Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାରିପଦା : ଦିନ ଦ୍ବିପ୍ରହରରେ ଲୁଟ୍, ମହିଳାଙ୍କ ବେକରୁ ସୁନା ଚେନ୍ ଝାମ୍ପିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ୪୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଧଳା ଜହର ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଅଟୋ ଓ କାର୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୮ ଆହତ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଜାଲ୍ ନୋଟ୍ କାରବାରର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ, ୫୭ହଜାର ଟଙ୍କାର ନକଲି ନୋଟ୍ ଜବତ, ରେଳବାଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ବ୍ୟାରିକେଡ଼ରେ କରିଥିଲେ ଅପେକ୍ଷା, ହଠାତ୍ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଲେ ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଅନନ୍ତ କୋଇଲା ଖଣିରେ ଅଘଟଣ, କୋଇଲା ଲୋଡିଂ ବେଳେ ପୋତିହୋଇଗଲେ ଜଣେ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ ଆରଆଇ, ଜମି ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ ପାଇଁ ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ନେବାବେଳେ ଧରାପଡିଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦିନରେ ରଙ୍ଗମିସ୍ତ୍ରୀ, ରାତିରେ ଚୋରୀ, ୫ ବର୍ଷ ଧରି ଖୋଜୁଥିଲା ପୋଲିସ, ଶେଷରେ ଧରାପଡିଲା
  • ||
  • କଟକ : ରମଜାନ ପାଇଁ ସିଏମସିର ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍, ନମାଜ ପାଠ ପାଇଁ ୧୦୦ ଲୋକଙ୍କୁ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ନଦୀ ପଠାରୁ ମହିଳାଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ମୃତଦେହ ଠାବ, ସ୍ବାମୀ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ବାପଘର
  • ||

କରୋନା ସମୟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରୁ ଭାରତ ଆସିଥିଲେ ଗାୟିକା ନୀତି ମୋହନ : ୧୪ ଦିନ ଆଇସୋଲେସନରେ ରହିବା ପରେ ବଖାଣିଲେ ଅନୁଭୂତି

28/03/2020 at 11:10 AM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୮/୦୩ : କରୋନା ଭାଇରସ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ କାୟା ବିସ୍ତାର କରିବାରେ ଲାଗିଛି |ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଅନୁଭୂତି ବାଣ୍ଟୁଛନ୍ତି | ଏହି ସମୟରେ ଗାୟିକା ନୀତି ମୋହନ ମଧ୍ୟ କରୋନା ଭାଇରସ ସହ ନିଜର ଭୟଙ୍କର ଅନୁଭୂତି ବାଣ୍ଟିଛନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ ନୀତି ମୋହନ ଛୁଟି କାଟିବା ପାଇଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଯାଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ଛୁଟି ଶେଷ ନକରି ତାଙ୍କୁ ଭାରତକୁ ଫେରିବାକୁ ପଡିଲା | ତାଙ୍କର ଯାତ୍ରା ଭୟରେ ପରିଣତ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଅନେକ ଅସୁବିଧା ଏବଂ ଭୟ ମଧ୍ୟରେ ନୀତି ମୋହନ ଭାରତରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ |

ଭାରତ ଆସିବା ପରେ ନୀତି ମୋହନ ୧୪ ଦିନ ଆଇସୋଲେସନରେ ରହିଥିଲେ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭଲ ଅଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ ସେ ନିଜ ଅଭିଜ୍ଞତା ବାଣ୍ଟିଛନ୍ତି। ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ଟାଇମ୍ସରେ ପ୍ରକାଶିତ ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ନୀତି ମୋହନ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ନିହାର ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବଂ ଭଉଣୀ ମୁକତି ଏବଂ ଶକ୍ତି ମୋହନଙ୍କ ସହ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ଲକଡାଉନ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଭାରତ ଫେରିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ନୀତି ମୋହନ କହିଛନ୍ତି, ‘ସେଠାରେ ହଠାତ୍ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଲା। ଯେତେବେଳେ ଆମେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲୁ ଯେ ହଲିଉଡ ଅଭିନେତା ଟମ ହକ୍ସ ଏବଂ ରୀତା ୱିଲସନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି ଆମେ ଭୟଭୀତ ହୋଇଯାଇଥିଲୁ |”

ଏହା ପରେ ନୀତି ମୋହନ କହିଛନ୍ତି, ‘ସେ ନିଜେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଫିଲ୍ମର ସୁଟିଂ କରୁଥିଲେ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ମୁଁ ଅନୁଭବ କଲି ଯେ ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି ଆମେ ମଧ୍ୟ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ରହିଛି | ତା’ପରେ ଆମ ବାପା ମା ଆମକୁ ଫୋନ କରି ଶୀଘ୍ର ଭାରତକୁ ଫେରିବାକୁ କହିଥିଲେ।” ସେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୭ ତାରିଖରେ ଭାରତ ଫେରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୨ ତାରିଖରେ ଭାରତ ଆସି ସିଙ୍ଗାପୁର ଏବଂ ଦୁବାଇ ଦେଇ ଭାରତରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ।

ସେ କହିଥିଲେ, ‘ଯେତେବେଳେ ଆମେ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ପହଞ୍ଚିଲୁ ସେତେବେଳେ ଦେଖିଲୁ ଯେ ସେଠାରେ ସବୁକିଛି ନିଛାଟିଆ ହୋଇଯାଇଛି। ତା’ପରେ ଯେତେବେଳେ ଆମେ ଭାରତ ଆସିଲୁ, ଆମେ ଏଠାରେ ସମାନ ପରିସ୍ଥିତି ଦେଖିଲୁ | ଭାରତ ଆସିବା ପରେ ଆମକୁ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ପୁନେ ସ୍ଥିତ ଫାର୍ମହାଉସରେ ଆମେ ସମସ୍ତେ ୧୪ ଦିନ ଆଇସୋଲେସନ ରହିଲୁ | ୧୪ ଦିନ ଆଇସୋଲେସନରେ ରହିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ନୀତି ମୋହନଙ୍କ ପରିବାର ଏପ୍ରିଲ ୧୪ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଲଗା ରହିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ବଲିଉଡ ଗାୟିକା କନିକା କପୁର ଲଣ୍ଡନରୁ ଫେରି କରୋନା ଭାଇରସର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି |

   Related Posts