Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ହାତ ଟେକିଦେଲେ ବାଚସ୍ପତି, କହିଲେ- ଯଦି ସବୁ ସଦସ୍ୟ ଗୃହ ଚଲାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ କ’ଣ କରିବି ?
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗ : ଆସନ୍ତା ୧୦ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ପରଲୋକରେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍, ୧୦୪ ବର୍ଷରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦିଆଯିବ : ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଡିଏ ଫେରାଇବ ସର୍ବକ୍ଷମା ଯୋଜନାର ଅଧିକ ଫାଇନ୍, ଆବେଦନର ଶେଷ ତାରିଖ ୧୦ ଡିସେମ୍ବର
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଲେ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ବିଲ୍ କରାଇ ଦେବାକୁ ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୧୦ ହଜାର
  • ||
  • ଟିଟିଲାଗଡ : ପୁରୀ-ଅଜମେର ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ, ଟ୍ରାକ୍‌ରେ ବ୍ରେକ୍ ଘସି ହୋଇ ଧୂଆଁ ବାହାରୁଥିଲା
  • ||
  • ରୋହିଙ୍ଗ୍ୟା ବିରୋଧୀ ହିଂସା ପାଇଁ ଫେସବୁକ ଦାୟୀ ! ୧୫୦ ବିଲିୟନ ପାଉଣ୍ଡର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ମାମଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇଚ୍ଛା ମୃତ୍ୟୁ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ସାହା ହେଲା BSKY, ଯୋଜନାରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ତୁରେଇକେଲା ବ୍ଲକରେ ମାତିଲେ ୩୦ ଟିକିଆ ହାତୀପଲ, ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଛପର
  • ||

ହାତ ଯୋଡିଲେ ନିର୍ମଳା, କହିଲେ- ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ରାଜନୀତି କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, ଦାୟିତ୍ଵ ବୁଝନ୍ତୁ

17/05/2020 at 3:19 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୭।୦୫: ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆମକୁ ଏକାଠି ମିଶି କାମ କରିବାକୁ ପଡିବ। ମୁଁ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ହାତ ଯୋଡି ଅପିଲ୍ କରୁଛି ଯେ, ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ରାଜନୀତି କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ ରିଲିଫ ପ୍ୟାକେଜ୍‌ର ଘୋଷଣା କରି ଚାଲି ଚାଲି ଘରକୁ ଫେରୁଥିବା ଶ୍ରମିକଙ୍କ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ଆଜି ଘେରିଛନ୍ତି। ସେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସେହି ଫଟୋ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ସଡକରେ ବସି ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସହ ବସି କଥା ହେଉଥିଲେ। ନିର୍ମଳା କହିଛନ୍ତି, ରାହୁଲ ଏମିତି କରି ଶ୍ରମଜୀବୀଙ୍କ ସମୟ ଖରାପ କରିଛନ୍ତି।

ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣଙ୍କୁ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମଜୀବୀଙ୍କ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଏକ ପ୍ରଶ୍ନ  କରାଯାଇଥିଲା ଯେ, ପିଡିଏସ ଓ ମନରେଗା ଆଧାରରେ ଯେଉଁ ଘୋଷଣା ହୋଇଛି, ତାର ଫାଇଦା ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକ ନିଜର ଘରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଉଠାଇ ପାରିବେ। ମାତ୍ର ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ତ ଏବେ ରାସ୍ତାରେ ଅଛନ୍ତି। ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ ଉପରେ ନିର୍ମଳା ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ହୋଇ ଉଠିଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ଅପିଲ୍ କରିଥିଲେ ଯେ, ସେମାନେ ଯେଉଁଠି ବି ଅଛନ୍ତି ସେଠି ରୁହନ୍ତୁ। ସରକାର ସେମାନଙ୍କ ରହିବା ଓ ଖାଇବା ପାଇଁ ଯଥା ସମ୍ଭବ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛନ୍ତି। ମାତ୍ର ଯେବେ ବିବଶ  ଲୋକ ଘର ଯିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ତେବେ କେନ୍ଦ୍ର ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଇବାକୁ ଘୋଷଣା କଲା। ରେଲଓ୍ଵେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛି ଯେ, ଟ୍ରେନ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ। ଯେଉଁ ରାଜ୍ୟ ଯେତେ ଟ୍ରେନ୍ ମାଗିବେ ସେତିକି  ଦିଆଯିବ।

ନିର୍ମଳା ଆରୋପ ଲଗାଇଛନ୍ତି ଯେ, କଂଗ୍ରେ ଶାସିତ ଏବଂ ଯେଉଁ ରାଜ୍ୟରେ ସେମାନଙ୍କର ସହଯୋଗୀଙ୍କ ସରକାର ରହିଛି, ସେଠି ଟ୍ରେନ୍ କେତେ ଦରକାର କୁହାଯାଉ ନାହିଁ। ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ ଓ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସ ଶାସିତ ରାଜ୍ୟକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେବା ଉଚିତ୍ ଯେ, ସେମାନେ ଆହୁରି ଟ୍ରେନ୍ ମଗାନ୍ତୁ।

   Related Posts