଙ୍ଗୀର ପ୍ରଶାସନ, ସଚେତନତା ସହ ଷ୍ଟେସନରେ ଯାଞ୍ଚ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଜୋରଦାର୍
  • ||
  • ନବୀନଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ପିଏମ୍ କିଷାନ ସମ୍ମାନ ନିଧି ଯୋଜନାରେ ଲୋଡିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ
  • ||
  • କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ହେଲା ନୋଟିସ, ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟା ୩୦ ସୁଦ୍ଧା ହଷ୍ଟେଲ ଫେରିବାକୁ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ୨ ନବଜାତ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ମୃତ ! ନର୍ସ ଓ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କଲେ ବାପା
  • ||
  • ଓଲଟି ପଡିଲା ପ୍ରିନ୍ସ, ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରୁ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪୬ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଷ୍ଟିୟରିଂ ଉପରୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଲେ ଡ୍ରାଇଭର, ଓଲଟି ପଡିଲା ଟ୍ରକ, ୬ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||

୪୦୦ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ବିଶାଳ ବରଗଛକୁ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ରାଜପଥ ନକ୍ସା ପରିବର୍ତ୍ତନ କଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିନ ଗଡ଼କରୀ

25/07/2020 at 3:00 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୫/୦୭ : ମୁମ୍ବାଇ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସଙ୍ଗଲି ଜିଲ୍ଲା ଭୋସେ ଗାଁରେ ୪୦୦ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ଏକ ବରଗଛକୁ ନେଇ ବର୍ତ୍ତମାନ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଇଛି | ଏହି ଗଛକୁ ବନ୍ଚିଵାକୁ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ନିତିନ ଗଡ଼କରୀଙ୍କୁ ନିର୍ମାଣାଧୀନ ରାଜପଥର ନକ୍ସା ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା | ନିର୍ମାଣାଧୀନ ରତ୍ନଗିରି-ନାଗପୁର ୧୬୬ ନମ୍ବର ରାଜପଥ ମଝିରେ ଏକ ବହୁ ପୁରୁଣା ଓ ବିଶାଳ ବରଗଛ ରହିଛି | ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଏହି ଗଛକୁ କାଟିବାକୁ ଯୋଜନା ହୋଇଥିଲା | କିନ୍ତୁ ଏହି ପୁରୁଣା ବିଶାଳକାୟ ଗଛକୁ କାଟିବାକୁ ପର୍ଯାବରଣ କର୍ମୀ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ | 

ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ବିରୋଧ ପ୍ରତିବାଦ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପର୍ଯାବରଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ଆଦିତ୍ୟ ଠାକରେଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଯାଏଁ ପହଞ୍ଚିଥିଲା | ଏହାପରେ ଆଦିତ୍ୟ ଠାକରେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ନିତିନ ଗଡ଼କରୀଙ୍କ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଗଛକୁ ନ କାଟିବାକୁ କହିଥିଲେ | ଆଦିତ୍ୟ ଠାକରେଙ୍କ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବ ପରେ ନିତିନ ଗଡ଼କରୀ ଏହି ଗଛକୁ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ରାଜପଥର ନକ୍ସା ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ପୁରା କରିବାକୁ ଆଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି |

କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ନିତିନ ଗଡ଼କରୀ ନିଜ ବିଭାଗ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହିତ ଏହି ମାମଲାରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ରାଜପଥ ନକ୍ସା ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେପରିକି ୪୦୦ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ବିଶାଳକାୟ ବରଗଛକୁ ରକ୍ଷା କରାଯାଇପାରିବ |

   Related Posts