Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ନିର୍ଭୟା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାର ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଫାଶୀ ଦେବା ଲାଗି ଚିନ୍ତାରେ ଜେଲ କର୍ତ୍ତୁପକ୍ଷ…

3/12/2019 at 5:54 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୩।୧୨: ହାଇଦ୍ରାବାଦର ମହିଳା ଡାକ୍ତର ପ୍ରିୟଙ୍କା ରେଡ୍ଡୀଙ୍କୁ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମକରିବା ପରେ ଜିଅନ୍ତା ଜାଳି ଦିଆଯାଇଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ସାରା ଦେଶରେ ପ୍ରତିବାଦର ସ୍ବର ତୀବ୍ର ଦେବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହି ସମୟରେ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ କଥା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ନିର୍ଭୟା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାର ଦୋଷୀଙ୍କୁ କୌଣସି ମୂହୁର୍ତ୍ତରେ ଫାଶୀ ଦିଆଯାଇ ପାରେ। ଏ ନେଇ ତିହାର ଜେଲ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଦ୍ବନ୍ଦ୍ବରେ ପଡିଛନ୍ତି। ନିର୍ଭାୟ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମରେ ସଂପୃକ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଫାଶୀ ଦେବାଲାଗି ଜହ୍ଲାଦ ନାହାନ୍ତି। ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ କଥା ଯେ ଜହ୍ଲାଦ ଖୋଜି ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଫାଶୀ ଦେବା ଏହା ପ୍ରଶାସନ ପାଇଁ କାଠିକର ପାଠ । ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଆସନ୍ତା ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଫାଶୀଲାଗି ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଆସିପାରେ। ତେଣୁ ଜେଲ କର୍ତ୍ତୁପକ୍ଷ ଚିନ୍ତାରେ ପଡ଼ି ଯାଇଛନ୍ତି।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଯଦି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ଭୟା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମରେ ସଂପୃକ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ରାଜକ୍ଷମା ଆବେଦନକୁ ଖାରଜ୍ କରନ୍ତି ତେବେ ବ୍ଲାକ ଓ୍ବାରେଣ୍ଟ ଜାରି କରି ଫାଶୀ ପାଇଁ ତାରିଖ ଘୋଷଣା କରାଯିବ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସଂସଦ ଆକ୍ରମଣକାରୀ ଅଫଜଲ ଗୁରୁକୁ ଫାଶୀ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଅଫଜଲକୁ ଫାଶୀ ଦେବା ପୂର୍ବରୁ ଜେଲର ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କଡ଼ାକଡ଼ି ହୋଇଥିଲା।

ଏବେ ନିର୍ଭୟା ମାମଲାର ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଫାଶୀ ଦେବା ପାଇଁ ତିହାର ଜେଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ପାଖରେ ଜହ୍ଲାଦ ନାହାନ୍ତି। ଏବେ ଅନ୍ୟ ଜେଲରୁ ଜହ୍ଲାଦ ଆଣିବା ନେଇ ଆଲୋଚନ ଚାଲିଛି। ସେହପରି ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର କିଛି ଗାଁମାନଙ୍କରେ ଜହ୍ଲଦ ରହନ୍ତି। ତେଣୁ ଜହ୍ଳାଦ ପାଇଁ ଉକ୍ତ ସ୍ଥାନରେ ପଚରାଉଚରା ଚାଲିଛି। ଜେଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଜହ୍ଲାଦଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ୨୦୧୨ ମସିହା ଡିସେମ୍ବର ମାସରେ ଚଳନ୍ତା ବସ୍ ଭିତରେ ଜଣେ ମେଡିକାଲ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହା ସହିତ ପୀଡିତାଙ୍କ ପ୍ରାଇଭେଟ୍ ପାର୍ଟରେ ଲୁହା ରଡ୍ ଭର୍ତ୍ତି କରି ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ପୀଡିତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଘଟଣା ସାରା ଦେଶରେ ଏକ ଆଲୋଡ଼ନ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା।

   Related Posts