Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କୃତ ହେଲେ ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଡ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ୍ ସହିଦ, ୯ଯବାନ ଆହତ
  • ||

“କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ମୁଁ ଖୁସି , କିନ୍ତୁ ଦୋଷୀମାନେ ଶୀଘ୍ର ଫାଶୀରେ ଝୁଲିଲେ ହିଁ , ବେଶି ଖୁସି ହେବି”

5/02/2020 at 5:02 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୫।୦୨: ୨୦୧୨ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାରେ  ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟକୁ ସ୍ବାଗତ କରିଛନ୍ତି ନିର୍ଭାୟାଙ୍କ ମାଆ ଆଶା ଦେବୀ । ବୁଧବାର ଅର୍ଥାତ ଆଜି ନିର୍ଭୟା ଦୋଷୀଙ୍କ ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡାଦେଶକୁ ନେଇ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ରାୟ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଏକସାଙ୍ଗରେ ଚାରି ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଫାଶୀ ଦିଆଯିବ। ଏବଂ ଏକ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ୪ ଦୋଷୀ ନିଜର ସମସ୍ତ ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ କରିବା ପାଇଁ କୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।  ମାନ୍ୟବର ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟ ପରେ ଆଶା ଦେବୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, କୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟକୁ ମୁଁ ସ୍ବାଗତ କରୁଛି । ସମସ୍ତ ଚାରିଜଣ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଏକ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ନିଜର ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଏହାଦ୍ବାରା ଦୋଷୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ଉପଯୁକ୍ତ ଦଣ୍ଡ ମିଳିବା ନେଇ ଆଉ ଏକ ରାସ୍ତା ପରିଷ୍କାର ହେବ ।

ତେବେ ଜାନୁଆରୀ ମାସରେ ଚାରିଜଣ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଶୁଣାଇଥିଲେ କୋର୍ଟ । କିନ୍ତୁ ଦୋଷୀଙ୍କ ଓକିଲ ଏ.ପି ସିଂହ  ମୋତେ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିଥିଲେ । ଏବଂ ଦୋଷୀଙ୍କୁ କେବେ ବି ଫାଶୀ ଦିଆଯାଇପାରିବ ନାହିଁ ବୋଲି ଓକିଲ କହିତିଲେ ବୋଲି ଆଶା ଦେବୀ କହିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ମୁଁ ମୋ ଲଢେଇ ଜାରି ରଖିବି ।

ଜଷ୍ଟିସ୍ ସୁରେଶ କୁମାର ଟ୍ରାଏଲ କୋର୍ଟଙ୍କ ଆଦେଶ ବିରୋଧରେ କେନ୍ଦ୍ରର ଆବେଦନକୁ ଖାରଜ କରିଦେଇଛନ୍ତି ।  ଯେଉଁ ଦୋଷୀମାନଙ୍କର ଅନ୍ୟ କୌଣସି ନ୍ୟାୟିକ ବିକଳ୍ପ ନାହିଁ ସେମାନଙ୍କୁ ପାଶୀ ଦିଆଯିବା ଉଚିତ ବୋଲି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କୋର୍ଟରେ ପିଟିସନ ଦାଖଲ କରାଯାଇଥିଲା  । କିନ୍ତୁ ତାକୁ ଖାରଜ କରି ଏକାଠି ୪ଦୋଷୀଙ୍କ ଫଶୀରେ ଝୁଲାଇବାକୁ କହିଛନ୍ତି କୋର୍ଟ ।  

   Related Posts