Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ହସ୍ପିଟାଲରେ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ସୁରକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ : ପଚାରି ବୁଝିଲେ ସମସ୍ତ ଘଟଣା

2/03/2019 at 6:03 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୨/୩ : ସୁରକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ ଆଜି ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ସାକ୍ଷାତ କରିଛନ୍ତି | ସମଗ୍ର ଦେଶ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଗର୍ବିତ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ସୀତାରମଣ | ଅଭିନନ୍ଦନ ପାକିସ୍ତାନ କବଜାରେ ୬୦ ଘଣ୍ଟା ରହିଥିବା ସୁରକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି |

ଅଭିନନ୍ଦନ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଅଟ୍ଟାରି ବର୍ଡ଼ର ଦେଇ ଭାରତକୁ ଆସିଥିଲେ | ରାତି ପ୍ରାୟ ସାଢେ ୧୧ଟାରେ ସେ ବାୟୁସେନା ବିମାନରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପହଁଚିଲେ | ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ଡାହାଣ ଆଖି ଆଘାତ ହୋଇ ଫୁଲିଯାଇଛି | ବାୟୁସେନାର ହସ୍ପିଟାଲରେ ତାଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା ଚାଲିଛି | ବାୟୁସେନାର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କର ଶାରୀରିକ ଯାଞ୍ଚ କରିଛନ୍ତି |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ୨୭ ତାରିଖରେ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନୀ ଅଧିକାରୀ କବଜା କରିନେଇଥିଲେ | ପାକିସ୍ତାନ ବାୟୁସେନା ସହ ଯୁଦ୍ଧ ବେଳେ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ମିଗ-୨୧ ବିମାନ ପାକିସ୍ତାନ ସୀମାରେ ପଡିଥିଲା | ଯାହାଫଳରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ତାଙ୍କୁ କାବୁ କରିନେଇଥିଲେ |

ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଭିନନ୍ଦନ ବାୟୁସେନା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ମେସରେ ରହିବେ | ପ୍ରଥମେ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ରେଡକ୍ରସ ମେଡିକାଲରେ ଯାଞ୍ଚ ହେବ | ତାଙ୍କୁ କେମିତି ଆଘାତ ଲାଗିଲା, କେତେ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି, କେତେ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଦିଆଯାଇଛି ସେ ସବୁ ଯାଞ୍ଚ କରାଯିବ | ତାଙ୍କୁ ସେଠାରେ ଡ୍ରଗ୍ସ ଦିଆଯାଇଥିଲା କି ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କରାଯିବ |

ପ୍ରୋଟୋକଲ ହିସାବରେ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ଶରୀର ସ୍କାନିଂ କରାଯିବ | ତାଙ୍କୁ ମାନସିକ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଦିଆଯାଇଛି କି ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ ହେବ | ଯଦି ମାନସିକ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଦିଆଯାଇଥାଏ ତାହେଲେ ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ମଂଚରେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପସ୍ଥାପିତ ହେବ | କାରଣ ଜେନିଭା ଚୁକ୍ତି ଅନୁସାରେ ଯୁଦ୍ଧ ବନ୍ଦୀଙ୍କ ସହ ଅମାନବୀୟ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ | ଯୁଦ୍ଧ ବନ୍ଦୀ ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ତ ପ୍ରୋଟୋକଲ ଲାଗୁ ହେବ | ଏହାପରେ ରିପୋର୍ଟ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ |

   Related Posts